ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
29 жовтня 2014 року № 826/16564/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Іщук І.О., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Спілка мандрівників»доДержавної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у місті Києвіпровизнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 17.10.2014 р. №№ 0006332208 та 0006322208,ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Спілка мандрівників» (далі - ТОВ «Спілка мандрівників», позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві (далі - ДПІ у Солом'янському районі, відповідач), в якому просить:
- визнати протиправними дії відповідача щодо проведення позапланової невиїзної перевірки позивача, результати якої оформлено актом № 4646/26-58-22-08-11/36854029 від 02.10.2014 р.;
- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 17.10.2014 р. №№ 0006332208 та 0006322208
Ознайомившись з позовною заявою, є наявним висновок про те, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до вимог статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. №3674-VI, який набрав чинності 01.11.2011 р. (з відповідними змінами на момент звернення до суду; далі - Закон України №3674), а також - статті 10 Прикінцевих та перехідних положень, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
З адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, тоді як з позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
У частині 3 статті 6 Закону України №3674 передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Як встановлено вище, позивач просить суд визнати протиправними дії, визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення.
Так, зі змісту платіжного доручення № 143 від 27.10.2014 р., наявній у позовному матеріалі, вбачається, що сплачено судовий збір у розмірі 487,20 грн. за подання до Окружного адміністративного суду міста Києва даного позову.
Однак, з огляду на вище наведені положення Закону України №3674, дане платіжне доручення вказує лише на часткову сплату судового збору, а саме: 487,20 грн. - за майнові позовні вимоги (про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 17.10.2014 р. №№ 0006332208 та 0006322208).
Водночас, враховуючи ставку судового збору за немайновою вимогою, судовий збір за немайнові позовні вимоги, викладені в пункті 1 (про визнання протиправними дій відповідача), становить 73,08 грн.
Відповідно до вище зазначеного, встановлений недолік заявленого позову підлягає усуненню шляхом надання до суду доказу, який би свідчив про сплату судового збору в частині 73,08 грн.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, є необхідним залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків позову. Позивачу необхідно усунути названі недоліки позову та привести позовну заяву у відповідність з приписами статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву без руху.
2.Встановити позивачу строк до 07 листопада 2014 року для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. Іщук