ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
УХВАЛА
про передачу адміністративної справи з одного суду до іншого
22 травня 2014 року м. Київ № 826/3407/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом відкритого акціонерного товариства "Російські залізниці" до окремого контрольно-пропускного пункту "Київ" Державної прикордонної служби України про скасування рішення відповідача, -
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва 17 березня 2014 року надійшов позов відкритого акціонерного товариства "Російські залізниці" (далі - позивач) до окремого контрольно-пропускного пункту "Київ" Державної прикордонної служби України (далі - відповідач) про скасування постанови відповідача від 10 лютого 2014 року № 28 про правопорушення, пов'язане зі здійсненням перевізником міжнародних пасажирських перевезень (далі - оскаржувана постанова).
Ухвалою суду від 24 квітня 2014 року відкрито провадження в адміністративній справі, яку призначено до розгляду у судовому засіданні.
У судове засідання 19 травня 2014 року представник позивача не прибув, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи позивач повідомлений належним чином. Разом з тим, 16 травня 2014 року до суду через канцелярію від представника позивача надійшло письмове клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Зважаючи на викладене, у судовому засіданні 19 травня 2014 року судом, згідно з ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), прийнято рішення про подальший розгляд та вирішення справи у порядку письмового провадження, про що позивача повідомлено письмово.
У ході розгляду справи у порядку письмового провадження суд прийшов до висновку про необхідність передачі справи на розгляд іншого суду.
Зокрема, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
Так, предметом розгляду даної справи є правомірність прийняття відповідачем оскаржуваної постанови.
Згідно з ч. 2 ст. 19 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Як вбачається з наявних у матеріалах справи доказів, місцезнаходженням позивача є Російська Федерація, а відповідача - Київська область (Україна).
Таким чином, враховуючи викладені положення та обставини, суд прийшов до висновку про підсудність даної справи Київському окружному адміністративному суду як окружному суду, юрисдикція якого поширюється на Київську область, зокрема місто Бориспіль.
Відповідно до ч.ч. 7, 8 ст. 22 КАС України, адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 128, 160, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Передати адміністративну справу за позовом відкритого акціонерного товариства "Російські залізниці" до окремого контрольно-пропускного пункту "Київ" Державної прикордонної служби України про скасування рішення відповідача на розгляд Київському окружному адміністративному суду.
Копії ухвали направити сторонам (вручити їх уповноваженим представникам), роз'яснивши, що ухвалу про передачу адміністративної справи з одного суду до іншого може бути оскаржено.
Згідно зі ст.ст. 185, 186 КАС України, ухвала може бути оскаржена повністю або частково шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Відповідно до ст. 254 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя В.М. Данилишин