ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
29 жовтня 2014 року № 826/14365/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Крок трейд ВСТ"
до
Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
про
визнання протиправними дій, зобо'язати вчинити дії
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Крок Трейд ВСТ» звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання протиправними дій щодо проведення зустрічної звірки ТОВ «Крок Трейд ВСТ» за результатом якої складено акт від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227, визнання протиправними дій щодо проведення зустрічної звірки ТОВ «Крок Трейд ВСТ» за результатом якої складено довідку від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227; визнання протиправними дій по складанню висновків щодо нікчемності господарських операцій ТОВ «Крок Трейд ВСТ» із платниками податків за період з 01.08.2013 по 30.04.2014, що викладені в акті від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227 та довідці від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227; визнати протиправними дії щодо зміни в електронних базах даних «Податковий блок» показники податкових зобов’язань та податкового кредиту з податку на додану вартість, що задекларовані ТОВ «Крок Трейд ВСТ» на підставі акту від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227 та довідки від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227; зобов’язання вилучити з бази АІС «Податковий блок» інформацію внесену на підставі акту від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227 та довідки від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227; зобов’язання відновити в АІС «Податковий блок» показники податкових зобов’язань з податку на додану вартість та податкового кредиту, визначені ТОВ «Крок Трейд ВСТ» по взаємовідносинам з платниками податків за період з 01.08.2013 по 30.04.2014, а саме: податкові зобов’язання на суму 3 708 009 грн., податковий кредит на суму 3 620 928 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що коригування показників податкових зобов’язань та податкового кредиту задекларованих позивачем відбулось на підставі акту від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227 та довідки від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227 без прийняття податкових повідомлень-рішень. Крім того, позивач вказує, що висновки акту 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227 та довідки від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227 є протиправними оскільки податковий орган не наділений повноваженнями щодо визнання нікчемними правочинів.
Відповідач - Державна податкова інспекція у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві – заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав викладених у письмових запереченнях, які долучено до матеріалів справи, з яких вбачається, що податковим органом проведено зустрічні звірки ТОВ «Крок Трейд ВСТ» за наявності підстав визначених Порядком проведення зустрічної звірки, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1232. Крім того, податковий орган зазначає, що дії щодо проведення зустрічних звірок, складання актів та довідок за результатами таких зустрічних звірок не порушують права позивача.
Також, податковий орган вказує, що за наслідком складання акту від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227 та довідки від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227 не проведено коригувань в особовій картці ТОВ «Крок Трейд ВСТ».
В судовому засіданні за згодою сторін відповідно до норм ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалено про вирішення справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва,
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві згідно п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України вчинено заходи з метою проведення зустрічної звірки ТОВ «Крок Трейд ВСТ» з питань підтвердження відносин із платниками податків за період листопад 2013 року, за результатом яких складено акт акту від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Крок Трейд ВСТ» щодо підтвердження господарських відносин із платниками податків за період листопад 2013 року».
З акту від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227 вбачається, що податковим органом встановлено порушення норм: п, 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 201.1 та п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, внаслідок чого податкові зобов’язання з податку на додану вартість ТОВ «Крок Трейд ВСТ» по взаємовідносинам з платниками податків за період з 01.11.2013 по 30.11.2013 підлягають зменшенню до 0; порушення норм п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.1 , п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, внаслідок чого податковий кредит з податку на додану вартість ТОВ «Крок Трейд ВСТ» по взаємовідносинам з платниками податків за період з 01.11.2013 по 30.11.2013 підлягає зменшенню до 0.
Також, Державною податковою інспекцією у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві згідно п. 78.1.11 ст. 78 Податкового кодексу України вчинено заходи з метою проведення перевірки ТОВ «Крок Трейд ВСТ» щодо підтвердження господарських відносин із платниками податків за період з 01.08.2013 по 30.04.2014, за результатом яких вкладено довідку від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Крок Трейд ВСТ» щодо підтвердження господарських відносин із платниками податків за період з 01.08.2013 по 30.04.2014».
Зі змісту довідки від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227 вбачається, що податковий орган дійшов висновку про порушення позивачем норм ч. 5 ст. 203, ч. 1, 2 ст. 2015, ст. 2016 Цивільного кодексу України в частині недодержання вимог зазначених статей в момент вчинення правочинів, які не спрямовані на реальне настання наслідків, що обумовлені ними по правочинам ТОВ «Крок Трейд ВСТ» при придбання та продажу товарів. перевіркою встановлено відсутність об’єктів оподаткування при придбанні та продажу товарів (наданні послуг) за період з 01.08.2013 по 30.04.2014, які підпадають під визначення ст. 185 Податкового кодексу України. Перевіркою встановлено відсутність реального здійснення господарських операцій на податкові зобов’язання – 3708009 грн. по взаємовідносинам із контрагентами/покупцями за період з 01.08.2013 по 30.04.2014 та податкового кредиту на суму 3620928 грн. по взаємовідносинам із контрагентами/постачальниками за період з 01.08.2013 по 30.04.2014.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.п.20.1.4. п.20.1. ст.20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Пунктом 73.5 статті 73 Податкового кодексу України передбачено, що з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб’єктів господарювання щодо платника податків.
Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб’єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з’ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.
Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб’єкту господарювання у десятиденний термін.
Механізм проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок визначає Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1232 (далі по тексту - Порядок).
Відповідно до пунктів 2-4 Порядку зустрічні звірки проводяться у суб’єктів господарювання, щодо здійснення операцій з якими під час перевірки платника податків та зборів виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов’язань.
З метою проведення зустрічної звірки орган державної податкової служби (ініціатор) надсилає органу державної податкової служби (виконавцю), на обліку в якому перебуває суб’єкт господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження отриманих від платника податків та зборів даних.
Зустрічна звірка може бути проведена органом державної податкової служби (ініціатором) самостійно у разі, коли суб’єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж органі державної податкової служби, в якому перебуває платник податків, або в межах одного населеного пункту.
Орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб’єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб’єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.
Згідно з пунктом 6 Порядку визначено, що у разі отримання від суб’єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження суб’єкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку.
Відповідно до пункту 7 Порядку визначено, що за результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб’єктом господарювання (законним чи уповноваженим представником) і посадовими особами органу державної податкової служби та особисто вручається суб’єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб’єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.
З аналізу вимог п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України, Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженої Кабінетом Міністрів України № 1232 від 27.12.2010 року, Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених Наказом ДПА України № 236 від 22.04.2011 року, суд вбачає, що зустрічна звірка проводиться лише з питань взаємовідносин з певним платником податків (відносно якого проводиться основна перевірка, в ході якої виникає необхідність ініціювання зустрічної звірки) та лише у разі наявності у розпорядженні податкового органу первинних документів або отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті.
Судом встановлено, що до податкового органу надійшов висновок про результати відпрацювання ризикового платника податків оперативним підрозділом ГУ Мін доходів від 04.04.2014.
Також, з матеріалів справи вбачається, що податковим органом було здійснено виїзди за місцем реєстрації позивача та не встановлено останнього за місцем знаходження про що складено пояснення та акти (а.с. 87-90).
З метою впровадження єдиного порядку направлення запитів на проведення зустрічних звірок, а також оформлення, передачі та накопичення матеріалів зустрічних звірок органами державної податкової служби наказом Державної податкової адміністрації України № 236 від 22 квітня 2011 року, затверджено Методичні рекомендації щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок (далі - Методичні рекомендації).
Відповідно до п. 4.4 Методичних рекомендацій у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб’єкта господарювання, зокрема, у зв’язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб’єкта господарювання та/або посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальній підрозділ не пізніше двох робочих віддати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб’єкта господарювання, реєструє його в журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічних звірок (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб’єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від підписання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України. При подальшому залученні суб’єкта господарювання (посадових осіб суб’єкта господарювання) до проведення зустрічної звірки відповідальний підрозділ органу ДПС забезпечує проведення такої звірки.
Зі місту викладеного вбачається, що дії з оформлення результатів зустрічної звірки актом про неможливість проведення зустрічної звірки є, по суті, виконанням службовими особами своїх обов’язків, а самі по собі висновки вказаного акту не створюють відносин владного підпорядкування, що є необхідною ознакою публічно-правових відносин.
Проведення зустрічних звірок є лише процедурним заходом зі збору податковим органом інформації щодо дотримання платником податкового законодавства у рамках податкового контролю.
Як зазначено вище, податковим органом за результатом дій щодо проведення зустрічної звірки складено відповідний акт звірки.
Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Отже, до адміністративного суду вправі звернутись кожна особа, яка вважає, що її право чи охоронюваний законом інтерес порушено чи оспорюється, позаяк підставою для звернення особи до суду з позовом є її суб’єктивне уявлення, особисте переконання і порушенні прав чи свобод. Однак обов’язковою умовою здійснення такого захисту судом є об’єктивна наявність відповідно порушеного права або законного інтересу на момент звернення до суду.
Враховуючи, що дії з проведення зустрічної звірки та складання акту звірки не відповідають критерію юридичної значимості, не створюють для платника податків жодних наслідків у вигляді виникнення, зміни або припинення його прав та не породжують для нього будь-яких обов’язків, отже суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог в частині про визнання протиправними дій щодо проведення зустрічної звірки ТОВ «Крок Трейд ВСТ» за результатом якої складено акт від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227 та визнання протиправними дій по складанню висновків щодо нікчемності господарських операцій ТОВ «Крок Трейд ВСТ» із платниками податків за період з 01.08.2013 по 30.04.2014, що викладені в акті від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227.
