Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
23 жовтня 2014 р. № 820/16640/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єгупенко В.В. розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду в м.Харкові адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Фрунзенського району м.Харкова в інтересах держави в особі Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Приватного підприємства "Технік-магістраль" про стягнення суми,-
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Фрунзенського району м. Харкова в інтересах держави в особі, Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить суд стягнути з Приватного підприємства «Технік - магістраль» (ідентифікаційний код юридичної особи за ЄДРПОУ 36226839, 6161046, м. Харків, вул. Єнакіївська, буд. 8) заборгованість по єдиному соціальному внеску 10435,8 грн. на користь держави в особі Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкові ГУ Міндоходів у Харківській області.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Приватне підприємство «Технік - магістраль» має податковий борг перед бюджетом по єдиному соціальному внеску у сумі 10435,8 грн., який виник у зв'язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання.
У судове засідання, призначене на 23.10.2014 року, представник Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, не прибув, надавши клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представники прокуратури та відповідача у судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, що підтверджується матеріалами справи, про причини своєї неявки до суду не повідомили, заяв про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за їх відсутності до суду не надали.
Таким чином, враховуючи положення ч.4 ст.122 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін, за наявними в ній доказами, в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Таким чином, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, дійшов висновку про задоволення позовних вимог з огляду на наступне.
Приватне підприємство "Технік-магістраль" зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради 04.02.2009 року та внесено до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за ідентифікаційним номером 36226839 та перебуває на податковому обліку у тому числі як платник єдиного соціального внеску.
Відповідно до облікових даних картки особового рахунку за відповідачем рахується заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску в сумі 10435,8 грн., яку у строки та у порядку, встановлених Податковим кодексом України (п. п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, ст. 36), та Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», не погашено, що завдає шкоди інтересам держави в бюджетній сфері.
Відповідно до п. 2 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон), платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Таким чином, Приватне підприємство «Технік - магістраль» є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно п.н. 1, 2 п. 4.1 розділу 4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №455 (далі - Інструкція), єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, які не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що відповідно до Закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до Закону або за договорами позики, придбання товарів та виплат чи на інші цілі за дорученням отримувача.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.6 Закону, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону, п.п. . 6 п. 4.3 розділу 4 Інструкції №455, платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Отже, згідно вказаних правових норм, остаточний розрахунок за базовий звітний період здійснюється платником страхових внесків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок.
Згідно п. 6.2 Інструкції № 455, сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована га/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до Закону та п.п. 6 п. 4.3, абз.2 п.п. 2, п.п. З п.4.5 та п.п. 2 п.4.6 розділу IV Інструкції, обчислена органами доходів і зборів у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Органи доходів і зборів надсилають платникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках, зокрема, якщо платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску; якщо платник має на кінець календарного місяця борги зі сплати фінансових санкцій. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом (п. 6.3 Інструкції № 455).
Згідно п. 6.4 Інструкції № 455, вимога про сплату боргу формується на підставі актів документальних перевірок, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з карток особових рахунків платників.
Вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі або відокремленому підрозділу, якщо її передано службовій особі такого платника під підпис або надіслано Листом з повідомленням про вручення.
Податковим органом, у зв'язку з несплатою боргу, підприємству виставлено податкову вимогу №Ю- 2951-25 від 01.09.2014 року на суму 3733,18 грн, яку було вручено під підпис директору Приватного підприємства «Технік - магістраль» (а.с. 15).
Загальна сума заборгованості Приватного підприємства «Технік - магістраль» складає 10435,8грн., що підтверджується карткою особового рахунку (а.с. 9-14). Станом на дату слухання справи заборгованість є не сплаченою.
Відповідно до матеріалів справи відповідач має відкриті рахунки в наступних банківських установах: ПАТ "Енергобанк" МФО 300272 р/р 26003310783601 (валюта - українська гривня); АТ "Прокредитбанк" МФО 320984 р/р 26003210075068 (валюта - російський рубль), р/р 26003210075068 (валюта - українська гривня), р/р 26058210075068 (валюта - українська гривня).
Відповідно до п. 3.9. Наказу Генерального Прокурора України від 11 липня 2012 року N1/2гн «Про особливості організації роботи прокуратур міст з районним поділом», прокурори міст з районним поділом беруть участь у розгляді місцевими загальними судами позовів та заяв прокуратури міста, а в містах розташування місцевих господарських та окружних адміністративних судів - також у розгляді цими судами всіх справ за позовами прокурорів.
При вирішені справи суд погоджується з тим, що наведені прокурором у позові мотиви представництва інтересів Держави узгоджуються зі ст. 121 Конституції України, ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" і є достатніми для захисту її інтересів шляхом вчинення процесуальної дії по зверненню до суду.
При цьому, суд зазначає, що за приписами Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" та Податкового кодексу України кошти в Україні існують в готівковій і безготівковій формі, а відтак, питання визначення форми коштів, котрі підлягають стягненню з платника податків за податковим боргом, належить до компетенції органу державної податкової служби і підлягає вирішенню в ході виконання останнім відповідної постанови адміністративного суду.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Відповідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7-14, 69-71, 86, 94, 122, 128, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Заступника прокурора Фрунзенського району м.Харкова в інтересах держави в особі Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Приватного підприємства "Технік-магістраль" про стягнення суми - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Приватного підприємства "Технік-магістраль"( код ЄДРПОУ 36226839, 61046, м.Харків, вул. Єнакіївська, буд.8, ПАТ "Енергобанк" МФО 300272 р/р 26003310783601 (валюта - українська гривня); АТ "Прокредитбанк" МФО 320984 р/р 26003210075068 (валюта - російський рубль), р/р 26003210075068 (валюта - українська гривня), р/р 26058210075068 (валюта - українська гривня) заборгованість по єдиному внеску в розмірі 10435,8 ( десять тисяч чотириста тридцять п'ять грн. 80 коп) на користь держави в особі Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Єгупенко В.В.