Постанова № 41186772, 02.11.2014, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.11.2014
Номер справи
808/7539/14
Номер документу
41186772
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

02 листопада 2014 року (о год. хв.)Справа № 808/7539/14 Провадження №ДО/808/786/14м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Батрак І.В.,

суддів Горобцової Я.В.,

Каракуші С.М.,

за участю секретаря Батечко М.Д.,

за участю представника позивача ОСОБА_2,

представників третіх осіб ОСОБА_3, ОСОБА_4

розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Кандидата у народні депутати України ОСОБА_5

до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №59

треті особи без самостійних вимог на стороні відповідача Центральна виборча комісія, ОСОБА_7, ОСОБА_8

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

01.11.2014 о 11 год. 20 хв. Кандидат у народні депутати України ОСОБА_5 (далі - позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №59 (далі - ОВК ОВО №59, відповідач), треті особи без самостійних вимог на стороні відповідача Центральна виборча комісія, ОСОБА_7, ОСОБА_8, в якому просить:

1) визнати бездіяльність відповідача щодо не прийняття рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях №№140327, 140668, 141154, 141166 в одномандатному виборчому округу №59 протиправною;

2) зобов'язати відповідача прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях №№140327, 140668, 141154, 141166 в одномандатному виборчому округу № 59.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ОСОБА_5 являється кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №59 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. Під час підрахунку голосів виборців на звичайних виборчих дільницях №№ 140327, 140668, 141154, 141166 в одномандатному виборчому округу №59 позивачем виявлено невідповідність загальної кількості голосів виборців, поданих за кандидатів у народні депутати України одномандатного виборчого округу та кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, з урахуванням кількості бюлетенів, визнаних недійсними, що є порушенням ч.20 ст. 90 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Посилається на ч.11 ст.94 Закону України «Про вибори народних депутатів України» та вважає, що враховуючи невідповідність загальної кількості голосів виборців, поданих за кандидатів у народні депутати України одномандатного виборчого округу та кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, з урахуванням кількості бюлетенів, визнаних недійсними, допущену при підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях №№ 140327, 140668, 141154, 141166 в одномандатному виборчому округу №59 неможливо усунути без перерахунку виборчих бюлетенів. З урахуванням викладеного, просить задовольнити позов у повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позові. Крім того, зазначає, що 30.10.2014 кандидатом у народні депутати України ОСОБА_5 до відповідача було подано скарги, в яких вимагав перерахувати бюлетені на виборчих дільницях №№ 140327, 140668, 141154, 141166, проте рішень за результатами розгляду вищевказаних скарг позивачем отримано не було.

Ухвалою від 02.11.2014 суд витребував від Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №59 докази: прийняті рішення за результатами розгляду скарг Кандидата у народні депутати України ОСОБА_5, Витяг з протоколу засідання, а у разі прийняття рішення щодо уточнення результатів голосування виборців на виборчій дільниці докази щодо складання таких уточнень. Проте, у встановлений судом строк відповідачем вимоги ухвали від 02.11.2014 виконано не було.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, проте 02.11.2014 надіслав на адресу суду пояснення (вх. № 43576) по справі, у яких, зокрема, зазначає, що у позовній заяві не вказується чи були прийняті відповідачем наведені протоколи та чи приймала окружна виборча комісія №59 рішення про повернення виборчих документів та зобов'язання дільничної комісії виправити можливі недоліки у виборчих документах шляхом складання протоколу (протоколів) з поміткою «Уточнений». Вказано, що відповідно до офіційного сайту ЦВК України окружною виборчою комісією №59 було оброблено 74,77 % протоколів дільничних виборчих комісій із 111 дільниць, у розділі відомості про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях одномандатного виборчого округу №59, Донецька область, є дані щодо кількості бюлетенів, які отримали виборці, кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та кількості виборчих бюлетенів визнаних недійсними по кожній звичайній виборчій дільниці, при цьому, жодних арифметичних помилок або недоліків у підрахунку голосів, а також наявності недоліків щодо іншої інформації не має. На підставі викладеного, просить у задоволені позовних вимог відмовити.

Представник третьої особи ЦВК у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином.

