Ухвала суду № 41111813, 22.10.2014, Господарський суд Харківської області

Дата ухвалення
22.10.2014
Номер справи
5023/5827/12
Номер документу
41111813
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_____________

УХВАЛА

"22" жовтня 2014 р.Справа № 5023/5827/12

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Дзюби О.А.

при секретарі судового засідання Шаповалов О.В.

розглянувши справу

за заявою ПАТ "Райффайзен Банк Аваль"м. Київ до ТОВ "АЛК-Інвест", м. Харків про визнання банкрутом за участю :

Ліквідатор - арбітражний керуючий Солдаткін С.В.

Представника АТ "Райффайзен банк Аваль" - Марченко О.П.

Представника КП "Міський інформаційний центр" - Яндюк С.В.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 16 вересня 2014 року прийнято відмову ліквідатору від клопотання про стягнення з кредиторів грошових коштів для оплати послуг ліквідатора та понесених витрат та припинення провадження у справі в цій частині; затверджено звіти ліквідатора про хід ліквідаційної процедури; відмовлено ліквідатору та АТ "Райффайзен банк Аваль" в задоволенні клопотань про продовження строку ліквідаційної процедури; зобов'язано ліквідатора - арбітражного керуючого Солдаткіна С.В. виконувати свої обов'язки з ліквідації банкрута, до припинення провадження у даній справі; відкладено розгляд справи на 22 жовтня 2014 року; зобов'язано ліквідатора надати суду повний звіт про виконану роботу з ліквідації банкрута та всі докази, що свідчать про закінчення ліквідаційної процедури.

До канцелярії суду від ліквідатора ТОВ "АЛК - Інвест" надійшов звіт(вх.№33905) про хід ліквідаційної процедури та клопотання (вх.№33947) про визнання організатором аукціону з продажу майна ТОВ "АЛК-Інвест" Товарну біржу "Сумська регіональна біржа-Нова" учасником провадження у справі №5023/5827/12 про банкрутство ТОВ "АЛК-Інвест".

Ухвалою суду від 06 жовтня 2014 року призначено справу до розгляду на 22 жовтня 2014 року.

Через канцелярію суду від ліквідатора надійшов звіт (вх 36752) про виконану роботу, разом з додатками та клопотання (вх№ 36735) про продовження ліквідаційної процедури.

В судовому засіданні ліквідатор надав усні пояснення по справі, підтримав клопотання про визнання організатором аукціону з продажу майна банкрута Товарну біржу "Сумська регіональна біржа-Нова" та визнання біржі учасником провадження у справі про банкрутство ТОВ "АЛК-Інвест".

Присутні у засіданні суду представники кредиторів проти вказаного клопотання ліквідатора не заперечували.

Заслухавши присутніх у засіданні суду учасників процесу, розглянувши вказане клопотання ліквідатора, матеріали справи, судом встановлено, що дана справа розглядається за нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції станом на момент порушення справи.

Проте, відповідно п.1-1 Перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в новій редакції, положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом.

Згідно ч.1 ст.49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів.

Відповідно до ч. 6 ст. 49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" організатором аукціону є визначена замовником фізична або юридична особа, що має ліцензію на проведення торгів і з якою замовник аукціону уклав договір на проведення аукціону. Організатор аукціону визначається замовником за конкурсом, що проводиться у визначеному замовником порядку, основними критеріями якого вважаються наявність ліцензії, достатній, але не менш як три роки, досвід проведення аукціонів, запропонована найменша сума винагороди. Організатором аукціону не може бути заінтересована особа стосовно боржника, кредиторів та замовника аукціону.

Згідно ч. 5 ст. 49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" замовником є ліквідатор, призначений господарським судом у порядку, встановленому цим Законом.

В абзаці 4 пункту 33 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 №01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI) (із змінами та доповненнями) звернуто увагу на те, що організатор аукціону згідно з частиною шостою статті 49 Закону визначається замовником аукціону за конкурсом. Чинним законодавством не передбачено ліцензування діяльності з проведення торгів, тому організатором аукціону може бути особа, яка відповідно до установчих документів має право на здійснення такої діяльності. Організатор аукціону діє на підставі ухвали господарського суду про визнання його учасником провадження у справі про банкрутство.

