ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
______________________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"28" жовтня 2014 р.Справа № 916/3698/14
За позовом Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест"
про зобов'язання укласти договір
Суддя Гут С.Ф.
В судовому засіданні приймали участь:
Від прокурора: Незовибатько О.В., посвідчення №014637 від 16.01.2013р.;
Від Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області: Слісаревська К.А., довіреність №7 від 08.08.2014р.;
Від відповідача: Цинєв А.О., довіреність від 03.01.2014р.
СУТЬ СПОРУ: Прокурор Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест", згідно якої просить вважати договір №3 про пайову участь (внесок) замовника у створенні розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Таїровської селищної ради від 15 липня 2013 року укладеним на умовах поданого Таїровською селищною радою проекту цього договору, відповідно до якого відповідач Товариство з обмеженою відповідальність "РУНІКОМ Стройінвест" зобов'язується взяти пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Таїровської селищної ради та перерахувати до спеціального цільового фонду Таїровської селищної ради на спеціальний рахунок цільового фонду соціального розвитку Таїровської селищної ради, відкритий в Управлінні Державного казначейства України в Одеській області, грошові кошти на пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Таїровської селищної ради у розмірі 4 % (чотири відсотки) від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, яка визначена згідно зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва житлового будинку, що складає 4920259,18грн., та стягнення з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест" грошових коштів згідно п.1.1. договору №3 про пайову участь (внесок) замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Таїровської селищної ради від 15 липня 2013 року, у розмірі 4920259,18грн.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 15.09.2014р. порушено провадження у справі №916/3698/14.
06.10.14р. надійшла заява про уточнення позовних вимог(вх.№26019/14 від 06.10.14р.), згідно якої просить суд зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест" укласти з Таїровською селищною радою Овідіопольського району Одеської області договір №3 про пайову участь (внесок) замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Таїровської селищної ради від 15 липня 2013 року на умовах поданого Таїровською селищною радою проекту цього договору, відповідно до якого відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест" зобов'язується взяти пайову участь у створенні і розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Таїровської селищної ради та перерахувати до спеціального цільового фонду Таїровської селищної ради на спеціальний рахунок цільового фонду соціального розвитку Таїровської селищної ради, відкритий в Управлінні Державного казначейства України в Одеській області, грошові кошти на пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Таїровської селищної ради у розмірі 4 % (чотири відсотки) від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, яка визначена згідно зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва житлового будинку, що складає 4920259(чотири мільйони дев'ятсот двадцять тисяч двісті п'ятдесят дев'ять)грн.18 коп.
20.10.2014р. від відповідача надійшло клопотання(вх.№27339/14 від 20.10.2014р.) про залучення доказів, згідно якого просить суд залучити до матеріалів справи докази по справі.
Судом клопотання розглянуто та задоволено, та залучено до матеріалів справи надані докази по справі.
28.10.2014р. від Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області надійшло клопотання(вх.№28286/14 від 28.10.2014р.) про залучення доказів, згідно якого просить суд залучити до матеріалів справи докази по справі.
Судом клопотання розглянуто та задоволено, та залучено до матеріалів справи надані докази по справі.
28.10.2014р. від Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області надійшло клопотання(вх.№2-4816/14 від 28.10.14р.) про витребування доказів, згідно якого просить суд витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест" для огляду в судовому засіданні оригінали з їх фотокопіями (для долучення до матеріалів справи) наступні документи:
1)Акт готовності об'єкта до експлуатації - житлового будинку №11, розташованого на території Таїровської селищної ради в с. Мізікевича, масив «Радужний», ж/масиву «Ульянівка», Овідіопольського району Одеської області від 17.05.2013 року, на підставі якого Інспекцією ДАБК в Одеській області04.06.2013 року видано Сертифікат серії IV №164131560341.
2)Декларацію або Повідомлення про початок виконання будівельних робіт реконструкції вбудовано-прибудованих приміщень багатоповерхових житлових будинків №10-в під дитячий навчальний заклад.
