ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 жовтня 2014 року Справа № 813/5717/14
17 год. 36 хв. Зал судових засідань № 7
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карп'як О.О. ,
при секретарі судового засідання Дорош Х.Р.,
за участю представників сторін:
від позивача - Кіт М.С.
від відповідача - Сільченко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Львівський завод радіоелектронної медичної апаратури» до Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова про визнання відсутності повноважень, визнання протиправним та скасування розрахунку, -
в с т а н о в и в :
Публічне акціонерне товариство «Львівський завод радіоелектронної медичної апаратури» звернулось до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова, просить:
- визнати відсутність повноважень Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова для нарахування ПАТ «Львівський завод радіоелектронної медичної апаратури» сум відшкодувань витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (крім працівників, безпосередньо занятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників) з 2014 року по пенсіонеру ОСОБА_3 за попередній 2013 рік в розмірі 5611,34 грн. та в місячному розрізі на 2014 рік по вказаному пенсіонеру в розмірі 120,77 грн. за період з січня по травень 2014 року;
- визнати протиправним та скасувати Розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (крім працівників, безпосередньо занятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників) з 2014 року по пенсіонеру ОСОБА_3 за попередній 2013 рік в розмірі 5611,34 грн. та в місячному розрізі на 2014 рік по вказаному пенсіонеру в розмірі 120,77 грн. за період з січня по травень 2014 року.
Позовні вимоги мотивовані тим, що в розрахунку фактичних витрат на доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (крім працівників, безпосередньо занятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників) з 2014 року, що надійшов до позивача у травні 2014 року, відповідачем неправомірно донарахована сума відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій по пенсіонеру ОСОБА_3 за попередній 2013 рік в розмірі 5611,34 грн. та в місячному розрізі на 2014 рік по вказаному пенсіонеру в розмірі 120,77 грн. за період з січня по травень 2014 року.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав, наведених у позові, просить позов задоволити.
Позиція відповідача викладена у письмових запереченнях на позов та додаткових поясненнях. Відповідач вказує, що з врахуванням ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п.4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління ПФУ 25.11.2005 року №22-1, пенсія ОСОБА_3 виплачена в січні 2014 року, адже усі необхідні документи були додані пенсіонером лише в жовтні 2013 року і відповідно перевірялись, зокрема довідки про розмір заробітної плати. Тому відповідач не мав змоги сформувати розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії і направити позивачу, адже сума, яка належала до відшкодування формується лише після виплати і отримання пенсії пенсіонером. Стосовно скерування розрахунку не в лютому а в травні 2014 року зазначив, що в даний період відбувалась зміна структури в УПФ України в Личаківському районі м. Львова, про що свідчить витяг з наказу від 29.01.2014 року №3-о, розроблялись відповідні положення про структурні підрозділи. Крім того, в березні 2014 року було розроблено автоматизовану систему щодо формування розрахунків в автоматизованому режимі (лист ГУ ПФУ у Львівській області від 03.04.2014 року №3791/04-24). Також просить взяти до уваги, що порушення процедури повідомлення позивача про необхідність сплатити ним визначеної на поточний період суми витрат на виплату та доставку пільгових пенсій не звільняє від обов'язку позивача сплатити суми заборгованості.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила з підстав. Наведених у письмових запереченнях та додаткових поясненнях, просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
За змістом пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закону) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно пункту першого статті першої Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників. Відповідно до абзацу четвертого пункту першого статті другої цього Закону для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
У відповідності до ст. 3 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду у порядку, визначеному законодавством України.
Абзацом другим пункту першого статті четвертої цього Закону встановлена ставка збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.
До запровадження пенсійного забезпечення через такі фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності зазначеним Законом.
За правилами абзацу четвертого підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих положень Закону підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до ПФУ плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Даний порядок врегульований положеннями Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та зареєстрованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка має нормативний характер, як така, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за №64/8663, та якою встановлено, що підприємства зобов'язані відшкодовувати витрати органу Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, що здобули стаж, який дає право на даний вид пенсії на цьому підприємстві.
Згідно пункту 6 Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч.2 Розділу 15 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
За приписами пункту 6.4 вказаної Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом десяти днів з новопризначених пенсій.
