ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2014 року Житомир справа № 806/3237/14
категорія 3.7
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державної автомобільної інспекції ГУМВС України в місті Києві в особі Центру № 5 надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
встановив:
Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, у якому просила визнати протиправними дії Центру № 5 надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в місті Києві щодо відмови у реєстрації транспортного засобу марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, 1994 року випуску, кузов НОМЕР_2, транзитний номер НОМЕР_3 на ОСОБА_1; зобов'язати Центр № 5 надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів підпорядкований УДАІ ГУМВС України в місті Києві, зареєструвати транспортний засіб марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, 1994 року випуску, кузов НОМЕР_2, транзитний номер НОМЕР_3 на ОСОБА_1. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначала, що 01.07.2014 вона придбала автомобіль марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, 1994 року випуску, кузов НОМЕР_2, транзитний номер НОМЕР_3. З метою здійснення реєстрації вказаного автомобіля 04 липня 2014 року її уповноважений представник звернувся до начальника Центру № 5 надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів із відповідною заявою та необхідними документами для здійснення такої реєстрації, передбаченими Постановою КМ України № 1388. Відповідач відмовив їй в реєстрації придбаного автомобіля, оскільки судом не зобов'язано УДАІ провести реєстрацію даного автомобіля та повідомлено про потребу скасувати реєстрацію автомобіля в м. Ковель, Волинської області. ОСОБА_1 вважає, що відмова відповідача суперечить вимогам постанови КМ України № 1388, оскільки остання не передбачає таких підстав для відмови у реєстрації автомобіля. Отже, на думку позивача, дії щодо відмови у реєстрації транспортного засобу марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, 1994 року випуску, кузов НОМЕР_2, транзитний номер НОМЕР_3 є протиправними. Також ОСОБА_1 вважає, що належним способом захисту її порушених прав є зобов'язання Управління ДАІ ГУМВС України в місті Києві в особі Центру № 5 надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, зареєструвати транспортний засіб марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, 1994 року випуску, кузов НОМЕР_2, транзитний номер НОМЕР_3 за нею.
Представник позивача прибув до суду, надав заяву, в якій просив розглядати справу в письмовому провадженні, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. Позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача до суду не прибула, про час та місце судового розгляду була повідомлена належним чином. У засіданні суду 06.10.2014 представником відповідача було подано заперечення на позовну заяву, в яких представник управління просила відмовити позивачу у задоволенні вимог у повному обсязі. 23.10.14 до суду надійшло електронне повідомлення від відповідача з проханням перенести судове засідання для надання додаткових доказів у справі.
Вирішуючи заявлене представником відповідача клопотання про відкладення судового розгляду, судом враховується, що згідно із ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом, а також ту обставину, що представником суб'єкта владних повноважень були надані вже пояснення щодо суті спору.
При цьому суд бере до уваги, що представником відповідача не вказано, які докази вона хтіла надати та доцільність їх надання у даній справі.
За таких обставин, суд вважає, що клопотання представника відповідача задоволенню не належить.
Зважаючи на відсутність перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні та приймаючи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні, відповідно статті 128 КАС України, на підставі наявних у ній доказів та з урахуванням наданих представниками сторін пояснень під час судового розгляду.
В силу приписів ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Як слідує з матеріалів справи 01 липня 2014 року ОСОБА_1 придбала автомобіль марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, двигун № НОМЕР_1, кузов НОМЕР_2, свідоцтво про реєстрації (технічний паспорт) НОМЕР_4, вартістю 102286 грн 80 коп. Підтвердженням цього слугує довідка - рахунок серії ВІА № 604509, видана ФОП ОСОБА_3 01.07.2014.
Вказаний автомобіль попереднім власником був знятий з обліку в ВРЕР ДАЇ № 5 м. Києва 26.06.2007.
Згідно із частиною 9 статті 34 Закону України "Про дорожній рух" від 30.06.1993 № 3353-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 3353-XII), власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів.
У відповідності до ч. 1, 3, 4 наведеної статті Закону № 3353-XII державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків. Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення. Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху.
Єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків установлена Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, надалі - Порядок).
Пунктом 7 Порядку визначено, що власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).
Відповідно до пункту 8 Порядку, державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України "Про дорожній рух").
Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є засвідчені підписом відповідної посадової особи, що скріплений печаткою:
довідка-рахунок за формою згідно з додатком 1, видана суб'єктом господарювання, діяльність якого пов'язана з реалізацією транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери;
договори та угоди, укладені на товарних біржах на зареєстрованих у Департаменті Державтоінспекції бланках, договори купівлі-продажу транспортних засобів, оформлені в Державтоінспекції, інші засвідчені в установленому порядку документи, що встановлюють право власності на транспортні засоби;
копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин;
довідка органу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виділили автомобіль або мотоколяску;
акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 6, виданий підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів такого транспортного засобу та конкретного одержувача;
митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронна митна декларація, або видане митним органом посвідчення про реєстрацію в підрозділах Державтоінспекції транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери;
договір фінансового лізингу;
акт про проведений аукціон або постанова та акт про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу, видані органом державної виконавчої служби.
Для державної реєстрації транспортних засобів, що перебували в експлуатації і зняті з обліку в підрозділах Державтоінспекції, крім зазначених у цьому пункті документів, що підтверджують правомірність їх придбання, подається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копія реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластиковій основі, з відміткою підрозділу Державтоінспекції про зняття транспортного засобу з обліку. Переобладнання (крім переобладнання для роботи на газових паливах), відчуження, передача права користування і (або) розпорядження придбаних транспортних засобів, не зареєстрованих у підрозділах Державтоінспеції, не допускається.
Державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.
Форми бланків довідок-рахунків, актів приймання-передачі транспортних засобів підприємств - виробників таких засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, наведено в додатках 1 і 6.
У силу приписів п. 3.1. гл. 3 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженої наказом Міністерства Внутрішніх Справ від 11.08.2010 № 379 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, надалі - Інструкція), реєстрація транспортних засобів відповідно до вимог пунктів 6 - 32 Порядку проводиться працівниками Центру надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів.
Матеріалами справи підтверджено, що на виконання положень законодавчих норм, уповноваженим представником позивача ОСОБА_4 04 липня 2014 року на ім'я начальника Центру ДАІ № 5 надання послуг пов'язаних з використанням автотранспортних засобів підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в м. Києві подано заяву про проведення вторинної реєстрації транспортного засобу, придбаного в торгівельній організації, і надання платних послуг згідно постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 № 795 та наказу МВС України від 10.02.2012 № 103.
Відповідно до цієї заяви представник позивача просив здійснити реєстрацію транспортного засобу марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, VIN НОМЕР_2, кузов НОМЕР_2, двигун № НОМЕР_1, свідоцтво НОМЕР_4, НЗ НОМЕР_3, 1994 року виписку, особливі відмітки СВ-ВО НОМЕР_4 від 22.11.2005; Д/Р НОМЕР_7 від 01.07.2014.
До заяви було додано: довідка - рахунок серії ВІА № 604509 від 01.07.2014; облікову картку на автомобіль від 26.06.2014; довіреність представника ОСОБА_4 на постановку на державний реєстраційний облік автомобіля, придбаного на ім'я ОСОБА_1; акт технічного огляду від 04.07.2014, заява з позитивним висновком щодо проведення дослідження автомобіля.
Заступник начальника Центру ДАІ № 5 надання послуг пов'язаних з використанням автотранспортних засобів підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в м. Києві О.М. Горбонос листом відмовив уповноваженому представнику позивача в реєстрації автомобіля, оскільки постановою суду в справі № 806/4299/13-а від 22.04.2014 не зобов'язано УДАІ провести реєстрацію даного автомобіля. Також було вказано, що згідно даних інформаційно - пошукової системи ДАІ в місті Ковель, Волинської області уже перебуває на обліку автомобіль з номером кузова НОМЕР_2. Положеннями "Правил державної реєстрації, переєстрації та обліку транспортних засобів...", затвердженого постановою КМУ № 1388, не передбачено реєстрацію декількох або більше транспортних засобів з однаковими номерами кузовів. У зв'язку із чим йому необхідно звернутись до суду з вимогою про скасування реєстрації даного автомобіля у ВРЕР ДАІ м. Ковеля.
При цьому Центром ДАІ № 5 надання послуг пов'язаних з використанням автотранспортних засобів підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в м. Києві не було зазначено про недоліки у поданих представником позивача документах або ж відомості про їх неподання у повному обсязі.
Отже, необхідні документу та відомості для здійснення державної реєстрації автомобіля, придбаного ОСОБА_1 її уповноваженим представником було подано у повному обсязі.
