ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
30 жовтня 2014 рокум. Ужгород№ 807/2318/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гебеш С.А.
за участю секретаря судового засідання - Приходько Т.В.
сторони у судове засідання не з'явились;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Комунального автотранспортного підприємства 072801 Ужгородської міської ради про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального автотранспортного підприємства 072801 Ужгородської міської ради про стягнення податкового боргу.
Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що станом на день звернення до суду за відповідачем рахується податкова заборгованість по різних видах податку в загальній сумі 225810,67 грн.
Крім цього, в ході судового розгляду представником позивача до початку розгляду справи по суті було подано клопотання про збільшення позовних вимог на загальну суму 108171,98 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, однак надіслав на адресу суду клопотання, згідно якого просить суд розглянути справу за відсутності представника позивача та задовольнити даний адміністративний позов повністю з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог та стягнути з відповідача заборгованість в загальній сумі 333982,65 грн.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився повторно, письмових заперечень із доказами проти позову суду не надав, однак надіслав на адресу суду клопотання про розгляд даної адміністративної справи за його відсутності на основі наявних в матеріалах справи доказах та проти задоволення даного адміністративного позову із врахуванням заяви про збільшення позовних вимог не заперечував.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається із матеріалів даної адміністративної справи Комунальне автотранспортне підприємство 072801 Ужгородської міської ради згідно Витягу з ЄДРПОУ зареєстроване та знаходиться за адресою: 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Погорєлова,3 ідентифікаційний код - 03344680, що підтверджується копією відповідного витягу, що міститься в матеріалах справи.
Відповідачем подано до ДПІ у м. Ужгороді податкові декларації з податку на додану вартість, відповідно до яких останній зобов'язується сплатити наступні суми податкового зобов'язання: за жовтень 2013 року № 9074468035 від 19.11.2013 року в розмірі 22743,00 грн.; за грудень 2013 року № 9087707028 від 17.01.2014 року в розмірі 19728,00 грн.; за січень 2014 року № 9008222147 від 19.02.2014 року в розмірі 17059,00 грн.; за лютий 2014 року № 9014359510 від 19.03.2014 року в розмірі 16278,00 грн.; за березень 2014 року № 9021165640 від 17.04.2014 року в розмірі 20770,00 грн.; за квітень 2014 року № 9028399012 від 19.05.2014 року в розмірі 21041,00 грн.; за травень 2014 року № 9035091945 від 19.06.2014 року в розмірі 19726,00 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями відповідних декларацій.
Відповідно до п.203.2 ст.203 ПК України Відповідач зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.203.1 ст.203 ПК України для подання податкової декларації.
27.08.2013 року ДПІ у м. Ужгороді проведено документальну позапланову невиїзну перевірку дотримання Відповідачем вимог податкового законодавства.
За результатами проведеної перевірки складено акт № 769/15-2 від 27.08.2013 року про порушення податкового законодавства, а саме порушено строки сплати (перерахування) податку на додану вартість за травень 2011 року.
За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято податкове повідомлення-рішення від 17.09.2013 року № 0009341501, яким Відповідачу визначено зобов'язання по податку на додану вартість в розмірі 3494,87 грн.
06.11.2013 року ДПІ у м. Ужгороді проведено документальну невиїзну перевірку дотримання Відповідачем вимог податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено акт № 1485/07-01-15-01 від 06.11.2013 року про порушення податкового законодавства, а саме порушено строки сплати (перерахування) податку на додану вартість за липень 2011 року, серпень 2011 року. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято податкове повідомлення-рішення від 11.11.2013 року № 0011321501, яким Відповідачу визначено зобов'язання по податку на додану вартість в розмірі 3907,22 грн.
21.01.2014 року ДПІ у м. Ужгороді проведено камеральну перевірку дотримання Відповідачем вимог податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено акт № 214/07-01-22-02 від 24.01.2014 року про порушення податкового законодавства, а саме дані камеральної перевірки свідчать про заниження суми податкових зобов'язань, заявлених у податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2013 року. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято податкове повідомлення-рішення від 07.02.2014 року № 0000752202, яким Відповідачу визначено зобов'язання по податку на додану вартість в розмірі 23617,50 грн.
24.01.2014 року ДПІ у м. Ужгороді проведено документальну невиїзну перевірку дотримання Відповідачем вимог податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено акт № 222/15-03 від 24.01.2014 року про порушення податкового законодавства, а саме порушено строки сплати (перерахування) збору за місця для паркування транспортних засобів, сплачених юридичними особами за 2011-2013 роки. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято податкове повідомлення-рішення від 08.02.2014 року № 0000861503, яким Відповідачу визначено зобов'язання по збору за місця для паркування транспортних засобів, сплачених юридичними особами в розмірі 269,62 грн.
25.01.2014 року ДПІ у м. Ужгороді проведено камеральну перевірку дотримання Відповідачем вимог податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено акт № 227/07-01-22-02 від 25.01.2014 року про порушення податкового законодавства, а саме дані камеральної перевірки свідчать про: неподання реєстрів виданих та отриманих податкових накладних за листопад 2013 року; зменшення суми, що підлягала зарахування до складу податкового кредиту наступного звітного періоду;заниження суми податкових зобов'язань, заявлених у податковій декларації з податку на додану вартість за листопад 2013 року. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято податкове повідомлення-рішення від 11.02.2014 року № 0000842202, яким Відповідачу визначено зобов'язання по податку на додану вартість в розмірі 29832,00 грн.