Оскільки протокол про призначення нової пенсії ОСОБА_3 складений 17.12.2013 року, відтак повідомлення про розрахунок сум повинно було скероване у січні 2014 року.
Пунктом 6.5 передбачено, що розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
У відповідності до пункту 6.8 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат па виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, що визначено пунктом 6.8 Інструкції. Пунктом 6.8 Інструкції встановлено, що суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону , сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць .
Таким чином, підставою для відшкодування підприємством органам Пенсійного фонду витрат на виплату та доставку пільгових пенсій є розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за відповідний період.
Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Судом встановлено, що громадянин ОСОБА_3 подав документи для призначення пенсії за віком по списку №1 20.08.2013 року.
Відповідно доабз.3 п.37 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Порядок - №22-1), затвердженого Постановою правління ПФ України від 25.11.2005 року №22-1, особа при поданні заяви для призначення пенсії має право на донесення відсутніх документів у трьохмісячний термін, відповідно до розписки, копія якої зберігається у пенсійній справі.
На підставі поданих до управління довідок про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній та про фактично відпрацьований час встановлено, що стаж роботи ОСОБА_3 по списку №1 складає 8 років 2 місяці 8 днів на посаді ливарника металів і сплавів Львівського заводу радіоелектронної медичної апаратури при загальному страховому стажі роботи 31 рік 9 місяців 19 днів.
08.11.2013 року заявником донесено всі необхідні документи для призначення пенсії, розпорядженням від 17.12.2013 року розрахунок пенсії передано в управління з виплати у ГУ ПФУ у Львівській області для проведення фіксації виплати визначеної пенсії.
Оскільки протокол про призначення нової пенсії ОСОБА_3 складений 17.12.2013 року, відтак повідомлення про розрахунок сум повинно було скероване бути у січні 2014 року.
Призначена пенсія ОСОБА_3 виплачена у січні 2014 року. Розрахунок надісланий управлінню ПФ України у Шевченківському районі м. Львова 13.05.2014 року.
Позивач у травні 2014 року отримав розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» для відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з 2014 року. Відповідно до вказаного розрахунку, у графі 16 (зазначена сума передбачена для звірки із сумою, сплаченою страхувальником за попередній рік) вказано суму 5611,34 грн. Як вбачається з довідки про розмір призначеної пенсії, нарахування пенсії розпочалось з серпня 2013 року та за 2013 рік склало 5567,36 грн. що виплачено у січні 2014 року.
Аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку про те, що відповідно до положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, які регулюють спірні правовідносини, а також іншими законодавчими актами з питань пенсійного забезпечення не передбачено права Управління Пенсійного фонду здійснювати відшкодування витрат по пільговим пенсіям за попередні періоди.
В даному випадку має місце не донарахування додаткової суми відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за попередній період, а включення до розрахунку суми пільгової пенсії за період з моменту написання пенсіонером заяви про призначення пенсії до дати винесення розпорядження на оплату за 2013 рік, хоча саму суму пільгової пенсії пенсіонер отримав у січні 2014 року.
Відтак, у відповідача були відсутні правові підстави для включення до розрахунку за 2014 рік суми відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за попередній 2013 рік, оскільки така можливість передбачена лише на поточний рік та оскільки виплата пільгової пенсії відбулась вже у 2014 році.
На переконання суду, включення до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії за попередній рік здійснено позивачем з порушення вимог законодавства та за відсутністю відповідних повноважень.
Як вказує відповідач, поважними причинами, що зумовили надсилання вказаного розрахунку в травні 2014 року було те, що в даний період відбувалась зміна структури в УПФ України в Личаківському районі м. Львова, про що свідчить витяг з наказу від 29.01.2014 року №3-о, розроблялись відповідні положення про структурні підрозділи. Крім того, в березні 2014 року було розроблено автоматизовану систему щодо формування розрахунків в автоматизованому режимі (лист ГУ ПФУ у Львівській області від 03.04.2014 року №3791/04-24).
Так, Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 лютого 2003 року №21-1, передбачено щомісячне стягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за поточний місяць.