Щодо позовних вимог в частині визнання протиправними дій щодо проведення зустрічної звірки ТОВ «Крок Трейд ВСТ» за результатом якої складено довідку від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227 та визнання протиправними дій по складанню висновків щодо нікчемності господарських операцій ТОВ «Крок Трейд ВСТ» із платниками податків за період з 01.08.2013 по 30.04.2014, що викладені в довідці від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227, суд зазначає наступне.
З матеріалів справи вбачається, що податковим органом на адресу позивача направлено запит про надання інформації та її документального підтвердження від 18.06.2014 (а.с. 81- 83).
Також, до податкового органу надійшла постанова старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Чернігівській області від 23.05.2014 про призначення позапланової документальної перевірки ТОВ «Крок Трейд ВСТ» на предмет законності формування підприємством валових доходів та податкових зобов’язань з ПДВ за період 2013-2014 роки (а.с. 94-96).
Відповідно до пп. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
З огляду на викладене, хоча й податковим органом складено довідку 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227, проте на думку суду останнім фактично проведено документальну позапланову невиїзну перевірку позивача.
При цьому, таку перевірку проведено за наявності підстав визначених пп. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, оформлення результатів перевірки довідкою за наявності достатніх підстав для проведення такої перевірки, на думку суду є формальним порушенням та не свідчить про протиправність дій податкового органу при проведенні перевірки.
Відповідно до п. 86.7 ст. 86 Податкового кодексу України у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються контролюючим органом протягом п'яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях.
Отже, згадуваними нормами Податкового кодексу України визначено процедуру оскарження висновків перевірки, фактів та даних викладених в акті (довідці) перевірки, проте позивач правом визначеним п. 86.7 ст. 86 Податкового кодексу України не скористався.
Враховуючи, що дії з проведення перевірки та складання довідки (акту) за наслідком проведеної перевірки не відповідають критерію юридичної значимості, висновки викладені в (довідці) акті не створюють для платника податків жодних наслідків у вигляді виникнення, зміни або припинення його прав та не породжують для нього будь-яких обов’язків, отже суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог у вказаній частині.
Щодо позовних вимог в частині визнання протиправними дії щодо зміни в електронних базах даних «Податковий блок» показники податкових зобов’язань та податкового кредиту з податку на додану вартість, що задекларовані ТОВ «Крок Трейд ВСТ» на підставі акту від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227 та довідки від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227; зобов’язання вилучити з бази АІС «Податковий блок» інформацію внесену на підставі акту від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227 та довідки від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227; зобов’язання відновити в АІС «Податковий блок» показники податкових зобов’язань з податку на додану вартість та податкового кредиту, визначені ТОВ «Крок Трейд ВСТ» по взаємовідносинам з платниками податків за період з 01.08.2013 по 30.04.2014, а саме: податкові зобов’язання на суму 3 708 009 грн., податковий кредит на суму 3 620 928 грн., суд зазначає наступне.
Статтею 74 Податкового кодексу України визначено, що податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами контролюючих органів.
Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань.
Згідно із ст. 83 Податкового кодексу України для посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок підставами для висновків є: документи, визначені цим Кодексом; податкова інформація; експертні висновки; судові рішення; виключено; інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на контролюючі органи.
Оскільки акт (довідка) звірки є носієм податкової інформації, то в силу згадуваних норм Податкового кодексу України використовується податковим органом під час проведення перевірок.
Судом встановлено, що за наслідком складання акту від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227 та довідки від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227 не проведено коригувань в особовій картці ТОВ «Крок Трейд ВСТ».
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст. 72 цього Кодексу.
В матеріалах справи відсутні докази проведення податковим органом коригувань показників податкових зобов’язань та податкового кредиту з податку на додану вартість, що задекларовані ТОВ «Крок Трейд ВСТ» на підставі акту від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227 та довідки від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227.
Крім того, використання податковим органом акту та довідки звірки як носія доказової інформації, не створює для платника податків жодних наслідків у вигляді виникнення, зміни або припинення його прав та не породжує для нього будь-яких обов’язків.
Оскільки на підставі акту від 10.04.2014 №188-26-56-22-01-05/38670227 та довідки від 19.06.2014 №346/26-56-22-01-05/38670227 коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту з податку на додану вартість, що задекларовані ТОВ «Крок Трейд ВСТ» не проводились, враховуючи, що використання податковим органом акту та довідки звірки як носія доказової інформації, не створює для платника податків жодних наслідків у вигляді виникнення, зміни або припинення його прав та не породжує для нього будь-яких обов’язків, отже суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог у вказаній частині.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, позов ТОВ “Крок Трейд ВСТ” не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 94, 122, 158-163 КАС України суд,
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити в задоволенні позовних вимог.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України .
Суддя В.І. Келеберда