10.02.2014 року ДПІ у м. Ужгороді проведено документальну невиїзну перевірку дотримання Відповідачем вимог податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено акт № 353/07-01-15-01 від 10.02.2014 року про порушення податкового законодавства, а саме порушено строки сплати (перерахування) податку на додану вартість за серпень 2011 року. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято податкове повідомлення-рішення від 25.02.2014 року № 0001181501, яким Відповідачу визначено зобов'язання по податку на додану вартість в розмірі 6361,75 грн.
23.04.2014 року ДПІ у м. Ужгороді проведено документальну невиїзну перевірку дотримання Відповідачем вимог податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено акт № 1195/07-01-15-01 від 23.04.02.2014 року про порушення податкового законодавства, а саме порушено строки сплати (перерахування) податку на додану вартість за жовтень 2011 року. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято податкове повідомлення-рішення від 05.05.2014 року № 0005481501, яким Відповідачу визначено зобов'язання по податку на додану вартість в розмірі 3755,38 грн.
Окрім наведеного вище, суд також вважає за необхідне зазначити, що Відповідачем подано до ДПІ у м. Ужгороді податкові декларації з податку на додану вартість, відповідно до яких останній зобов'язується сплатити наступні суми податкового зобов'язання: за червень 2014 року № 9041305652 від 18.07.2014 року в розмірі 19052,00 грн.; за липень 2014 року № 9047941839 від 19.08.2014 року в розмірі 23669,00 грн.;за серпень 2014 року № 9053561001 від 18.09.2014 року в розмірі 20985,00 грн.; за червень 2014 року № 9059657329 від 17.10.2014року в розмірі 20784,00 грн.
Відповідно до п.203.2 ст.203 ПК України Відповідач зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.203.1 ст.203 ПК України для подання податкової декларації.
09.07.2014 року ДПІ у м. Ужгороді проведено документальну невиїзну перевірку дотримання Відповідачем вимог податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено акт № 1865/15-01-15-01 від 09.07.2014 року про порушення податкового законодавства, а саме порушено строки сплати (перерахування) податку на додану вартість за жовтень 2011 року. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято податкове повідомлення-рішення від 18.07.2014 року № 0010151501, яким Відповідачу визначено зобов'язання по податку на додану вартість в розмірі 7329,72 грн.
15.08.2014 року ДПІ у м. Ужгороді проведено документальну невиїзну перевірку дотримання Відповідачем вимог податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено акт № 2153/15-02 від 15.08.2014 року про порушення податкового законодавства, а саме порушено строки сплати (перерахування) частини чистого прибутку за І півріччя 2011 року. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.08.2014 року № 0011231502, яким Відповідачу визначено зобов'язання за платежем частини чистого прибутку в розмірі 527,81 грн.
03.10.2014 року ДПІ у м. Ужгороді проведено документальну невиїзну перевірку дотримання Відповідачем вимог податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено акт № 2517/15-01-15-01 від 03.10.2014 року про порушення податкового законодавства, а саме порушено строки сплати (перерахування) податку на додану вартість за лютий 2013 року. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято податкове повідомлення-рішення від 14.10.2014 року № 0013871501, яким Відповідачу визначено зобов'язання по податку на додану вартість в розмірі 4013,69 грн.
Вказані вище обставини встановлені судом в ході судового розгляду даної адміністративної справи підтверджуються копіями вищезазначених декларацій, актів перевірок та податкових повідомлень - рішень, які містяться в матеріалах даної адміністративної справи.
Відповідно до п. 57.3 ст.57 ПК у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Вищевказані повідомлення-рішення Відповідачем не оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку, крім цього, відповідачем в ході судового розгляду даної адміністративної справи визнано позовні вимоги позивача.
У зв'язку з несвоєчасним погашенням суми зобов'язання Відповідачу нарахована пеня по податку на додану вартість в сумі 17227,33 грн.
Крім цього, суд також зазначає, що зв'язку з несвоєчасним погашенням попередніх зобов'язань Відповідачу нарахована пеня по податку на додану вартість в розмірі 10947,70 грн. та по платежу частина чистого прибутку в розмірі 863,06 грн.
Погашення сум нарахованої та несплаченої пені здійснюється у загальному порядку, установленому для погашення податкового боргу.
Виходячи з вищенаведеного ДПІ у м. Ужгороді на підставі пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону 3&2181 було направлено на адресу Відповідача податкові вимоги № 1/15 від 30.10.01 p., вручено 02.11.01 p. та № 2/82 від 04.12.01 p., яку вручено 10.12.01 р., що підтверджується копіями відповідних вимог, та корінців з повідомленням про вручення Укрпошти, які містяться в матеріалах справи.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи не надано суду доказів про сплату вказаної заборгованості в добровільному порядку та не спростовано доводів позивача, а також визнано позовні вимоги позивача, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Комунального автотранспортного підприємства 072801 Ужгородської міської ради про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального автотранспортного підприємства 072801 Ужгородської міської ради про стягнення податкового боргу (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Погорєлова,3 ідентифікаційний код - 03344680) на користь відповідного бюджету податковий борг в сумі 333982,65 грн. (триста тридцять три тисячі дев'ятсот вісімдесят дві гривні шістдесят п'ять копійок) за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
СуддяC.А. Гебеш