Постанова № 411328, 22.01.2007, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
22.01.2007
Номер справи
1/1194-29/289а
Номер документу
411328
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА

22.01.07 Справа№ 1/1194-29/289а

За позовом:

Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, м. Львів,

до відповідача:

Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, м. Львів,

про:

стягнення 1'182,00 грн.

Суддя М. Синчук

За участю представників:

позивача:

Ципящук І.А. -в. о. начальника інспекції,

відповідача:

не з'явився.

На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю (надалі -Інспекція) до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення 1'182,00 грн. Ухвалою від 17.11.2006 р. провадження у справі відкрито, позовну заяву прийнято до розгляду, судове засідання призначено на 11.12.2006 р. Розгляд справи відкладено на 18.12.2006 р., 22.01.2007 р. з підстав, викладених у відповідних ухвалах суду.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач в порушення вимог Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”, „Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт” здійснив прибудову тамбуру до їдальні на АДРЕСА_1. Проведеною перевіркою встановлено факт такого порушення, накладено штраф на відповідача в розмірі 1'182,00 грн., що склало 50% від фактично виконаних робіт на об'єкті.

Відповідач в судові засідання не з'являвся, хоч був належним чином повідомлений про час та місце судових засідань, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення НОМЕР_1, причин неприбуття в судове засідання не повідомив, проти позову у встановленому порядку не заперечив.

Вислухавши представника позивача, проаналізувавши матеріали справи, суд встановив наступне.

Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю проведено перевірку будівництва фізичною особою -підприємцем ОСОБА_1 прибудови тамбуру до їдальні на АДРЕСА_1. Встановлено, що таке будівництво проводилося без дозволу Інспекції на виконання робіт (протокол від 14.11.2005 р.). Зі складеним протоколом ознайомлено відповідача 14.11.2005 р.

14.11.2005 р. Інспекцією видано припис від 14.11.2005 р. про припинення будівельних робіт з прибудови до їдальні на АДРЕСА_1, до усунення виявлених порушень. Відповідача попереджено про відповідальність за невиконання вимог припису, ст. 1 Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”. Відповідачем вказаний припис отримано.

18.11.2005 р. Інспекцією винесено Постанову НОМЕР_2 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 18.11.2005 р., якою до відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 1'182,00 грн.

При винесенні рішення суд виходив з наступного.

Відповідно до положень ст. 1 Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт.

Відповідно до ч. 2, 3, 4 ст. 2 наведеного вище Закону інспекції державного архітектурно-будівельного контролю здійснюють державний нагляд за додержанням підприємствами вимог містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, державних стандартів, норм і правил при здійсненні проектування, будівельних робіт, виготовленні будівельних матеріалів, виробів і конструкцій. Посадові особи інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право давати у межах своїх повноважень учасникам будівництва та виробникам будівельних матеріалів, виробів і конструкцій обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень державних стандартів, норм і правил, а так само технічних умов або затверджених проектних рішень; зупиняти будівельні роботи, які не відповідають вимогам державних стандартів, норм і правил, затвердженим проектним рішенням або місцевим правилам забудови населених пунктів, здійснюються без дозволу на їх виконання, а так само виробництво і застосування у будівництві будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, виготовлених з порушенням державних стандартів.

Накладати штраф від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право начальник Державної архітектурно-будівельної інспекції України та його заступники, начальники інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах Києві та Севастополі, містах обласного підпорядкування у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, Інспекція повноважна була здійснювати контроль за дотриманням законодавства у сфері містобудування, виносити припис за порушення законодавства у сфері будівництва накладати штраф за такі порушення.

Статтею 3 Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки. Інспекцією було складено протокол про правопорушення у сфері містобудування від 14.11.2005 р., яким встановлено факт правопорушення.

Разом з протоколом складається припис про усунення допущених порушень. Припис від 14.11.2005 р. на виконання вказаної норми закону складено разом з протоколом та надано відповідачу.

У п'ятнадцятиденний термін з дня одержання протоколу про правопорушення питання про накладення штрафу розглядається посадовою особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Постанову НОМЕР_2 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування винесено 18.11.2005 р., тобто в межах строку, передбаченого ч. 3 ст. 3 Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”.

Частиною 7 статті 3 Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” передбачено, що штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку. Відповідно до п. 11 положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1995 р. №244, у разі несплати штрафу в зазначений термін він стягується інспекцією за рішенням суду (господарського суду).

Відповідно до розділу І („Загальні положення”) Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 5 грудня 2000 р. №273, встановлює порядок та умови надання дозволу на виконання будівельних робіт з нового будівництва, розширення, реконструкції, технічного переоснащення, реставрації та капітального ремонту об'єктів. Положення обов'язкове для застосування усіма суб'єктами будівництва незалежно від форм власності, відомчої належності та джерел фінансування.

Відповідно до ч. 2, 3 п. 1.1 Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які одночасно ведуть реєстр наданих дозволів. Виконання будівельних робіт без вищезазначеного дозволу забороняється.

Таким чином, дії Інспекції ґрунтуються на чинному законодавстві та є обгрунтованими. Відповідачем не представлено суду доказів сплати накладеного штрафу, тому його слід стягнути в примусовому порядку. Судові витрати покладаються на відповідача.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 158, 159, 161, 162, 163 КАС України, Господарський суд Львівської області

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задоволити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2; ід. код НОМЕР_3) на розрахунковий рахунок 31118106600007 до держбюджету Шевченківського району м. Львова, код 23030300 в УДК у Львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 22389441, - 1'182,00 грн. штрафу за постановою НОМЕР_2 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 18.11.2005 р., накладеного Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю.

3. Стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2; ід. код НОМЕР_3) 11,82 грн. судового збору в доход державного бюджету.

4. Виконавчі листи видати після набрання постановою законної сили за заявою стягувача.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.

Постанову може бути оскаржено в порядку, передбаченому Розділом IV КАС України.

Суддя Синчук М.М.