Згідно із п. 9 Порядку, до державної реєстрації не допускаються автобуси, що переобладнані з автомобілів, які призначалися для виконання інших функцій, за винятком таких автобусів, зареєстрованих до 1 квітня 2008 року. Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку розукомплектованих транспортних засобів, крім випадків вибракування їх у цілому, не допускається. Розукомплектованими вважаються транспортні засоби, в яких відсутня одна або більше складових частин, що мають ідентифікаційний номер (кузов, шасі, рама, двигун).
У абзацах 1, 2, 3, 4 пункту 15 Порядку визначено, що під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби, крім випадків вибракування їх у цілому, підлягають огляду (крім випадків перереєстрації транспортних засобів у зв'язку із зміною місця проживання власника та у разі відновлення втрачених або зіпсованих документів) з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними у поданих власником для реєстрації документах, визначення їх справжності та проведення перевірки за Єдиним державним реєстром Державтоінспекції та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби, встановлення відповідності конструкції і технічного стану транспортних засобів обов'язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України. Огляд проводиться уповноваженими працівниками підрозділів Державтоінспекції за місцем реєстрації транспортних засобів, а дослідження транспортного засобу - на письмову вимогу власника або уповноваженої ним особи фахівцями експертної служби МВС або судовими експертами державних спеціалізованих установ, іншими експертами, які атестовані з відповідного виду експертної діяльності та внесені до державного Реєстру атестованих судових експертів. Відповідальним за справжність ідентифікаційних номерів транспортного засобу записам, що зазначені у реєстраційних документах, є його власник. Кошти за проведення фахівцями експертної служби МВС та судовими експертами державних спеціалізованих установ досліджень транспортних засобів зараховуються в установленому порядку до державного бюджету. За результатами огляду в документах, які подаються для державної реєстрації, уповноважений працівник підрозділу Державтоінспекції робить відповідну відмітку або складає акт технічного огляду. У разі проведення дослідження до зазначених документів додається відповідний висновок фахівця. Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, крім випадків вибракування їх у цілому, без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими (один чи кілька символів номера візуально не визначаються) чи підробленими (змінено один або кілька символів номера, замінено панель (табличку) або частину панелі (таблички) з номером) ідентифікаційними номерами складових частин (кузова, шасі, рами) не допускається. Перша державна реєстрація таких засобів, а також ввезених на митну територію України транспортних засобів, що розшукуються правоохоронними органами інших держав, не проводиться. У разі пошкодження ідентифікаційного номера перша державна реєстрація транспортних засобів проводиться тільки після експертного підтвердження справжності ідентифікаційного номера. Не допускається державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, крім випадків вибракування їх у цілому, номери двигунів яких мають ознаки навмисного знищення або підробки (крім випадків повернення транспортного засобу законному власнику із знищеним або підробленим ідентифікаційним номером двигуна після незаконного заволодіння таким засобом).
Аналіз наведених положень свідчить на користь висновку, що нормами чинного законодавства не визначено такої підстави для відмови у реєстрації транспортного засобу як наявність даних в інформаційно - пошуковій системі ДАІ щодо перебування на обліку автомобіля з таким же номером кузова.
Разом з цим, суд зауважує, що в запереченнях відповідача підтверджено, що за номером кузова НОМЕР_2 у Ковельському ВРЕР Волинської області 23.09.2008 був переєстрований автомобіль марки Mercedes - Benz, моделі Е 270. Отже, на час звернення уповноваженого представника ОСОБА_1 до відповідача з заявою про реєстрацію транспортного засобу марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, за номером кузова НОМЕР_2 був зареєстрований відмінний від автомобіля позивача транспортний засіб.
Також суд враховує, що висновком спеціального дослідження спеціального автомобіля (Mercedes - Benz Е 420) № 0603/2Л від 04.06.2010, складеним спеціалістом - криміналістом Науково - дослідного бюро судових експертиз "САНТАДОР", встановлено, що ідентифікаційний номер (номер кузова) "НОМЕР_2" автомобіля Mercedes-Benz Е 420 з транзитним номерним знаком НОМЕР_3 нанесений в заводських умовах, не змінювався і є первинним; номерна площадка не відділялась, номеронесуча деталь не змінювалась.
Доказів на спростування висновків спеціального дослідження вказаного автомобіля та підроблення ідентифікаційного номера двигуна № НОМЕР_2 суду надано не було.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що відповідач відмовляючи позивачу в реєстрації за нею транспортного засобу марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, за номером кузова НОМЕР_2, у зв'язку з наявністю у інформаційно - пошуковій системі ДАІ в місті Ковель, Волинської області даних про перебування на обліку автомобіля з номером кузова НОМЕР_2 діяв не у межах і не у спосіб, визначений Законом та Порядком.
У той же час, суд вважає, передчасними покликання відповідача, як на підставу для відмови позивачу в реєстрації автомобіля марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, за номером кузова НОМЕР_2, на те, що постановою суду від 22.04.2014 в справі № 806/4299/13-а УДАІ не було зобов'язано провести реєстрацію даного автомобіля, враховуючи таке.
Встановлено, що Житомирським окружним адміністративним судом у справі № 806/4299/13-а постановлено постанову 06 лютого 2014 року, якою, з урахуванням ухвали суду від 22.04.2014, позовні вимоги ОСОБА_5 задоволено, зобов'язано Головне управління ДАІ МВС України в місті Києві в особі ВРЕР ДАЇ № 5 м. Києва внести до бази даних АІС "Документ" інформацію про втрату (викрадення) свідоцтва про реєстрацію автомобіля марки Mercedes-Benz, моделі Е 420, 1994 року випуску, кузов № НОМЕР_2, транзитний НОМЕР_3 та видати копію реєстраційної картки, на автомобіль марки Mercedes-Benz, моделі Е 420, 1994 року випуску, кузов № НОМЕР_2, транзитний НОМЕР_3. Постанова суду набрала законної сили.
Предметом спору у цій адміністративній справі було невнесення відповідачем у базу АІС "Документ" даних про викрадення свідоцтва про реєстрацію вищезгаданого автомобіля, що спричинило використання такого свідоцтва 04 вересня 2008 року для реєстрації іншого автомобіля в Ковельському МРЕВ УДАІ УМВС України у Волинській області на підставі біржової угоди від 03.09.2008 року, виданої товарною біржею "Альянц" та свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_4.
Отже, предметом спору в справі № 806/4299/13-а не було зобов'язання відповідача вчинити дії щодо реєстрації вказаного автомобіля.
Таким чином, надавши оцінку встановленим у справі обставинам та доказам, відповідно до вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо справедливого судового розгляду, врахувавши ст. 8 КАС України, відповідно до якої суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав у відповідача для відмови в реєстрації транспортного засобу марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, 1994 року випуску, кузов НОМЕР_2, транзитний номер НОМЕР_3 за власником - ОСОБА_1. Відтак, суд визнає дії Центру № 5 надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в місті Києві щодо відмови у реєстрації транспортного засобу марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, 1994 року випуску, кузов НОМЕР_2, транзитний номер НОМЕР_3 на ОСОБА_1 протиправними.
У відповідності до пунктів 1, 2 ч. 2 ст. 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення; зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
З огляду на зазначене, а також з метою повного захисту прав позивача, суд зобов'язує Центр № 5 надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в місті Києві, зареєструвати транспортний засіб марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, 1994 року випуску, кузов НОМЕР_2, транзитний номер НОМЕР_3 на ОСОБА_1, після перевірки посадовою особою Центру повноти і правильності внесення вартості плати за послуги, що можуть надаватися підрозділами ДАІ згідно з Переліком платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 N 795 (із змінами), а також повноти та правильності відшкодування вартості спеціальної продукції.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 необхідно задовольнити в повному обсязі.
Керуючись статтями 86, 158 - 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Центру № 5 надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в місті Києві щодо відмови у реєстрації транспортного засобу марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, 1994 року випуску, кузов НОМЕР_2, транзитний номер НОМЕР_3 на ОСОБА_1.
Зобов'язати Центр № 5 надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів підпорядкований УДАІ ГУМВС України в місті Києві зареєструвати транспортний засіб марки Mercedes - Benz, моделі Е 420, 1994 року випуску, кузов НОМЕР_2, транзитний номер НОМЕР_3 на ОСОБА_1, після перевірки посадовою особою Центру повноти і правильності внесення вартості плати за послуги, що можуть надаватися підрозділами ДАІ згідно з Переліком платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 N 795 (із змінами), а також повноти та правильності відшкодування вартості спеціальної продукції.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Є.Ю. Романченко