Постанова № 41175835, 30.10.2014, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.10.2014
Номер справи
806/4351/14
Номер документу
41175835
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

30 жовтня 2014 р. м. Житомир

справа № 806/4351/14

категорія 5.2

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Семенюк М.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АСС-Коростишівська паперова фабрика" до Головного управління Міндоходів у Житомирській області про визнання дій неправомірними, -

встановив:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати неправомірними дії Головного управління Міндоходів у Житомирській області по проведенню невиїзної документальної перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів при митному оформлені товарів "Макулатура відсортована", митне оформлення яких завершено, імпортованих на митну територію України "ТОВ "АСС - Коростишівська паперова фабрика" за період з 01.01.2013 року по 31.12.2013 року. Також, просив визнати неправомірними дії Головного управління Міндоходів у Житомирській області по складанню акту перевірки від 10.06.2014 року № 13/4/101000000/25313409.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що дії ГУ Міндоходів у Житомирській області по проведенню невиїзної документальної перевірки суперечать вимог ст. 351 Митного кодексу України, оскільки перелік підстав для проведення перевірки є вичерпним, а така підстава як постанова відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів, не передбачена ст. 351 МК України.

Позивач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, в позовній заяві справу просив розглядати без його участі.

Представник відповідача подав заяву, згідно якої справу просив розглядати в порядку письмового провадження, проти задоволення позовних вимог заперечує.

Враховуючи, що сторони в судове засідання не прибули, хоча повідомлялися про дату, час та місце судового розгляду належним чином, потреби заслуховувати свідків чи експертів відсутні, справа розглядається у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають, з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до ч. 1 п. 2 ст. 351 Митного кодексу України та на виконання вимог постанови слідчого з ОВС ВКР СУ ФУ ГУ Міндоходів у Житомирській області від 08.04.2014 року про доручення проведення невиїзної документальної перевірки ТОВ "АСС - Коростишівська паперова фабрика" відповідачем прийнято наказ від 27.05.2014 року № 343 про проведення невиїзної документальної перевірки у період з 28 по 30 травня 2014 року (а.с.18).

Позивач обґрунтовуючи позовні вимоги зазначає, що контролюючим органом порушено порядок проведення перевірки, оскільки наказ на проведення перевірки надійшов на адресу підприємства лише 24.06.2014 року, крім того у відповідача не було підстав передбачених ст. 351 Митного кодексу України для проведення невиїзної документальної перевірки.

Суд зазначає, що на виконання ст. 351 Митного кодексу України, контролюючим органом на адресу підприємства було направлено лист від 27.05.2014 року № 7667/10/22-021 про початок перевірки (а.с.6). Не погоджуючись з діями Головного управління Міндоходів у Житомирській області позивач звернувся до відповідача з листом від 02.06.2014 року №159, на який відповідачем товариству було надано відповідь від 19.06.2014 року № 8792/10/06-30-22-02-21 (а.с.16), згідно якої, роз'яснено, що порушень у порядку та відсутності підстав для проведення документальної перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів при митному оформленні макулатури, целюлози у 2013 році ТОВ "АСС - Коростишівська паперова фабрика" - не встановлено.

Згідно листа від 10.06.2014 року № 8334/10/06-30-22-21 щодо надання для підписання Акту перевірки про результати перевірки, на виконання п. 2 ст. 354 Митного кодексу України, товариству було надано для підписання Акт про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи ТОВ "АСС - Коростишівська паперова фабрика" (код ЄДРПОУ 25313409) від 10.06.2014 року № 13/4/101000000/25313409 (а.с.7-15).

За змістом п. 1 ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони відповідно до зазначеної конституційної норми.

У відповідності до п. 4 ч. 5 ст. 54 Митного кодексу України, орган доходів і зборів з метою здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів має право: проводити в порядку, визначеному статтями 345 - 354 цього Кодексу, перевірки правильності визначення митної вартості товарів після їх випуску.

Згідно з п. 7 та 8 ч. 1 ст. 336 Митного кодексу, митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митних органів шляхом проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів та направлення запитів до інших державних органів, установ та організацій, уповноважених органів іноземних держав для встановлення автентичності документів, поданих митному органу.