3)Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації № ОД 143131840993 від 03.07.2013 року.
4)Сертифікат серії IV №165132830137, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта - дошкільного навчального закладу, що розташований в масиві «Радужний» на території Таїровської селищної ради, який виданий на підставі Акта готовності об'єкта до експлуатації від 04.10.2013 року.
5)Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, що містять комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості і щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою.
6)Проект реконструкції вбудовано-прибудованих приміщень під розміщення дошкільного навчального закладу на території Таїровської селищної ради в с. Мізікевича, масив «Радужний», ж/масиву «Ульянівка», Овідіопольського району Одеської області.
7)Свідоцтво про реєстрацію юридичної особи - дошкільного навчального закладу, що розташований на території Таїровської селищної ради в с. Мізікевича, масив «Радужний», ж/масиву «Ульянівка», Овідіопольського району Одеської області, замовником будівництва якого є ТОВ "РУНІКОМ Стройінвест".
8)Статут юридичної особи - дошкільного навчального закладу, що розташований на території Таїровської селищної ради в с. Мізікевича, масив «Радужний», ж/масиву «Ульянівка», Овідіопольського району Одеської області, який затверджений засновником (власником), погоджений відповідним органом управління освітою і зареєстрований місцевим органом виконавчої влади.
Судом клопотання розглянуто та не задоволено, оскільки воно є безпідставним, оскільки предметом розгляду справи є зобов'язання укласти договір, а докази по справі які просить витребувати Таїровська селищна рада Овідіопольського району Одеської області у клопотанні(вх.№2-4816/14 від 28.10.14р.) про витребування доказів не стосується предмету розгляду даного спору.
Відповідач з позовом не погоджується, проти позову заперечує, з підстав викладених у відзиві на позов(вх.№25938/14 від 06.10.14р.), та просить суд відмовити у задоволенні позову. Так в обґрунтування відзиву зазначає про те, що жодними нормами законодавства не передбачено такого способу захисту прав, як «визнання договору укладеним». Відповідно до ч.2 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі за текстом - Закон), замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті. Згідно до п.6 ч.4 ст.40 Закону, до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва об'єктів будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об'єктів соціальної інфраструктури. Будинок №11 збудовано на земельній ділянці, де відповідачем збудовано (споруджено) і об'єкт соціальної інфраструктури - дитячий дошкільний заклад для дітей дошкільного віку (дитячий садок), що виключає можливість залучення відповідача до розвитку інфраструктури населеного пункту. Вказані обставини підтверджуються сертифікатом серії IV №165132830137, актом готовності об'єкта до експлуатації від 04.10.2013р., договором оренди земельної ділянки від 08.11.2007р., разбівочним планом будівель та споруд М 1:500. Крім того, згідно до ч. 5 ст. 40 Закону, величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій. В порушення зазначеної норми, при визначенні величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, позивач не врахував вищевказані витрати, чим незаконно та необгрунтовано суттєво збільшив розмір пайової участі. Об'єкт будівництва прийнято в експлуатацію ще 04.06.2013р., про що свідчить відповідний сертифікат серії IV №16413560341, що виключає укладення вказаного договору. Крім того, як вбачається із наданого позивачем проекту договору, у останньому: розмір пайової участі розраховано з порушенням ч. 5 ст. 40 Закону; строк сплати пайової участі ( у проекті вказано, що відповідач повинен сплатити пайовий внесок протягом одного місяця з дня підписання цього договору) не відповідає ні положенням ч. 3, ч. 9 ст. 40 Закону, ні п. 2.1. Додатку №2 до рішення Таїровської селищної ради №543 від 07.12.2012р., ні п. 3.7 Положення, яке затверджено вказаним рішенням селищної ради; позивач не здійснив та не надав ні до суду, ні до відповідача розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, який повинен бути невід'ємною частиною договору. Крім того, рішення Таїровської селищної ради №543 від 07.12.2012р., в багатьох своїх умовах не відповідає положенням ст. 40 Закону. Відповідно до ч. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію. Однак відповідач так і не знайшов доказів того, що вищевказане рішення органу місцевого самоврядування було оприлюднене.
28.10.2014р. від відповідача надійшли додаткові пояснення (вх.№28287/14 від 28.10.2014р.), згідно яких зазначає про те, що позиція відповідача, яка викладена у відзиві також підтверджується і судовою практикою Вищого господарського суду України, що підтверджується наданими копіями постанов ВГСУ.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив.
Рішенням Таїровської селищної ради №543 - VI від 07.12.2012р. затверджено Положення про порядок залучення, встановлення розміру і використання коштів пайової участі фізичних та юридичних осіб (замовників будівництва об'єктів) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області (далі - Положення).
Пунктом 2.2 Положення встановлено розмір пайової участі для багатоквартирних житлових будинків у розмірі 4 % від загальної вартості будівництва.
Відповідно до п. 3.1 замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки зобов'язаний взяти участь у створенні інфраструктури.
Згідно повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест" від 05.07.2013р. №437-07/13, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України прийнято в експлуатацію 16-ти поверховий багатоповерховий житловий будинок, що розташований за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, с. Мізікевича, ж/м «Ульянівка», масив «Радужний», буд. №11, кошторисна вартість якого складає 123006479,50грн., згідно п.9 Акту готовності об'єкта до експлуатації від 17.05.2013р., на підставі якого інспекцією ДАБК в Одеській області 04.06.2013р. видано сертифікат серії ІУ №164131560341.
Забудовником вказаного об'єкту нерухомості є Товариство з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест".
15.07.13р. на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест" Таїровською селищною радою для подальшого підписання рекомендованим листом вих.№515 направлено договір про пайову участь, предметом якого була пайова участь забудовника у розмірі 4-х відсотків від кошторисної вартості будівництва, а саме договір №3 про пайову участь (внесок) замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури населених пунктів від 15.07.13р., предметом якого є пайова участь Товариства з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест" по об'єкту будівництва- 16-ти поверховий 3-х секційний житловий будинок №11.
У відповідності до Положення про порядок залучення, встановлення розміру і використання коштів пайової участі фізичних та юридичних осіб (замовників будівництва об'єктів) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області у вказаному договорі зазначений розмір пайової участі Товариства з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест". Кошторисна вартість будівництва відповідно до затвердженої проектної документації складає 123006479,50грн., тобто розмір пайового внеску у створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Таїровської селищної ради складає 4% від загальної кошторисної вартості будівництва, а саме 4920259,18грн.
На вищевказаний лист органу місцевого самоврядування Товариство з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест" відповіло 29.08.2013р. із відмовою від пайової участі у зв'язку з будівництвом на земельній ділянці об'єктів соціальної їнфраструктури, що відповідно до п.6 ч.4 ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», звільняє його від сплати пайового внеску.
В обгрунтування позову прокурор зазначає про те, що Товариство з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест" своїми діями умисно, всупереч діючому законодавству України ухиляється від сплати пайової участі фізичних та юридичних осіб (замовників будівництва об'єктів) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області у розмірі 4920259,18грн.
До теперішнього часу до виконавчого комітету селищної ради не поступило а ні примірника підписаного договору, а ні протоколу розбіжностей до договору.
Вищевикладене зумовило звернення Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області до суду з даним позовом та уточненням до нього.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд дійшов наступних висновків.
Ст. 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.
Одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається, крім випадків, передбачених законом. (ч.ч.1, 7 ст.193 Господарського кодексу України).
У відповідності до ч.2 ст.193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Згідно з ч.1 ст.216 Господарського кодексу України, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
В свою чергу, статтею 187 Господарського кодексу України передбачено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.
Відповідно до ч.2 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.
Відповідно до ч. 9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.
Істотними умовами договору є:
розмір пайової участі;
строк (графік) сплати пайової участі;
відповідальність сторін.
Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
Згідно до п.6 ч.4 ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва об'єктів будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об'єктів соціальної інфраструктури.
Згідно до ч. 3 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.
Відповідно до ч. 5 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.
Так з матеріалів справи вбачається, що будинок №11 збудовано на земельній ділянці, де відповідачем збудовано (споруджено) і об'єкт соціальної інфраструктури - дитячий дошкільний заклад для дітей дошкільного віку (дитячий садок).
Так, судом встановлено, що будування дитячого дошкільного закладу для дітей дошкільного віку (дитячого садку, виключає можливість залучення Товариства з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест" до розвитку інфраструктури населеного пункту, що підтверджуються сертифікатом серії IV №165132830137, актом готовності об'єкта до експлуатації від 04.10.2013р., договором оренди земельної ділянки від 08.11.2007р., разбівочним планом будівель та споруд М 1:500.
Враховуючи наявні матеріали справи, то вони свідчать про відсутність підстав для укладення з Товариством з обмеженою відповідальністю "РУНІКОМ Стройінвест" договору з Таїровською селищною радою Овідіопольського району Одеської області договір №3 про пайову участь (внесок) замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Таїровської селищної ради від 15 липня 2013 року на умовах поданого Таїровською селищною радою, оскільки даний факт суперечить вимогам законодавства, а саме: ч.9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, тому, що об'єкт будівництва прийнято в експлуатацію 04.06.2013р., що підтверджується сертифікатом серії IV №16413560341.
Згідно ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ст. 43 ГПК України).
Враховуючи вищезазначені обставини справи, уточнені позовні вимоги Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області не обґрунтовані, матеріалами справи не підтверджені та не підлягають задоволенню, у зв'язку з чим суд відмовляє в задоволенні позову.
Аналогічну правову позицію про відсутність підстав для задоволення позову викладено в постановах Вищого Господарського Суду України від 14.08.2014р. по справі №909/1227/13, від 30.04.2014р. по справі №911/3302/13, від 02.07.2014р. по справі №909/1434/13.
Відповідно до п. 4.6. Постанови Пленуму ВГСУ від 21 лютого 2013 року N 7" Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", приймаючи рішення зі справи, провадження в якій порушено за заявою прокурора, господарський суд у разі повного або часткового задоволення позову (скарги) стягує судовий збір з відповідача (повністю або пропорційно задоволеним вимогам), якщо він не звільнений від сплати судового збору; у разі ж повної або часткової відмови в позові судовий збір стягується з визначеного прокурором позивача (так само повністю або пропорційно задоволеним вимогам), за винятком випадків, коли останнього звільнено від сплати судового збору та коли позивачем у справі є сам прокурор. Стягнення відповідних сум судового збору здійснюється в доход державного бюджету України у розмірі, визначеному згідно з частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір", виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня того календарного року, в якому відповідна заява або скарга подавалася до суду.
Враховуючи відмову у позові Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, та те, що Таїровська селищна рада Овідіопольського району Одеської області не звільнена від сплати судового збору, на підставі ст. ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору у розмірі 1218грн. покладаються на Таїровську селищну раду Овідіопольського району Одеської області у повному обсязі зі стягненням до державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 32, 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. У позові відмовити.
2. Стягнути Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області (65496, Одеська область, Овідіопольський район, смт Таїрове, вул. 40-річчя Перемоги, 25, код ЄДРПОУ 05582159) на користь державного бюджету України (р/р 31210206783008, одержувач ГУ ДКСУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 37607526, банк одержувача ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011, код бюджетної класифікації 22030001, код ЄДРПОУ господарського суду Одеської області 03499997) витрати по сплаті судового збору у розмірі 1218(одну тисячу двісті вісімнадцять)грн.
Рішення господарського суду Одеської області набирає чинності у порядку ст.85 ГПК України.
Наказ видати у порядку ст.116 ГПК України.
Повний текст рішення складено 03.11.2014р.
Суддя С.Ф. Гут