Справа № 589/3937/14-п р.
Провадження № 3/589/952/14 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.07.2014 р.
Шосткинський міськрайсуд Сумської області в складі головуючого судді Євдокімової О.П. при секретарі судового засіданн ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали які надійшли від Шосткинського МРВ УМВС про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с. Богданівка Шосткинського р-ну, мешканка сю Собич вул. Колосіївська 4, Шосткинського району., голови Собицької сільради, гр.. України,
за ст.188-1ч2 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 наділена правом прийому та звільнення найманих працівників з роботи, а отже відповідно до вимог ст. 21 КУпАП України вона є роботодавцем по відношенню до найманих працівників і повинна забезпечити реалізацію їх трудових прав, в порушення вимог ст. 19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» упродовж 2013-2014 р. в с. Собич Шосткинського району в Собицькій сільраді не забезпечила нормативи робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової численності штатних працівників облікового складу за рік чим скоїла адміністративне правопорушення передбачене ст. 188-1 ч.2 КУпАП.
ОСОБА_2 в судовому засіданні винною себе не визнала, та пояснила, що вона подавала звіти в центр зайнятості населення щодо наявності вакантних посад, але їй ніхто не пропонував працевлаштувати інваліда, а тому і не використовувалася праця інвалідів.
Суд заслухавши думку правопорушника, оглянувши матеріали справи приходить до висновку, що ОСОБА_2, являючись посадовою особою, допустила порушення вищевказаних законів, тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 188КУпАП.Так, так як середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за 2013-2014р. рік становила 12 осіб, на час перевірки - 10 осіб, кількість інвалідів штатних-працівників повинна становити 1 одиницю так як, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % від середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює вісім і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають до цих відділень звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів ст. 19 Закону України від 21.03.91 р. № 875-XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою ст. 19 Закону № 875-ХІІ, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог ст. 18 вищезазначеного Закону
Таким чином виконання нормативу рабочих місць для працевлаштування інвалідів, відповідно до нормативу, встановленого частиною першою ст. 19 Закону № 875-ХІІ, і забезпечують працевлаштування інвалідів, для яких це місце работи є основним, яке правопорушницею виконано не було, що вбачається з матеріалів справи (а.с.1-13) .
Разом з тим згідно ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Обставини, що помякшують або обтяжують покарання ОСОБА_2 не виявлені.
Приймаючи до уваги вищезазначене, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності та враховуючи, що вчинене правопорушення ОСОБА_2 є малозначним, так як її дії не спричинили значної шкоди, вважаю можливим застосувати до правопорушниці ст.22 КУпАП, звільнивши останню від адміністративної відповідальності передбаченої ч.2 ст.188-1КУпАП обмежившись усним зауваженням.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 22,188-1, 283, 284 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.188-1КУпАП, а із застосуванням ст.22 КУпАП, звільнити її від адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП за малозначністю вчиненого та обмежитись усним зауваженням.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 34,56 грн. на користь держави в особі отримувача коштів УК/м Шостка /22030001, код отримувача37512251, р/р 31214206700012 банк ГУДКСУ в Сумській області, МФО 837013, код єдрпоу Шосткинського міськрайонного суду Сумської області, код класифікації доходів бюджету 22030001.
У графі «призначення платежу» платник судового збору повинен вказати наступне: «судовий збір про адмінправопорушення», пункт 5.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області через Шосткинський міськрайсуд, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_3