Законодавчі норми, які встановлюють порядок пенсійного забезпечення, не регулюють та не можуть регулювати спірні правовідносини, що виникли з приводу порушення відповідачем порядку відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, унормованого окремим законодавчим актом - Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.
Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, передбачено дві підстави для донарахування підприємству додаткових витрат понад місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій: 1) за новопризначеними пенсіями (за період з дати призначень пенсії до дати складання розрахунку; 2) за результатом звірки за попередній період (стягується недоплачена сума).
При цьому, стягнення недоплаченої суми за попередній рік, виявленої за результатами звірки, повинно здійснюватись одноразово, лише у першому поточному місяці року, тобто разом із сплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за січень поточного року.
Друга підстава для стягнення донарахувань за попередні періоди передбачена ч.3 п.6.8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованим особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, згідно якої, суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій сплачуються одночасно з оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Отже, вищевказаною Інструкцією передбачено стягнення витрат за попередній період лише відносно осіб, яким призначені пенсії напередодні періоду стягнення (за період з дати призначення пенсій до дати складання розрахунку), тобто за новопризначеними пенсіями. Інших підстав для стягнення донарахувань за попередній період, у тому числі для стягнення суми недоплати за попередній місяць, діючим законодавством України не встановлено. В даному випадку нарахування стосувалось новопризначеної пенсії.
Згідно з пунктом 6.5. Інструкції розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Відповідно до п. 6.8. вказаної Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
В абзаці другому пункту 6.8. Інструкції зазначено, що у разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.
Аналізуючи зміст статті 19 Конституції України, можна дійти висновку, що при здійсненні своїх повноважень органи державної влади, в тому числі і позивач, повинні керуватись принципом "дозволено те, що дозволено законом". Тому обов'язок щодо відшкодування суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за попередній період не може покладатися на відповідача у спосіб, не передбачений чинним Законом.
Проте, у порушення вказаних вимог законодавства, відповідач включив до розрахунку донарахування за попередній 2013 рік щодо пенсіонера, за новопризначеною пенсією, яку призначено та розпочато виплачувати такому пенсіонеру лиш в січні 2014 року.
Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень"Закону №1058-15, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Оскільки пільгова пенсія по ОСОБА_3 у розмірі 5611,34 грн. виставлена позивачу як заборгованість за попередній 2013 рік лиш у травні 2014 року, при тому, що новопризначена пенсія по вказаному пенсіонеру призначена та виплачена у січні 2014 року, відтак обґрунтованими та підставними є позовні вимоги в частині щодо визнання відсутності повноважень Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова для нарахування ПАТ «Львівський завод радіоелектронної медичної апаратури» сум відшкодувань витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (крім працівників, безпосередньо занятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників) з 2014 року по пенсіонеру ОСОБА_3 в розмірі 5611,34 грн. як за попередній 2013 рік.
Оскільки до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за 2014 рік №14308428 включено плату 5611,34 грн. як заборгованість за 2013 рік, хоч виплата пенсії на таку суму відбулась у 2014 року, відтак обґрунтованими є позовні вимоги позивача щодо скасування такого розрахунку, як протиправного.
Стосовно іншої частини позовних вимог, то такі до задоволення не підлягають, оскільки протокол 185479 від 17.12.2013 року про призначення пільгової пенсії ОСОБА_3 та її розміри є чинними, не скасованим. Крім того, суд погоджується з поясненнями відповідача, що порушення органом ПФУ процедури виставлення розрахунку не звільняє позивача від обов'язку сплати суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, зокрема, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано.
Частиною третьою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 87, 94, 158, 160, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задоволити частково.
2. Визнати відсутність повноважень Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова для нарахування ПАТ «Львівський завод радіоелектронної медичної апаратури» сум відшкодувань витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (крім працівників, безпосередньо занятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників) з 2014 року по пенсіонеру ОСОБА_3 в розмірі 5611,34 грн. як за попередній 2013 рік.
3. Визнати протиправним та скасувати Розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (крім працівників, безпосередньо занятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників) з 2014 року №14308428.
4. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
5. Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства «Львівський завод радіоелектронної медичної апаратури» 230,78 грн. сплаченого судового збору.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлений і підписаний 27.10.2014 року.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна