ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2014 р.
м. Херсон
Справа № 821/4048/14
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Войтович І.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Скадовської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області (Каланчацьке відділення) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Каланчацький водоканал" про стягнення податкового боргу,
встановив:
Скадовська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Херсонській області (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Каланчацький водоканал» (далі - відповідач, ТОВ «Каланчацький водоканал»), в якому просить стягнути податкову заборгованість по сплаті податку за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в сумі 6247,10 грн.
Відповідно до змісту адміністративного позову позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами здійснення фінансово - господарської діяльності позивач станом на 01.09.2014 рік має податковий борг по податку за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, який виник за рахунок несплати узгоджених податкових зобов'язань, нарахованих згідно звітного податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин від 21.08.2014 року, податковою вимогою від 17.08.2012 р. № 63.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте подав суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження без його участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату час і місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень. Разом з тим, відповідач письмових заперечень проти позову не надав, причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши адміністративний позов та дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Каланчацький водоканал», зареєстроване Каланчацькою районною державною адміністрацією Херсонської області 22.12.2009 року.
Також, судом встановлено, що за результатами здійснення фінансово - господарської діяльності позивач станом на 01.09.2014 рік має податковий борг по податку за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, який виник за рахунок несплати узгоджених податкових зобов'язань, нарахованих згідно поданого відповідачем звітного податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин від 21.08.2014 року, податковою вимогою від 17.08.2012 р. № 63.
Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Митні декларації прирівнюються до податкових декларацій для цілей нарахування та/або сплати податкових зобов'язань. Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.
Відповідно до п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У зв’язку з чим, відповідачу була направлена податкова вимога № 63 від 17.08.2012 року, яка залишена без відповіді та задоволення.
Суд зазначає, що відповідачем не надано суду доказів сплати боргу в сумі 6247,10 грн.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.4.1 ст.41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи. У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.
Платниками плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - платники), відповідно до п.п. 263.1.1 п. 263.1 ст. 263 Податкового кодексу України, є суб'єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об'єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі - спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об'єктах (ділянках) надр.
Підпунктом 263.1.4 п. 263.1 ст. 263 Податкового кодексу України, передбачено, що платником плати за користування надрами для видобування корисних копалин під час виконання договорів про спільну діяльність без утворення юридичної особи є уповноважена особа - один з учасників такого договору про спільну діяльність без утворення юридичної особи, на якого згідно з умовами договору про спільну діяльність без утворення юридичної особи покладено обов'язок нарахування, утримання та внесення податків і зборів до бюджету з єдиного поточного рахунку спільної діяльності (далі - уповноважена особа), та за умови, що один з учасників договору про спільну діяльність без утворення юридичної особи має відповідний спеціальний дозвіл.
До податкової інспекції відповідачем подано наступні податковий розрахунок з плати за користування надрами для видобування корисних копалин від 21.08.2014 року із визначенням податковим зобов’язанням в сумі 6247,10 грн.
Відповідно до п.п. 263.12.1 п. 263.12 ст. 263 Податкового кодексу України, платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин та уповноважена особа, визначена відповідно до підпункту 263.1.4 пункту 263.1 статті 263 цього Кодексу, протягом десяти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за податковий (звітний) період сплачують податкові зобов'язання у сумі, визначеній в розрахунку з плати, поданому ними контролюючому органу.
Пунктом 263.13 ст. 263 Податкового кодексу України передбачено, що платник несе відповідальність за правильність обчислення суми плати за користування надрами для видобування корисних копалин, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання контролюючим органам відповідних розрахунків згідно з нормами цього Кодексу та інших законів України.
Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю і повнотою справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин до бюджету здійснюють контролюючі органи.
За таких обставин, суд вважає, що відповідач не виконав обов'язку платника податку, передбаченого податковим законодавством, а саме, не сплатив у добровільному порядку податковий борг у сумі 6247,10 грн.
Таким чином, заборгованість відповідача в сумі 6247,10 грн. підтверджується наступними документами, а саме: розрахунком виникнення податкового боргу, податковим розрахунком з плати за користування надрами для видобування корисних копалин від 21.08.2014 року, податковою вимогою від 17.08.2012 р. № 63.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача, слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 128, 159-163, 167, 254 Кодексом адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Каланчацький водоканал» (код ЄДРПОУ 36422377) в доход бюджету Каланчацького району (код платежу 13030100, р/р № 33115366700186, ГУ ДКСУ в Херсонській області, МФО 852010, ОКПО 37686257) податковий борг у сумі 6247,10 грн. (Шість тисяч двісті сорок сім гривень 10 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Войтович І.І.
кат. 8.2.3