Ухвала суду № 41179201, 22.10.2014, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.10.2014
Номер справи
814/2891/14
Номер документу
41179201
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про заміну неналежної сторони

22.10.2014 р. № 814/2891/14

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Лебедєвої Г.В.,

при секретарі - Мартиненко Ю.З.

за участю: представника прокуратури - Єрошкіна В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Заводського району м. Миколаєва в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Миколаївського окружного адміністративного суду знаходилась адміністративна справа № 2а-718/10/1470 за позовом прокурора Заводського району м. Миколаєва в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.

Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 08.04.2010 року адміністративний позов прокурора Заводського району м. Миколаєва задоволено повністю та стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на користь держави суму фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 24.02.2012 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 було задоволено, постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 08.04.2010 року скасовано та прийнято нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову прокурора Заводського району м. Миколаєва в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. було відмовлено.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 02.09.2014 року касаційну скаргу прокуратури Миколаївської області в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області задоволено частково; постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 08.04.2010 року та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 24.02.2012 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвалою суду від 22.09.2014 року було прийнято до провадження адміністративну справу та призначено справу до судового розгляду.

У судовому засіданні 21.10.2014 року представником прокуратури було заявлено клопотання про заміну первинного позивача належним позивачем - Державною інспекцією України з безпеки на наземному транспорті з огляду на те, що на виконання пункту 4 статті 7 Указу Президента України від 9 грудня 2010 р. N1085 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2011 р. N 346 «Про ліквідацію урядових органів» було ліквідовано Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті.

Указом Президента України від 06.04.2011 року №370/2011 «Питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» було утворено Державну інспекцію України з безпеки на наземному транспорті.

Згідно Положення про Державну інспекцію України з безпеки на наземному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2014 р. № 299 Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, міському електричному, залізничному транспорті. Основними завданнями Укртрансінспекції є: 1) реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті; 2) внесення на розгляд Міністра інфраструктури пропозицій щодо забезпечення формування державної політики з питань безпеки на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті; 3) здійснення державного нагляду (контролю) з питань безпеки на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті.

В свою чергу, відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» розглядати справи про накладення адміністративно-господарських штрафів за порушення, зазначені у цій статті, мають право посадові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті. Адміністративно-господарські штрафи стягуються відповідно до закону центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), і зараховуються до Державного бюджету України.

Відповідно до ст. 52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулась не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши думку представника прокуратури, суд вважає, що заявлене клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 14, 52, 69, 79, 160 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника прокуратури задовольнити.

Замінити позивача Територіальне управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області на належного позивача Державну інспекцію України з безпеки на наземному транспорті.

Призначити справу до судового розгляду на 13.11.2014 року об 10 год. 30 хв. в приміщенні Миколаївського окружного адміністративного суду за адресою: вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001, тел./факс 50-77-82, inbox@adm.mk.court.gov.ua, web: www.court.gov.ua, ЄДПРОУ: 35356555.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Г.В. Лебедєва