Представник третьої особи Кандидата у народні депутаті України ОСОБА_7 у судовому засідання просив у задоволені позовних вимог відмовити, із підстав наведених у пояснення (вх. № 43574) по справі. Вказує, що за наявними на офіційному сайті ЦВК України даними виборцями за кандидата у народні депутати України ОСОБА_7 було віддано 6 289 голосів, що становить 30,38%, а за кандидата у народні депутати ОСОБА_5 було віддано 319 голосів, що складає 1,54% голосів виборців. Окружною виборчою комісією №59 було оброблено 74,77 % протоколів дільничних виборчих комісій із 111 дільниць, у розділі відомості про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях одномандатного виборчого округу №59, Донецька область, є дані щодо кількості бюлетенів, які отримали виборці, кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та кількості виборчих бюлетенів визнаних недійсними по кожній звичайній виборчій дільниці, при цьому, жодних арифметичних помилок або недоліків у підрахунку голосів, а також наявності недоліків щодо іншої інформації не має.

Представник третьої особи Кандидата у народні депутати України ОСОБА_8 у судовому засіданні проти задоволення позову заперечив та пояснює, що вимога щодо визнання бездіяльності відповідача є передчасною. Крім того, зазначає, що невідповідності у протоколах, які виявлені позивачем під час перерахунку голосів, у відповідності із ч.7 ст.94 Закону України «Про вибори народних депутатів України» можливо виправити шляхом складання уточнених протоколів.

У відповідності із ч.12 ст.172 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає судовому розгляду.

Заслухавши пояснення представників осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про вибори народних депутатів України» №4061-VI від 17.11.2011 (далі - Закон № 4061-VI) та главою 6 розділу ІІІ КАС України.

Частина 1 ст. 19 Закону № 4061-VI визначає, що підготовка організації і проведення голосування та підрахунок голосів виборців здійснюється на виборчих дільницях, що утворюються Центральною виборчою комісією або окружною виборчою комісією відповідно до цього Закону та існують на постійній чи тимчасовій основі.

Відповідно до ч.5 ст.19 Закону № 4061-VI виборча дільниця є спільною для виборів у загальнодержавному та одномандатних округах.

За приписами ч.1 ст.24 Закону № 4061-VI систему виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення виборів депутатів, становлять:

1) Центральна виборча комісія;

2) окружні виборчі комісії;

3) дільничні виборчі комісії.

Відповідно до ч.1 ст. 33 Закону № 4061-VI виборча комісія є колегіальним органом. Основною формою роботи виборчої комісії є засідання, яке скликається головою комісії, в разі його відсутності - заступником голови, а в разі відсутності голови та його заступника - секретарем комісії.

Статтею 35 Закону № 4061-VI передбачено, що документування діяльності окружних та дільничних виборчих комісій здійснюється у порядку, встановленому цією статтею та порядком ведення діловодства виборчих комісій, який затверджується Центральною виборчою комісією.

На засіданні виборчої комісії ведеться протокол засідання, який веде секретар комісії. За відсутності секретаря комісії чи у разі невиконання ним своїх повноважень на засіданні комісія обирає зі свого складу секретаря засідання, який виконує обов'язки секретаря комісії на відповідному засіданні та при оформленні документів засідання. Протокол засідання комісії підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії (чи секретарем засідання). Протокол засідання комісії надається для ознайомлення членам комісії на їх вимогу не пізніше наступного засідання комісії, при цьому член комісії має право його підписати. Протокол засідання комісії може бути наданий для ознайомлення суб'єкту виборчого процесу на його вимогу не пізніше наступного засідання комісії. У цей же строк протокол засідання виборчої комісії вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення та надсилається до Центральної виборчої комісії. Центральна виборча комісія оприлюднює протокол засідання виборчої комісії на своєму офіційному веб-сайті невідкладно після його надходження.

Щодо позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не прийняття рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях №№140327, 140668, 141154, 141166 в одномандатному виборчому округу №59 суд зазначає наступне.

Порядок і строки розгляду скарги визначено Розділом XIII ст.ст.108-113 Закону №4061, а також Порядком розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженим постановою ЦВК від 31.07.2012 №133 (далі - Порядок №133).

Згідно п.1.2 Порядку №133 під скаргою слід розуміти звернення, в якому міститься інформація щодо порушення законодавства України про вибори депутатів та вимога забезпечити реалізацію і захист виборчих прав, законних інтересів відповідних суб'єктів виборчого процесу, поновити порушені виборчі права.

Рішення, дії чи бездіяльність дільничної виборчої комісії, її члена може бути оскаржено до окружної виборчої комісії, яка утворила відповідну дільничну виборчу комісію (ч.5 ст.108 Закону №4061).

