Копія
Справа № 2270/1430/12
У Х В А Л А
17 жовтня 2014 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі :головуючого-суддіБлонського В.К. при секретарі за участі: позивачів представника відповідача Хмельницької районної державної адміністрації Дехтярук В.В. ОСОБА_4, ОСОБА_6, Дороша Д.М.,
розглянувши подання відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про встановлення способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 , ОСОБА_6 до Хмельницької районної державної адміністрації , управління Держкомзему у Хмельницькому районі Хмельницької області про зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
29.09.2014 року до суду надійшло подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про встановлення способу і порядку виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.10.2012 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_4, ОСОБА_6 до Хмельницької районної державної адміністрації , управління Держкомзему у Хмельницькому районі Хмельницької області про зобов'язання вчинити дії.
Подання обґрунтоване тим, що на виконанні в відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області перебуває виконавче провадження № 34670897, відкрите на підставі виконавчого листа Хмельницького окружного адміністративного суду № 2270/1430/12 від 05.10.2012 року про зобов'язання Головного управління Держземагентства у Хмельницькій області виділити земельні ділянки ОСОБА_6 в безпечному для здоров'я і життя місці.
Виконати дане рішення неможливо, оскільки відповідно до Земельного кодексу України, Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", відповідач - Головне управління Держземагентства у Хмельницькій області не наділено правом виділяти земельні ділянки, такі проекти розробляються за замовленням громадян (стягувачем ОСОБА_4.) суб'єктами господарювання.
Тому заявник просить встановити порядок та спосіб виконання рішення суду у даній справі.
Представник відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області в судове засідання не прибув, та у поданні вказав, що справу просить слухати за відсутності його представника, у вирішенні даного подання покладається на думку суду.
Позивачі в судовому засіданні подання державного виконавця підтримали повністю.
Представник відповідача - Хмельницької районної державної адміністрації в судовому засіданні проти встановлення порядку та способу виконання рішення у справі № 2270/1430/12 не заперечував.
Представник управління Держкомзему у Хмельницькому районі Хмельницької області в судове засідання не прибув, хоча управління Держкомзему у Хмельницькому районі Хмельницької області було належним чином повідомлене про дату, час та місце розгляду подання.
Відповідно до частини 2 статті 263 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Заслухавши пояснення позивачів, представника Хмельницької районної державної адміністрації, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області не підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 22.02.2014 року вирішено в адміністративному позові ОСОБА_4, ОСОБА_6 відмовити.
Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 07.06.2012 року вирішено апеляційну скаргу ОСОБА_4, ОСОБА_6 задовольнити частково, постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 22 лютого 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_4, ОСОБА_6 до Хмельницької районної державної адміністрації Хмельницької області, Держкомзему у Хмельницькому районі Хмельницької області про зобов'язання вчинити дії, - скасувати, ухвалити нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_4, ОСОБА_6 задовольнити частково, зобов'язати Хмельницьку районну державну адміністрацію Хмельницької області виділити земельні ділянки ОСОБА_4, ОСОБА_6 в безпечному для здоров'я і життя місці.
На підставі вищезазначеної постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду Хмельницьким окружним адміністративним судом 05.10.2012 року видано виконавчий лист по даній справі.
04 грудня 2013 року ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду вирішено подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області Козубай Ю.Л. про заміну сторони виконавчих проваджень по справі № 2270/1430/12 - задовольнити, замінити сторону виконавчих проваджень (боржника) по справі № 2270/1430/12 Хмельницьку районну державну адміністрацію на Головне управління Держземагенства у Хмельницькій області (юридична адреса: вул. Інститутська, 4/1, м. Хмельницький, 29016).
У відповідності до Закону України "Про виконавче провадження" відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області було відкрито виконавче провадження ВП №34679897 з примусового виконання зазначеного виконавчого листа.
В силу статті 124 Конституції України рішення суду ухвалюється іменем України та є обов'язковим до виконання на всій території України.
Відповідно до частини 2 статті 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
Статтею 255 КАС України встановлено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
За змістом частини 1 статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, із поданням про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Правила цієї статті кореспондуються із положеннями статті 36 Закону України "Про виконавче провадження", де зазначено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання (частина 1 вказаної статті).
Отже, підставою для застосування положень частини 1 статті 263 КАС України є обставини, що перешкоджають належним чином виконати судове рішення в адміністративній справі ускладнюють його виконання або роблять неможливим.
Відтак, встановлення способу та порядку виконання судового рішення є прийняття судом нових заходів з метою реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими. При цьому, суд може встановити порядок і спосіб виконання судового рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти вжиття адміністративним судом нових заходів для реалізації рішення. Ці заходи повинні забезпечити виконання конкретного судового рішення і не поширюватися на відносини, які виникли після його ухвалення.
У поданні про заміну порядку і способу виконання судового рішення державним виконавцем не зазначено, а судом не встановлено обставин, які б ускладнювали виконання рішення суду в даній справі у визначеній у ній спосіб та у встановленому порядку.
Окрім того не можливо встановити порядок та спосіб виконання рішення суду, оскільки в даному випадку довелося б змінювати його зміст, що є неприпустимо
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що підстави для задоволення подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про встановлення способу і порядку виконання рішення Вінницького апеляційного адміністративного суду від 07.06.2012 року по справі №2270/1430/12 відсутні.
Керуючись ст.ст. 41, 160, 165, 263 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні подання відмовити.
В повному обсязі ухвала суду буде виготовлена 21.10.2014 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Ухвала суду виготовлена в повному обсязі 21.10.2014 року.
Суддя/підпис/В.К. Блонський"Згідно з оригіналом" Суддя В.К. Блонський