У відповідності до вимог статті 345 Митного кодексу України, документальна перевірка - це сукупність заходів, за допомогою яких органи доходів і зборів переконуються у правильності заповнення митних декларацій, декларацій митної вартості та в достовірності зазначених у них даних, законності ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або на територію вільної митної зони, вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або за межі території вільної митної зони, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів.

Документальні перевірки дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів, проводяться органами доходів і зборів з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Податкового кодексу України.

Органи доходів і зборів мають право здійснювати митний контроль шляхом проведення документальних виїзних (планових або позапланових) та документальних невиїзних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи щодо:

1) правильності визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів;

2) обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування;

3) правильності класифікації згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо яких проведено митне оформлення;

4) відповідності фактичного використання переміщених через митний кордон України товарів заявленій меті такого переміщення та/або відповідності фінансових і бухгалтерських документів, звітів, договорів (контрактів), калькуляцій, інших документів підприємства, що перевіряється, інформації, зазначеній у митній декларації, декларації митної вартості, за якими проведено митне оформлення товарів у відповідному митному режимі;

5) законності переміщення товарів через митний кордон України, у тому числі ввезення товарів на територію вільної митної зони або їх вивезення з цієї території.

Під час проведення документальної перевірки посадові особи органу доходів і зборів повинні реалізовувати визначені цим Кодексом повноваження виключно в обсязі, необхідному для з'ясування питань перевірки.

Результати перевірки оформлюються актом (довідкою) та є підставою для самостійного визначення органом доходів і зборів суми податкового зобов'язання підприємства щодо сплати митних платежів, застосування заходів, передбачених законами України.

У разі виявлення органом доходів і зборів під час проведення перевірки ознак порушень митних правил або контрабанди посадові особи органу доходів і зборів вживають передбачених законом заходів.

Згідно ст. 351 Митного кодексу України, предметом документальних невиїзних перевірок є дані про своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати митних платежів при переміщенні товарів через митний кордон України підприємствами, а також при переміщенні товарів через митний кордон України громадянами з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств.

Документальна невиїзна перевірка проводиться у разі:

1) виявлення ознак, що свідчать про можливе порушення законодавства України з питань державної митної справи, за результатами аналізу електронних копій митних декларацій, інформації, що стосується товарів, митне оформлення яких завершено, отриманої від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та виробників таких товарів, з висновків акредитованих відповідно до законодавства експертів;

2) надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтвердженої інформації про не підтвердження автентичності поданих органові доходів і зборів документів щодо товарів, митне оформлення яких завершено, недостовірність відомостей, що в них містяться, а також запитів стосовно надання інформації про зовнішньоекономічні операції, які здійснювалися за участю суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності - резидентів України.

Документальна невиїзна перевірка проводиться на підставі наказу органу доходів і зборів.

Документальна невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу доходів і зборів в приміщенні цього органу за умови направлення керівнику відповідного підприємства або відповідному громадянину рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особистого вручення зазначеним особам чи уповноваженим ними представникам під розписку письмового повідомлення про дату початку та місце проведення перевірки.

Присутність уповноважених посадових осіб підприємства або громадянина, що перевіряється, під час проведення невиїзної документальної перевірки не обов'язкова.

З матеріалів справи вбачається, що наказ на проведення перевірки від 27.05.2014 року № 343 було прийнято на підставі постанови слідчого від 08.04.2014 року. Так, відповідно до ст. 40 Кримінально процесуального кодексу України, слідчий органу досудового слідства уповноважений, зокрема: призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом. Відповідно до п. 7 ст. 110 Кримінально процесуального кодексу України, постанова слідчого, прийнята в межах компетенції згідно із законом, є обов'язковою для виконання фізичними та юридичними особами, прав, свобод чи інтересів яких вона стосується.

Враховуючи викладене, суд вважає, що при прийнятті відповідного наказу від 27.05.2014 року були наявні підстави для проведення перевірки, оскільки підставою для прийняття наказу в даному випадку є отримана контролюючим органом та обов'язкова до виконання постанова слідчого, разом з тим матеріалами справи підтверджено, що відповідач діяв в межах наданих йому повноважень та відповідно до порядку передбаченого законодавством.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає доводи позивача щодо порушення контролюючим органом порядку та відсутності підстав для проведення перевірки, спростованими матеріалами справи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -

постановив:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження, якщо апеляційної скарги не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя: М.М. Семенюк