Рішення № 41125688, 20.10.2014, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
20.10.2014
Номер справи
916/3405/14
Номер документу
41125688
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" жовтня 2014 р.Справа № 916/3405/14

Господарський суд Одеської області у складі :

судді Никифорчука М.І.

при секретареві Ніколаєві П.В.

за участю представників сторін :

від прокурора: Доброжан Н.І. посвідчення № 010038 від 17.10.2012 р.;

від позивача: не з'явився;

від відповідача: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 916/3405/14:

За позовом: Прокурора Кілійського району Одеської області; в особі, якою є Приморська сільська рада Кілійського району Одеської області;

до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1;

про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, -

в с т а н о в и в :

Прокурор Кілійського району Одеської області звернувся із позовом в інтересах держави в особі Приморської сільської ради (далі - Рада) Кілійського району до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - Відповідач ) про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, посилаючись на наступне.

Прокуратурою Кілійського району проведено перевірку додержання вимог земельного законодавства при використанні земельних ділянок суб'єктами підприємницької діяльності на умовах оренди на території с. Приморське, Кілійського району Одської області.

Встановлено, що між Радою та Відповідачем 01.12.2006 року укладено договір оренди земельної ділянки площею 0, 7818 га строком на 49 років, яка розташована на землях Ради для будівництва, експлуатації та обслуговування бази відпочинку.

Договір зареєстрований у Кілійському районному відділі Одеської регіональній філії Центр державного земельного кадастру 01.12.2006 р. за № 040652200080.

Відповідно до п. 4.5 Договору оренди, розмір орендної плати щорічно переглядається орендодавцем у випадках і з моменту: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законодавством України.

20.06.2008 р. Радою прийнято рішення № 318-V- П „Про проведення нормативно-грошової оцінки с. Приморське, Приморської сільської ради", яким вирішено провести нормативно - грошову оцінку земель населеного пункту с. Приморське.

Відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 22.05.2014 № 11-11-4/3095, складеного відділом Держземагенства в Кілійському районі, нормативно-грошова оцінка земельної ділянки складає 2 458 526,46 грн.

Відповідно до п. 2.19 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

Прокурор зазначає, що розмір орендної плати за землю визначається сторонами у договорі, в тому числі може визначатися шляхом встановлення відсоткового відношення до нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що відповідає чинному законодавству України, зокрема, приписам частини першої статті 15, статті 21 Закону України «Про оренду землі».

Рішенням Ради № 238 від 27.04.2012 р. «Про встановлення орендної плати за землі сільської ради, які надаються юридичним та фізичним особам в довгострокове користування" для зазначеної земельної ділянки встановлено розмір орендної плати у розмірі 3% від нормативно - грошової оцінки землі.

Таким чином, враховуючи вказаний витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки розрахунок орендної плати, наданий Радою прокурор вважає, що п. 4.1 договору оренди земельної ділянки має бути викладений у наступній редакції: Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 73 755 грн. 79 коп. (сімдесят три тисячі сімсот п'ятдесят п'ять гривень сімдесят дев'ять копійок), з розрахунку 314 грн. 47 коп. (триста чотирнадцять гривень сорок сім копійок) за 1 кв.м.

У зв'язку з викладеним відповідачеві направлявся лист з повідомленням про необхідність внесення до вказаного договору зміни щодо перерахунку розміру орендної плати, проте вказаний лист відповідач залишив без уваги. Таким чином, додаткову угоду до Договору сторонами не складено.

Як зазначено в резолютивній частині рішення Конституційного Суду України від 09.07.2002 у справі щодо офіційного тлумачення положення частини другої статті 124 Конституції України (справа про досудове врегулювання спорів), положення частини другої статті 124 Конституції України щодо поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають у державі, в аспекті конституційного звернення необхідно розуміти так, що право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами.

Отже, нормами чинного законодавства передбачена можливість зміни умов договору

за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом.

Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість збільшення розміру орендної

плати, а орендна плата на земельні ділянки державної та комунальної власності, є.

регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для

перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Згідно рішення Конституційного суду України від 08.04.1999 за №3-рп\99, «інтереси держави» є оціночним поняттям, прокурор або його заступник у кожному випадку самостійно визначає, в чому саме полягає порушення інтересів держави в конкретних правовідносинах, які підлягають вирішенню в судовому порядку.

Інтереси держави можуть збігатися повністю, частково або не збігатися зовсім з інтересами державних органів, державних підприємств та організацій чи з інтересами господарських товариств з частковою державною власністю у статутному фонді. Проте держава може вбачати свої інтереси не тільки в їх діяльності, але й у діяльності приватних підприємств, товариств.

Інтереси держави відрізняються від інтересів інших учасників суспільних відносин. В основі перших завжди є потреба у здійсненні загальнодержавних (політичних, економічних, соціальних та інш.) дій, програм, спрямованих на захист суверенітету, територіальної цілісності України, гарантування її державної, економічної безпеки, захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання.

Відповідно до пункту 2 статті 121 Конституції України на прокуратуру України, покладено представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках зазначених законом. В тому числі такі випадки передбачені ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру».