Як вбачається з матеріалів справи, ліквідатором боржника оголошено конкурс з визначення організатора аукціону з продажу майна у даній справі про банкрутство. За розглядом надісланих пропозицій визначено переможця конкурсу ТБ "Сумська регіональна біржа-Нова".

Суду представлені пропозиції від організаторів аукціону (Товарні біржі) із зазначенням порядку вартості та строків проведення аукціону, про компетенцію та досвід роботи ТБ "Сумська регіональна біржа-Нова", відсутність порушень чинного законодавства, тощо. А також, суду надані копії Виписки та Витягу з ЄДР ТБ "Сумська регіональна біржа-Нова".

Судом встановлено, що ліквідатором банкрута дотримано порядок визначення організатора аукціону шляхом конкурсного відбору, та ТБ "Сумська регіональна біржа-Нова" відповідає вимогам організатора, які встановлені ст. 49 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що клопотання про визнання організатором аукціону з продажу майна банкрута - ТБ "Сумська регіональна біржа-Нова", є обґрунтованим, відповідає вимогам діючого законодавства, а тому підлягає задоволенню.

Крім того, враховуючи, що організатор аукціону діє на підставі ухвали господарського суду, суд вважає за необхідне визнати Товарну біржу "Сумська регіональна біржа-Нова" учасником провадження у справі про банкрутство ТОВ "АЛК-Інвест".

Розглянувши клопотання ліквідатора про продовження ліквідаційної процедури у даній справі, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.2 ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом" строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Постановою господарського суду Харківської області від 21 січня 2013 року Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛК ІНВЕСТ" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором по справі призначено арбітражного керуючого Солдаткіна Сергія Вячеславовича, якого зобов'язано виконати всі дії по ліквідації банкрута, докази надати суду.

Тобто, строк на виконання ліквідаційної процедури у даній справі сплинув, а Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачає більш продовження ліквідаційної процедури, у зв'язку з чим, у суду не має законних підстав для задоволення клопотання ліквідатора.

Проте, у зв'язку з тим, що ліквідаційна процедура на цей час не завершена, існує необхідність реалізації майна банкрута для задоволення вимог його кредиторів, суд дійшов висновку зобов'язати арбітражного керуючого Солдаткіна Сергія Вячеславовича виконувати функції ліквідатора банкрута до припинення провадження у справі № 5023/5827/12, а також виконати всі дії передбачені ст.ст. 22-32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та покладені на ліквідатора постановою господарського суду в повному обсязі.

Розглянувши надані ліквідатором звіти про виконану роботу в процедурі банкрутства, судом встановлено, що ліквідатором здійснюються всі належні заходи щодо ліквідації банкрута.

Врахувавши зазначене, суд дійшов висновку, що надані звіти про хід ліквідаційної процедури відповідають вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та підлягають затвердженню.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає розгляд справи, коли за якихось обставин вона не може бути вирішена в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу; неподання витребуваних доказів; необхідність витребування нових доказів та інше.

Приймаючи до уваги те, що суду не надано доказів закінчення ліквідаційної процедури, які мають суттєве значення для всебічного та повного розгляду справи, суд вважає доцільним розгляд справи відкласти.

Керуючись ст.ст. 22-32, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити клопотання про визначення організатора аукціону з продажу майна банкрута.

2. Визнати Товарну біржу "Сумська регіональна біржа-Нова" учасником провадження у справі про банкрутство ТОВ "АЛК-Інвест".

3. Відмовити ліквідатору в задоволенні клопотання про продовження ліквідаційної процедури.

4. Зобов'язати арбітражного керуючого Солдаткіна Сергія Вячеславовича виконувати функції ліквідатора банкрута до припинення провадження у справі № 5023/5827/12, а також виконати всі дії передбачені ст.ст. 22-32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та покладені на ліквідатора постановою господарського суду в повному обсязі.

5. Затвердити звіти ліквідатора про хід ліквідаційної процедури.

6. Відкласти розгляд справи на "09" грудня 2014 р. о(об) 10:00 м. Харків, пл. Свободи 5 Держпром 8-й під'їзд, к. 107.

7. Дану ухвалу направити ліквідатору, кредиторам, біржі.

Суддя Дзюба О.А.