ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
22 жовтня 2014 р.м.ОдесаСправа № 815/2616/14
Категорія: 9.4.1 Головуючий в 1 інстанції: Андрухів В. В.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Кравець О.О.судді -Домусчі С.Д.судді - за участю секретаряШеметенко Л.П. Левицької З.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з додатковою відповідальністю "Мірний" на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02.06.2014 р. по справі за адміністративним позовом Заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з додатковою відповідальністю "Мірний" про стягнення штрафних санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
30 квітня 2014 року Заступник прокурора Малиновського району м.Одеси в інтересах держави в особі Південно - Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом до Товариства з додатковою відповідальністю "Мірний" та просив стягнути штрафні санкції у сумі 127 500 грн.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 02 червня 2014 року позов був задоволений.
Не погоджуючись з постановою суду представник відповідача подав апеляційну скаргу, в якій вважає вказану постанову прийнятою з порушенням норм процесуального та матеріального права, просила її скасувати та прийняти нову , якою відмовити у задоволенні позову.
Особи, що беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду були сповіщені належним чином відповідно до ст.34 -39 КАС України.
Апеляційний суд, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Згідно вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст.6 вказаного Закону Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи
Відповідно до ст.8 вказаного Закону Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Судом першої інстанції було встановлено, що 15 серпня 2013 року Одеським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було прийняте розпорядження № 286-ОД-1-Е, № 287-ОД-1-Е, № 288-ОД-1-Е про усунення ТОВ "Мірний" порушень вимог ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п.1 глави 7 розділу V Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року №1591, які отримані відповідачем 23.08.2013 року.
Постановами уповноваженої особи Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25.10.2013 року №528-ОД-1-Е, №529-ОД-1-Е, №530-ОД-1-Е порушено справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ТОВ "Мірний", та запропоновано з'явитись 04.11.2013 року о 12.00 год. до Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Копії постанов були отримані відповідачем 01.11.2013 року.
04.11.2013 року уповноваженою особою Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акти № 514-ОД-1-Е, №515-ОД-1-Е, № 516-ОД-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, якими встановлено ознаки порушення відповідачем вимог ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п.1 глави 7 розділу V Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року №1591, а саме: ТОВ "Мірний" не надало до Одеського територіального управління НКЦПФР не пізніше 1 червня року, наступного за звітним, регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2012 рік ТОВ "Мірний"; не опублікувало не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, в офіційному друкованому виданні регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2012 рік ТОВ "Мірний"; не розкрило не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, в загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР річну інформацію емітента цінних паперів за 2012 рік ТОВ "Мірний".
Постановами № 523-ОД-1-Е, № 524-ОД-1-Е, № 525-ОД-1-Е від 05.11.2013 року призначено розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ТОВ "Мірний" на 14.11.2013 року о 10 годині 10 хвилин. Копії постанов були отримані відповідачем 09.11.2013 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.
Постановами Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 488-ОД-1-Е, № 489-ОД-1-Е, № 490-ОД-1-Е від 14.11.2013 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів , яки були отримані відповідачем 22.11.2013 року ,застосовано до ТОВ "Мірний" штрафні санкції у розмірі 42 500 гривень, за кожне з допущених порушень. Загальна сума штрафних санкцій за трьома вказаними вище постановами становить 127500 гривень.
Відповідно до п.п.1, 3 ст. ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості:найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), спосіб розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність;аудиторський висновок;перелік власників значних пакетів (10 відсотків і більше) акцій із зазначенням кількості, типу та/або класу належних їм акцій.
Пунктом 4 зазначеного Закону встановлено, що річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 17.12.2013 року по справі №815/8253/13-а ,залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 15.04.2014 року, у задоволенні адміністративного позову Товариства з додатковою відповідальністю "Мірний" до Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанов № 488-ОД-1-Е, 489-ОД-1-Е, 490-ОД-1-Е від 14.11.2013 року відмовлено повністю та встановлена правомірність накладення на ТДВ "Мірний" штрафу постановами Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 488-ОД-1-Е, 489-ОД-1-Е, 490-ОД-1-Е від 14.11.2013 року .
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Апеляційний суд погоджується із висновком суду 1-ої інстанції ,щодо неврахування постанови Одеського окружного адміністративного суду від 11.11.2013 року по справі №815/6254/13-а,яка набула законної сили , та якою скасовані постанови Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 431-ОД- 1-Е від 15.08.2013 року про накладення штрафних санкцій в розмірі 8 500 грн., № 432-ОД-1-Е від 15.08.2013 року про накладення штрафних санкцій в розмірі 8 500 грн., N 433-ОД-1-Е від 15.08.2013 року про накладення штрафних санкцій в розмірі 8 500 грн., так як вказане судове рішення стосується інших штрафних санкцій.
Таким чином, апеляційний суд погоджується із висновком суду 1-ої інстанції ,щодо наявності підстав для задоволення позову , так як правомірність штрафних санкцій встановлена судовими рішеннями , яки набули законної сили.
Апеляційний суд вважає, що судом першої інстанції правильно застосовані норми матеріального та процесуального права, вірно встановлено фактичні обставини справи та дана правова оцінка, постановлене рішення суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на конкретні норми законів України та відповідає чинному законодавству.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні позивачем фактичних обставин і норм матеріального права.
Згідно з ч.2 ст.200 КАС України (в редакції на момент вчинення процесуальної дії) не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Таким чином , апеляційний суд доходить до висновку, що не має підстав в межах доводів апеляційної скарги для скасування чи зміни постанови суду 1-ої інстанції .
Керуючись ч.1 ст. 195, ст.196, п.1 ч.1. ст.198, 200, п.1 ч.1 ст. 205,ст. 206,210, 211, 212 , ч. 5 ст. 254 КАС України, апеляційний суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Товариства з додатковою відповідальністю "Мірний" - залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02.06.2014 р. - без змін.
Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили після її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України шляхом подання касаційної скарги протягом 20 днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя Кравець О.О.
Суддя Домусчі С.Д.
Суддя Шеметенко Л.П.