Стаття 2 ГПК України у випадках, встановлених законом, передбачає, що прокурор може звертатися до суду із заявами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб, або державних чи суспільних інтересів та брати участь у цих справах. Але інтереси територіальної громади є складовою частиною державних інтересів.

Так, згідно пункту 1 резолютивної частини вищезазначеного рішення Конституційного суду України, прокурори та їх заступники подають позовні заяви саме в інтересах держави, а не в інтересах підприємств, установ, організацій незалежно від їх підпорядкування і форм власності. Прокурор або його заступник самостійно визначає і обґрунтовує в позовній заяві, в чому полягає порушення інтересів держави чи в чому існує загроза інтересам держави.

Як вбачається з пункту 2 резолютивної частини вищезазначеного рішення Конституційного суду України, під поняттям «орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах» потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.

Відповідно до ст. 14 Конституції України, ч. 1 ст. 148 ГК України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави та об'єктом права власності українського народу. Від імені народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Статтею 140 Конституції України передбачено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції та законів України.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 121 Конституції України, статтею 36-1 Закону «Про прокуратуру», ст.ст. 6, 632, 651, 654, 792 Цивільного кодексу України, ст.ст. 188,189 господарського кодексу України, ст.ст. 80, 83 Земельного кодексу України, ст. ст. 5, 13, 15, 18, 20, 23 Закону України „Про оцінку земель", ст.ст. 1, 13, 15, 21, 30 Закону України „Про оренду землі", п. 274.1, ст. 274, п.288.5 ст. 288 Податкового кодексу України, п.5 ст. 16, п.п. 34, 35 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" прокурор просить позов задовольнити.

09 жовтня 2014р. прокурор надав уточнену позовну заяву, згідно якої просить:

Внести зміни до договору оренди землі від 01.12.2006р., укладеного між Приморською сільською радою Кілійського району Одеської області та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 на земельну ділянку загальною площею 0,7818 га строком на 49 років, яка розташована на землях Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області для будівництва, експлуатації та обслуговування бази відпочинку та зареєстрованого у Кілійському районному відділі Одеської регіональної філії Центр державного земельного кадастру 01.12.2006 р. за № 040652200080, а саме:

- викласти п. 2.3. у наступній редакції: «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, для будівництва, експлуатації та обслуговування бази відпочинку, площею 0,7818 га становить 2 458 526 (два мільйони чотириста п'ятдесят вісім тисяч п'ятсот двадцять шість) грн. 46 коп., згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 11-11-4/3095, складеного відділом Держземагентства у Кілійському районі Одеської області».

- викласти пункту 4.1. у наступній редакції: «Орендна плата земельної ділянки, для будівництва, експлуатації та обслуговування бази відпочинку, площею 0,7818 га, що знаходиться на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області в межах населеного пункту, розрахована у розмірі 3% (трьох відсотків) від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та становить 73 755 (сімдесят три тисячі сімсот п'ятдесят п'ять) грн. 79 коп. на рік.

Відповідач в судові засідання тричі не з'явився, був повідмлений про час та місіце розгялдння справи належним чином (поштові повідомлення повернуті з посиланням на витікання строку зберігання).

Відповідно до п.3.9.1 Постанови Пленум Вищого Господарського Суду України від 26 грудня 2011 року N 18 „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", - 3.9.1. Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України.

У разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (пункт 4 частини другої статті 811 ГПК), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання.

За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Справа розглянута за правилами ст. 75 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, вислухавши представника прокуратури, проаналізувавши приписи законодавства, що регулює правовідносини по даному спору, господарський суд прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 32 Господарського процесуального кодексу ( ГПК ) України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Ці дані встановлюються такими засобами, зокрема : письмовими і речовими доказами.

Відповідно до вимог ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до статті 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Як випливає із суті спору предметом даного спору є вимога про внесення змін до укладеного між сторонами договору оренди землі від 01.12.2006 р.

Із матеріалів справи вбачається, що 01.12.2006 р. між Радою та відповідачем укладено вказаний Договір оренди земельної ділянки площею 0,7817 га, що перебуває у запасі Ради терміном на 49 років для будівництва, експлуатації та обслуговування бази відпочинку.

Договір зареєстрований у Кілійському районному відділі Одеської регіональній філії Центр державного земельного кадастру 01.12.2006 р. за № 040652200080.

Відповідно до п. 4.5 Договору оренди розмір орендної плати щорічно переглядається орендодавцем. Розмір орендної плати переглядається також у випадках і з моменту: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законодавством України.

20.06.2008 р. Радою прийнято рішення № 318-V- П „Про проведення нормативно-грошової оцінки с. Приморське, Приморської сільської ради", яким вирішено провести нормативно - грошову оцінку земель населеного пункту с. Приморське.

Відповідно до ст. 144 Конституції України рішення, прийняті органом місцевого самоврядування, є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Згідно п. 34, 35 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин;. затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати, за користування природними ресурсами, що є у власності відповідних територіальних громад.

