ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2014 року Справа № 803/1916/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,
при секретарі судового засідання Кравчик В.В,
за участю представника позивача Кушнір Ю.В.,
представника відповідача Ковальчука Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустрія Енергії» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Волинській області (далі - Луцька ОДПІ) звернулася з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрзахідімпекс» (далі - ТзОВ «Індустрія Енергії») про стягнення податкового боргу в розмірі 45 346,95 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований суб'єктом господарювання, взятий на облік як платник податків в Луцькій ОДПІ та зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України (далі - ПК України). За відповідачем рахується податковий борг на загальну суму 45 346,95 грн., а саме з податку на додану вартість, який відповідач в добровільному порядку не сплатив. Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20, пункту 95.3 статті 95 ПК України органи податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав, не заперечував щодо його задоволення, вказав, що найближчим часом борг буде погашено.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь в справі, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення, враховуючи наступне.
Частина 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 15.1 статті 15 ПК України встановлено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Судом встановлено, що ТзОВ «Індустрія Енергії» зареєстроване 15.07.2010 року як суб`єкт підприємницької діяльності - юридична особа, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №331751. Відповідач 16.07.2010 року був взятий на облік як платник податків у Луцькій ОДПІ, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків №1403081400053 від 23.09.2014 року.
Пунктом 16.1 статті 16, пунктом 36.1 статті 36, пунктом 38.1 статті 38 ПК України передбачено, що платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом; податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом; виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
З матеріалів справи слідує, що за ТзОВ «Індустрія Енергії» рахується податковий борг з ПДВ на загальну суму 45 346,95 грн.
З довідки про суми податкового боргу платника податків станом на 11.09.2014 року вбачається, що за ТзОВ «Індустрія Енергії» рахується податковий борг у сумі 45 346,95 грн., який виник в результаті несплати самостійно визначених податкових зобов'язань відповідно до податкових декларацій за 2013-2014 роки з ПДВ, що підтверджується деклараціями з Податку на додану вартість за травень 2013 року №1300005894 від 20.06.2013 року, за липень 2013 року №1300008108 від 20.08.2013 року, за серпень 2013 року №1300008559 від 20.09.2013 року, за вересень 2013 року №1300009350 від 18.10.2013 року, за жовтень 2013 року №9075043248 від 20.11.2013 року, за листопад 2013 року №9082769004 від 20.12.2013 року, за грудень 2013 року №9088367179 від 20.01.2014 року, за січень 2014 року №9008909160 від 20.02.2014 року, за лютий 2014 року №9014832019 від 20.03.2014 року, за березень 2014 року №9021931360 від 18.04.2014 року, за квітень 2014 року №9028965973 від 20.05.2014 року, за травень 2014 року №9035595999 від 20.06.2014 року, за червень 2014 року №9042043562 від 21.07.2014 року, за липень 2014 року №9048597620 від 20.08.2014 року (а.с. 20-48).
Крім того, як встановлено судом, за ТзОВ «Індустрія Енергії» рахується податковий борг з податку з податку на додану вартість, який виник через несплату відповідачем узгоджених сум грошових зобов'язань визначених Луцькою ОДПІ. Зокрема, податковим органом визначено грошові зобов'язання:
- у сумі 170 грн. за штрафними санкціями податковим повідомленням-рішенням від 22 вересня 2011 року №0002921601;
- у сумі 1 020 грн. за штрафними санкціями податковим повідомленням-рішенням від 22 вересня 2011 року №0002931601;
- у сумі 1 020 грн. за штрафними санкціями податковим повідомленням-рішенням від 22 вересня 2011 року №0002941601;
- у сумі 1 020 грн. за штрафними санкціями податковим повідомленням-рішенням від 26 січня 2012 року №0000111601;
- у сумі 23 262 грн. за основним платежем та штрафні санкції в сумі 5 815,50 грн. податковим повідомленням-рішенням від 07 березня 2014 року № 002022203;
- у сумі 2 020,65 грн. за штрафними санкціями податковим повідомленням-рішенням від 24 березня 2014 року №0004651501;
- у сумі 2 732,86 грн. за штрафними санкціями податковим повідомленням-рішенням від 24 червня 2014 року №0010681501
Таким чином, загальна сума непогашеного податкового боргу з ПДВ, з врахуванням часткової сплати та нарахованої пені в сумі 1 201,80 грн., становить 45 346,95 грн.
Судом встановлено, що відповідачем у встановленому законом порядку податкові повідомлення-рішення не оскаржувались.
Наявність податкового боргу підтверджується довідкою про наявність податкового боргу від 11.09.2014 року, розрахунком боргу по платежах до бюджету (а.с. 7-8).
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пунктом 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Штрафні санкції не сплачені відповідачем у визначеній статтею 57 ПК України строк.
Сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України визнається податковим боргом.
Таким чином, визначені податковим органом і узгоджені, однак не сплачені суми штрафних санкцій набули статусу податкового боргу.
Згідно з пунктом 38.1 статті 38 ПК України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Станом на день розгляду справи податковий борг у сумі 45 346,95 грн. залишається непогашеним. Про наявність суми податкового боргу свідчить довідка про наявність боргу, розрахунок боргу та зворотній бік облікової картки платника податків.
Позивачем вживалися заходи з метою погашення податкового боргу, що були передбачені статтею 59 ПК України, а саме: відповідачу була направлена: податкова вимога № 556-22 від 02.07.2014 року. Вказаний захід не спричинив погашення платником податків податкового боргу.
Згідно з пунктами 95.1, 95.3 статті 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95 ПК України).
Оскільки за відповідачем рахується податковий борг, вжиті податковим органом заходи не призвели до його погашення, на час розгляду справи доказів про сплату вказаної заборгованості в добровільному порядку відповідачем суду не надано, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги Луцької ОДПІ про стягнення податкового боргу в сумі 45 346,95 грн. підлягають до задоволення.
Керуючись ст. ст. 2, 11, 17, 71, 160, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі ст. ст. 14, 16, 31, 38, 57, 59, 95 Податкового кодексу України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з банківських рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустрія Енергії» (Волинська область, Луцький район, село Струмівка, вулиця Рівненська, 74, код ЄДРПОУ 37177751) в дохід Державного бюджету України податковий борг в сумі 45 346 (сорок п'ять тисяч триста сорок шість гривень) 95 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 29 жовтня 2014 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий С.Ф. Костюкевич