ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
31 жовтня 2014 р. справа № 207/2859/14-а (2а/207/130/14)
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Прокопчук Т.С., перевіривши на відповідність нормам КАС України матеріали апеляційної скарги Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Баглійської районної у місті Дніпродзержинськ ради
на постанову Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 09 жовтня 2014 року
по адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Баглійської районної у місті Дніпродзержинськ ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -
ВСТАНОВИВ:
27.06.2014 року позивач ОСОБА_2 звернулася до Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області з адміністративним позовом до відповідача Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Баглійської районної у місті Дніпродзержинськ ради (далі по тексту - УПСЗН виконкому районної у м. Дніпродзержинськ ради) про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Постановою Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 09 жовтня 2014 року адміністративний позов ОСОБА_2 до УПСЗН виконкому районної у м. Дніпродзержинськ ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку задоволено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач УПСЗН виконкому районної у м. Дніпродзержинськ ради оскаржив її в апеляційному порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 189 КАС України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам ст. 187 КАС України.
Перевіривши апеляційну скаргу на відповідність вимогам ст. 187 КАС України, було встановлено, що зазначену апеляційну скаргу було подано з порушенням вимог закону, що полягає в наступному.
Подана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 187 КАС України, а саме:
- в порушення вимог ч. 3 ст. 187 КАС України апелянтом УПСЗН виконкому районної у м. Дніпродзержинськ ради в апеляційній скарзі не зазначено чи бажає представник апелянта УПСЗН виконкому районної у м. Дніпродзержинськ ради взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути адміністративну справу за його відсутності;
- в порушення вимог ч. 6 ст. 187 КАС України апелянтом УПСЗН виконкому районної у м. Дніпродзержинськ ради до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору або документ в підтвердження звільнення апелянта УПСЗН виконкому районної у м. Дніпродзержинськ ради від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом майнового характеру до суду апеляційної інстанції. Апеляційну скаргу апелянтом УПСЗН виконкому районної у м. Дніпродзержинськ ради подано в 2014 році. Відповідно до Закону України «Про судовий збір», розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом майнового характеру до суду апеляційної інстанції у 2014 році складає 50% ставки, обчисленої, виходячи з оспорюваної суми, але не менше 913 грн. 50 коп. та не більше 2436 грн. Оспорювана сума, відповідно до постанови Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 09.10.2014 року, становить 1032 грн., а 50% ставки, обчисленої, виходячи з оспорюваної суми - 5 грн. 16 коп. Отже, апелянту УПСЗН виконкому районної у м. Дніпродзержинськ ради за подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом майнового характеру до суду апеляційної інстанції необхідно сплатити судовий збір в розмірі 913 грн. 50 коп. Судовий збір апелянту УПСЗН виконкому районної у м. Дніпродзержинськ ради необхідно сплатити на зазначені реквізити: Одержувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, ЄРДПОУ 37989274, р/р 31217206781004, МФО 805012, Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, КБКД 22030001.
Отже, апеляційна скарга УПСЗН виконкому районної у м. Дніпродзержинськ ради не відповідає вимогам ст. 187 КАС України, у зв'язку з чим, враховуючи наявність вказаних недоліків, адміністративна справа не може бути розглянута Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена, відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 КАС України, тобто, постановляється ухвала про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб їх усунення, встановлюється строк, достатній для усунення вказаних недоліків, про що повідомляється апелянт.
Таким чином, враховуючи те, що апеляційна скарга УПСЗН виконкому районної у м. Дніпродзержинськ ради містить недоліки, передбачені ст. 187 КАС України, вважаю за необхідне апеляційну скаргу УПСЗН виконкому районної у м. Дніпродзержинськ ради залишити без руху та повідомити про це апелянта УПСЗН виконкому районної у м. Дніпродзержинськ ради, надавши йому строк для усунення вказаних недоліків до 15 грудня 2014 року включно.
Керуючись ст. ст. 108, 186, 187, 189 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Баглійської районної у місті Дніпродзержинськ ради на постанову Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 09 жовтня 2014 року по адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Баглійської районної у місті Дніпродзержинськ ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - залишити без руху, повідомити про це апелянта Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Баглійської районної у м. Дніпродзержинськ ради та надати йому строк до 15 грудня 2014 року включно, для усунення вказаних недоліків.
При усуненні недоліків у встановлений судом строк, апеляційна скарга буде вважатися поданою в день первісного подання її до суду. В разі не виконання ухвали і не усунення недоліків до вказаного строку, апеляційна скарга буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка подала скаргу.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня її постановлення шляхом подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Т.С. Прокопчук