Матеріалами справи встановлено, що 30.10.2014 позивачем подано до ОВК скарги від 30.10.2014 про порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України» щодо фактів порушення виборчого законодавства, в яких вимагав розглянути скаргу та встановити факт порушення виборчою комісією звичайної виборчої дільниці порядку підрахунку голосів, зобов'язати перерахувати бюлетені на виборчих дільницях №№ 140327, 140668, 141154, 141166, у зв'язку із невідповідністю загальної кількості голосів виборців, поданих за кандидатів у народні депутати України одномандатного виборчого округу та кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, з урахуванням кількості бюлетенів, визнаних недійсними.

Частиною 7 ст.111 Закону №4061 та пп.3 п.8.2 Порядку №133 встановлено, що скарга щодо порушення, яке мало місце у день голосування, під час підрахунку голосів на дільниці, подана до виборчої комісії вищого рівня, розглядається відповідною виборчою комісією у дводенний строк з дня її подання.

Таким чином, на час звернення Кандидата у народні депутати України ОСОБА_5 із відповідним позовом до суду ще не сплинув строк встановлений законодавством для розгляду скарги, а тому висновки позивача стосовно бездіяльності щодо не прийняття рішення про повторний підрахунок голосів виборців є передчасними.

Крім того, згідно ч.11 ст.108 Закону №4061 якщо судом прийнято до провадження адміністративний позов із того ж питання та з тих же підстав, що подано скаргу до виборчої комісії, виборча комісія після отримання повідомлення суду про прийняття до провадження адміністративного позову повертає таку скаргу суб'єкту звернення без розгляду не пізніше наступного дня з дня отримання повідомлення суду із зазначенням підстав її повернення.

Відповідно до положень ч.1 ст.87 Закону №4061-VI підсумкове засідання дільничної виборчої комісії розпочинається після закінчення голосування виборців на виборчій дільниці та передачі повідомлення, зазначеного у частині тринадцятій статті 85 цього Закону, і проводиться у тому ж приміщенні, де відбувалося голосування. Підсумкове засідання проводиться без перерви і закінчується після складення та підписання протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

Підсумкове засідання проводиться без перерви і закінчується після складення та підписання протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

Підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці здійснюється відкрито і прозоро виключно членами дільничної виборчої комісії. Підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці проводиться у послідовності викладених положень статей 88-90 Закону №4061-VI.

Так, частиною 20 ст.90 Закону №4061-VI визначено, що дільнична виборча комісія зобов'язана при підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці перевірити окремо по загальнодержавному округу та по одномандатному округу, чи дорівнює кількість виборців, які взяли участь у голосуванні на виборчій дільниці, сумі кількостей недійсних виборчих бюлетенів та виборчих бюлетенів з голосами виборців, поданими за кандидатів у депутати, включених до виборчого списку кожної партії, чи відповідно за кандидатів у депутати одномандатного округу. У разі невідповідності цих даних дільнична виборча комісія може повторно перерахувати виборчі бюлетені. При підтвердженні зазначеної невідповідності дільнична виборча комісія складає акт із зазначенням встановленої її рішенням причини такого розходження за формою та в порядку, передбаченими частиною восьмою статті 35 цього Закону.

Відповідно до приписів частин 1, 3 та 4 ст. 94 Закону №4061-VI з моменту закінчення голосування окружна виборча комісія розпочинає засідання, яке продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. На цей час члени окружної виборчої комісії не можуть залучатися до виконання інших функцій, крім участі в засіданні виборчої комісії.

Засідання окружної виборчої комісії, зазначене у частині першій цієї статті, оформляється протоколом безперервного засідання, який підписується головою або головуючим на засіданні, а також секретарем виборчої комісії або членом виборчої комісії, який виконував на зазначеному засіданні обов'язки секретаря. До протоколу приєднуються (за наявності) окремі думки членів виборчої комісії, які брали участь у засіданні і не згодні з прийнятим окружною виборчою комісією рішенням.

На засіданні окружної виборчої комісії, зазначеному в частині першій цієї статті, голова окружної виборчої комісії приймає запечатані пакети з протоколами дільничних виборчих комісій, розпечатує їх та оголошує зміст протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, а також приймає запечатані пакети з іншими виборчими документами, передбаченими частиною дванадцятою статті 91 цього Закону.

Тобто, процес складення протоколу про підсумки голосування є довготривалим та часом не обмежений.

Згідно із ч.5 ст. 94 Закону №4061-VI при прийнятті документів дільничної виборчої комісії окружна виборча комісія перевіряє комплектність документів та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. При цьому кожний член комісії має право оглянути кожний пакет з документами. У разі повної комплектності виборчих документів та цілісності упаковки усіх пакетів відкриваються почергово пакети з протоколами про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі та оголошуються відомості, зазначені у них. За результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, що надійшли до окружної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, окружна виборча комісія окремо по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі приймає одне з рішень:

1) прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу;

2) відмовити у прийнятті виборчих документів по загальнодержавному округу в межах одномандатного округу та (або) одномандатному округу від дільничної виборчої комісії та зобов'язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу (протоколів) з поміткою «Уточнений»;

3) провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Законом по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) в одномандатному окрузі.

