Постанова № 41134267, 14.12.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2009
Номер справи
2а-6111/09/0870
Номер документу
41134267
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2009 року Справа № 2а-6111/09/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді О.В. Конишева,

при секретарі судового засідання С.А. Данилова,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Приазовського району Запорізької області в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700 грн.

ВСТАНОВИВ:

06.11.2009 до Запорізького окружного адміністративного суду Прокурора Приазовського району Запорізької області в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700 грн.

Позивач та прокурор підтримали позовні вимоги у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві. Обґрунтовуючи заявлені вимоги посилаються на ст. ст. 6, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2008 № 1567 та зазначають, що 29.04.2009 в ході проведення перевірки транспортного засобу, що належить відповідачу, державним інспектором територіального управління ГДІ на автомобільному транспорті в Запорізькій області були виявленні порушення, відповідальність за які передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», про що був складений акт від 29.04.2009 № 113791 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

26.05.2009 начальником територіального управління ГДІ на автомобільному транспорті у Запорізькій області щодо приватного підприємця ОСОБА_1 винесена постанова про застосування до підприємця фінансових санкцій № 061432 у розмірі 1 700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт відповідальність за яке передбачена абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». У зв'язку із несплатою суми фінансової санкції відповідачем позивач та прокурор просять суд позов задовольнити у повному обсязі та стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 1 700 грн. фінансових санкцій.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Про час та дату судового засідання повідомлений належним чином.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Регулювання відносин між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень здійснюється у відповідності до приписів Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344.

У відповідності до ст. 5 зазначеного Закону, основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

На виконання Указу Президента України від 20.05.2004 № 570 «Про заходи щодо посилення безпеки пасажирських перевезень автомобільним транспортом» постановою Кабінету Міністрів Україні від 08.09.2004 № 1190 затверджено Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (надалі - Положення про ГДІ ...).

Згідно з пунктами 1, 2 зазначеного вище Положення, урядовим органом державного управління в галузі автомобільного транспорту, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України, є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (або Головавтотрансінспеція), яка в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, цим положенням та наказами Міністерства транспорту та зв'язку.

Пунктом 3 Положення про ГДІ визначені основні завдання Головавтотрансінспеції, а саме: участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері автомобільного транспорту загального користування; виконання відповідно до законодавства дозвільно-реєстраційних та контрольно-наглядових функцій у сфері автомобільного транспорту загального користування (...).

Згідно з п. 4 Положення про ГДІ, Головавтотрансінспеція відповідно до покладених на неї завдань:

- здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільного транспорту загального користування;

- здійснює державний нагляд за забезпеченням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, безпеки автомобільних перевезень;

- виконує інші функції, що випливають з покладених на неї завдань.

У відповідності до п. 8 зазначеного Положення, Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспеції.

Наказом Міністра Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.05 № 888 затверджено Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (надалі - Положення про територіальні органи Головної державної інспекції).

Згідно з пунктами 1, 2, 3, 4, 5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції, територіальні органи Головавтотрансінспеції в областях, АР Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспеції і в межах своїх повноважень у відповідному регіоні здійснюють: державний нагляд за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; державний контроль за дотриманням суб'єктами господарювання всіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів, норм перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування; забезпечують дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування на автомобільному транспорті загального користування; здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування...

Відповідно до п. 6 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції, територіальні управління у відповідному регіоні, до яких відноситься і територіальне управління Головавтотрансінспекції у Запорізькій області, мають право перевіряти виконання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт; проводити перевірку автомобільних транспортних засобів загального користування щодо їх відповідності вимогам законодавства про автомобільний транспорт.

Згідно із ст. 6 Закону № 2344, державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до п. 21 Порядку, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою, передбаченою цим Порядком.

Пунктом 15 Порядку встановлено, що під час проведення рейдової перевірки перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону № 2344 документів, на підставі яких здійснюється перевезення автомобільним транспортом, додержання водієм затвердженого розкладу та маршруту руху.

Статтею 39 Закону № 2344 визначений перелік документів для автомобільного перевізника, на підставі яких виконуються регулярні пасажирські перевезення, зокрема: ліцензія, договір із органом виконавчої влади та органом місцевого самоврядування чи їх дозвіл; паспорт маршруту; документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; також визначено документи для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Як вбачається з матеріалів справи, в ході проведення 29.04.2009 перевірки транспортного засобу, державний номерний знак НОМЕР_1, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1 (відповідачу у справі), державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції у Запорізькій області були виявленні порушення законодавства про автомобільний транспорт відповідальність за які передбачена ст. 60 Закону № 2344, а саме: на момент перевірки відсутні: ліцензійна картка на напівпричіп «FREJAT» НОМЕР_2 .

За результатами проведення перевірки був складений акт від 29.04.2009 № 113791 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Відповідно до п. 27 Порядку, за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій до порушника.

Частиною 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції визначені цією статтею Закону.

Зокрема, згідно з абз. 3 ст. 60 Закону № 2344, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 (документи для регулярних пасажирських перевезень) і 48 цього Закону - штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі зазначених норм законодавства 26.05.2009 начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Запорізькій області Велігошею В.М. за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт з боку приватного підприємця ОСОБА_1 було винесено постанову № 061432 про застосування фінансових санкцій в сумі 1 700 грн.

Відповідач суму фінансових санкцій в добровільному порядку не сплатив, постанову від 26.05.2009 № 061432 в судовому порядку не оскаржив.

Згідно з п. 28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15-ти днів після отриманням ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Відповідач доказів сплати фінансових санкцій суду не надав.

За таких обставин, вимоги позивача та прокурора про стягнення з приватного підприємця ОСОБА_1 1 700 грн. фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт обґрунтованими, заснованими на нормах чинного законодавства зазначеного вище, підтверджуються зібраними в справі доказами, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 164 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Приазовського району Запорізької області в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 на користь територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області фінансові санкції в сумі 1 700 грн. із зарахуванням в дохід Державного бюджету Приазовського району Запорізької області, на р/р 31112106700250, код платежу 21081100, код ЄДРПОУ 24676995, МФО 813015, банк отримувач ГУДКУ в Запорізькій області.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з моменту проголошення або складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову Запорізького окружного адміністративного суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, також апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 21.12.2009.

Суддя /підпис/ О.В. Конишева