Статтею 632 ЦК України передбачено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Частиною 3 ст. 653 ЦК України передбачено, що у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Статтями 5, 13, 15, 18, 20, 23 Закону України «Про оцінку земель» встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Підставою для проведення оцінки земель є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років. За результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель. Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Статтею 288 Податкового кодексу України визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Статтею 13 цього ж закону передбачено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку. відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, та не може перевищувати для інших земельних ділянок, наданих в оренду, -: 12 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки. При цьому у разі визначення . орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати,, ніж зазначений у цій частині (п. 288.5. ст. 288 Податкового кодексу України).

Пунктом 13 типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220, встановлено, що розмір орендної плати переглядається у разі зміни розміру земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни, коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, та в інших випадках, передбачених законом.

Враховуючи, що ставка земельного податку, згідно з п. 274.1 ст. 274 Податкового кодексу України за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 % від їх нормативної грошової оцінки, затвердження нової нормативної грошової оцінки земель призвело до зміни розміру земельного податку.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Цивільного кодексу України сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо зазначено про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.

Відповідно до змісту статей 759 та 762 ЦК України законом можуть бути передбачені особливості укладання та виконання договору найму (оренди), і договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном.

Згідно до вимог статті 654 ЦК України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Відповідно до ст. 651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Відповідно до ст. 189 ГК України ціна є істотною умовою договору.

Згідно ст. 632 ЦК України, у випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Частиною 1 ст. 792 ЦК України передбачено, цю за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату.

Відповідно до ч. 2 ст. 792 ЦК України відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом, яким є Закон України «Про оренду землі».

Відповідно до ч. 3 ст.762 ЦК України договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном.

За вимогами ч. 1 ст. 286 ГК України орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством.

Згідно ч. 2 ст. 21 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї з сторін, якщо з незалежних від них обставин істотно змінився стан об'єкта оренди, а також в інших випадках, встановлених законодавчими актами України.

Частиною 1 ст. 651 ЦК України визначено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

За положеннями ч. 1 ст. 188 ГК України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.

Перевіривши наведені позивачем норми закону, суд прийшов до висновку, що оскільки нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом, і сторонами в договорі оренди (п.4.5 ) передбачена можливість зміни розміру орендної плати на вимогу однієї із сторін у разі зміни розмірів земельного податку, тому зміна розміру орендної плати за майно державної власності на підставі приведених позивачем норм є підставою для її перегляду.

Така ж правова позиція викладена Вищим господарським судом України в постановах від 13 вересня 2012 р. у справі № 04/5026/405/2012 та від 28 вересня 2010 р. у справі № 11/14-ПД-10 про зобов`язання внести зміни до договору оренди.

Відтак господарський суд вважає вимоги прокурора законними, обґрунтованими, доведеними наявними у справі доказами і тому підлягаючими задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК України при задоволенні позову судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 32, 33, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -

в и р і ш и в:

Позовні вимоги прокурора Кілійського району Одеської області в інтересах держави в особі Приморської сільської ради Кілійского району Одеської області - задовольнити повністю.

Внести зміни до договору оренди землі від 01.12.2006р., укладеного між Приморською сільською радою Кілійського району Одеської області (68350, Одеська область, Кілійський район, с. Приморське, вул. Леніна, 13-А, код ЄДРПОУ 04379522) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на земельну ділянку загальною площею 0,7818 га строком на 49 років, яка розташована на землях Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області (68350, Одеська область, Кілійський район, с. Приморське, вул. Леніна, 13/а, код ЄДРПОУ 04379522) для будівництва, експлуатації та обслуговування бази відпочинку та зареєстрованого у Кілійському районному відділі Одеської регіональної філії Центр державного земельного кадастру 01.12.2006 р. за № 040652200080, а саме:

- викласти абз. 1 п. 2.3. у наступній редакції: «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, для будівництва, експлуатації та обслуговування бази відпочинку, площею 0,7818 га становить 2 458 526 (два мільйони чотириста п'ятдесят вісім тисяч п'ятсот двадцять шість) грн. 46 коп., згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 11-11-4/3095, складеного відділом Держземагентства у Кілійському районі Одеської області».

- викласти пункту 4.1. у наступній редакції: «Орендна плата земельної ділянки, для будівництва, експлуатації та обслуговування бази відпочинку, площею 0,7818 га, що знаходиться на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області (68350, Одеська область, Кілійський район, с. Приморське, вул. Леніна, 13/а, код ЄДРПОУ 04379522) в межах населеного пункту, розрахована у розмірі 3% (трьох відсотків) від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та становить 73 755 (сімдесят три тисячі сімсот п'ятдесят п'ять) грн. 79 коп. на рік.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) до державного бюджету України (рахунок №31210206783008, Одержувач: ГУДКСУ в Одеській області, Код ЄДРПОУ - 37607526, Банк одержувача: ГУДКСУ в Одеській області, МФО: 828011, Код бюджетної класифікації: 22030001, Код ЄДРПОУ господарського суду Одеської області: 03499997) через Ізмаїльську об'єднану ДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області 1827 (одна тисяча вісімсот двадцять сім) грн. судового збору.

Повний текст рішення складено та підписано 27.10.2014р.

Суддя М.І. Никифорчук