За нормами ч.7 ст. 94 Закону №4061-VI визначено протоколи дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі почергово, в порядку відкриття пакетів з відповідними протоколами, розглядаються окружною виборчою комісією після оголошення відомостей, зазначених у відповідному протоколі.

У разі виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі виправлень, помилок, неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів, окружна виборча комісія своїм рішенням може зобов'язати дільничну виборчу комісію внести зміни до встановлених результатів голосування виборців на виборчій дільниці шляхом складання протоколу (протоколів) про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі з поміткою "Уточнений" відповідно до пункту 2 частини п'ятої цієї статті, про що зазначається у протоколі засідання окружної виборчої комісії. Протягом часу розгляду цього питання дільничною виборчою комісією подані до окружної виборчої комісії примірники протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, виборчі бюлетені та інші виборчі документи, зазначені у частині дванадцятій статті 91 цього Закону, зберігаються в окружній виборчій комісії.

У разі виявлення у протоколі виправлень, помилок та неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів та які не потребують внесення змін до встановлених результатів голосування виборців на виборчій дільниці, окружна виборча комісія приймає рішення, передбачене пунктом 1 частини п'ятої цієї статті із зазначенням про виявлені виправлення, помилки та неточності. Таке рішення додається до протоколу дільничної виборчої комісії.

При цьому, Законом № 4061-VI чітко визначені випадки, у яких окружною виборчою комісією здійснюється повторний перерахунок голосів.

Так, частинами 10 та 11 ст. 94 Закону № 4061-VI передбачено, що прийняття рішення окружною виборчою комісією про повторний підрахунок голосів можливе лише у випадках:

1) за наявності заяв або скарг, підтверджених відповідно оформленими актами, складеними кандидатами у депутати, їх довіреними особами, уповноваженими особами партій, офіційними спостерігачами, виборцями, про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та (або) підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, а також за наявності акта або письмової заяви чи скарги осіб, зазначених у частині першій статті 93 цього Закону, про порушення вимог цього Закону під час транспортування до окружної виборчої комісії протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів;

2) у разі неможливості усунення без перерахунку виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та (або) одномандатному окрузі неточностей у протоколі (протоколах) дільничної виборчої комісії у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, а також у разі наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії по загальнодержавному округу та (або) одномандатному округу.

На підставі аналізу матеріалів справи та вищевикладених норм, суд дійшов висновку, що позивач не надав суду доказів наявності підстав, з якими Закон №4061-VI пов'язує виникнення у відповідача права або обов'язку для прийняття рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців, зокрема, скарг або заяв, підтверджених відповідно оформленими актами про порушення вимог Закону №4061, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях, актів або письмових заяв чи скарг осіб, про порушення вимог Закону №4061 під час транспортування протоколів до ОВК. Доказів наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами позивач суду також не надав.

За приписами ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На підставі вищевикладеного, виходячи із меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Частиною 9 ст.172 КАС України передбачено, що суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч. 1. ст. 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VІ (далі - Закон № 3674-VІ) судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

У відповідності з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України № 3674-VІ за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору встановлюються у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Частиною 1 ст.4 вищезазначеного Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року становить 1218,00 грн.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем при зверненні до суду з даним позовом судовий збір сплачено не було.

На підставі викладеного та з урахуванням вимог ст.94 КАС України, суд дійшов висновку, що з позивача до Державного бюджету України слід стягнути судовий збір в розмірі 73 грн.08 коп.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163, 186 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Стягнути з Кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №59 ОСОБА_5 на користь Державного бюджету України (отримувач коштів: УДКСУ у Ленінському районі м. Запоріжжя; код отримувача: 38025423; банк отримувача: ГУДКСУ у Запорізькій області; МФО 813015; р/р 31215206784006; код класифікації доходів бюджету: 22030001; призначення платежу: судовий збір) судовий збір у розмірі 73,08 грн. (сімдесят три гривні вісім копійок)

Судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених статтями 172-175 Кодексу адміністративного судочинства України, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Судове рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в дводенний строк з дня його проголошення.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя (підпис) І.В.Батрак

Суддя (підпис) Я.В.Горобцова

Суддя (підпис) С.М.Каракуша

Постанова не набрала законної сили.

Суддя І.В.Батрак