ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
23.10.2014 Справа № 920/1529/14
Господарський суд Сумської області у складі: судді Спиридонової Н.О.,
при секретарі Середі І.Г.,
за участю представників сторін:
кредитора - Охтирська ОДПІ - Коваль С.В.,
боржника - не з'явився,
арбітражний керуючий - Удовенко Р.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи №920/1529/14
за заявою - Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області
до боржника - Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1)
про банкрутство,
встановив:
У вересні 2014 року Охтирська ОДПІ звернулася до господарського суду Сумської області із заявою про порушення справи про банкрутство ФОП ОСОБА_3 відповідно статті 90 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка передбачає особливості застосування процедури банкрутства до фізичної особи - підприємця.
Ухвалою суду від 09.09.2014 року було прийнято вказану заяву до розгляду та призначено проведення підготовчого засідання на 23.09.2014 року.
Ухвалою господарського суду від 07.10.2014 року було порушено провадження у даній справі про банкруство ФОП ОСОБА_3, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, розгляд справи призначено на 23.10.2014 року.
В судовому засіданні представник кредитора просив суд визнати ФОП ОСОБА_3 банкрутом.
Арбітражний керуючий Удовенко Р.П. в судовому засіданні усно підтримав свою заяву щодо участі у даній справі в якості ліквідатора.
Боржник в судове засідання не з'явилася, поштове повідомлення про вручення поштового відправлення повернулося на адресу суду 20.10.2014 року з відміткою на поштовому конверті «За закінченням терміну зберігання».
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши подані докази, заслухавши пояснення учасника судового процесу, суд встановив наступне.
Відповідно до приписів статті 53 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка неспроможна задовольнити вимоги кредиторів, пов`язані із здійсненням нею підприємницької діяльності, може бути визнана банкрутом у порядку, встановленому законом.
Статті 90-92 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі - Закон) містить спеціальні положення про банкрутство суб'єкта підприємницької діяльності - громадянина.
Згідно з ч. 3 статті 90 Закону заява про порушення справи про банкрутство громадянина-підприємця може бути подана в господарський суд громадянином-підприємцем, який є боржником, або його кредиторами.
Відповідно до частини другої вищевказаної статті Закону, підставою для визнання фізичної особи - підприємця банкрутом є його нездатність задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та/або виконати обов'язок із сплати обов'язкових платежів.
Згідно частини другої статті 91 Закону, за заявою фізичної особи - підприємця господарський суд може відкласти розгляд справи про банкрутство не більше ніж на два місяці для проведення фізичною особою - підприємцем розрахунків з кредиторами чи укладення мирової угоди.
Частиною 4 статті 91 Закону передбачено, якщо у встановлений частиною другою цієї статті строк громадянин-підприємець не подав доказів задоволення вимог кредиторів і в зазначений строк не укладено мирової угоди, господарський суд визнає громадянина - підприємця банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
Статтею 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» визначено, що боржник - суб'єкт підприємницької діяльності (юридична особа або фізична особа - підприємець), неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов'язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом. Фізична особа - підприємець є боржником лише за зобов'язаннями, які виникли у неї у зв'язку зі здійсненням підприємницької діяльності.
Як вбачається з матеріалів справи у боржника наявний борг перед Охтирською ОДПІ в у сумі 495 682,48 грн. (з яких 156 015,31 грн. податок на додану вартість, 338 145,92 грн. податок на доходи фізичних осіб, 1 521,25 грн. податок зі сплати ЄСВ).
Вказаний факт підтверджено постановою Сумського окружного адміністративного суду від 09.08.2012 року № 2а-1870/6038/12 (а.с. 189 Том 1), відповідно до якої з ФОП ОСОБА_3 стягнуто 322 443,39 грн., виконавчим листом по адміністративній справі № 2а-1870/6038/12, постановою ДВС про відкриття виконавчого провадження від 31.10.2012 року, постановою від 28.11.2013 року про звернення стягнення на заробітну плату боржника,
Також, відповідно до постанови Сумського окружного адміністративного суду від 18.04.2013 року № 818/2141/13-а (а.с. 194 Том 1) було стягнуто з ФОП ОСОБА_3 заборгованість в сумі 108 054,84 грн., 18.06.2013 року видано виконавчий лист № 818/2141/13-а про примусове виконання рішення суду, 09.07.2013 року відкрито виконавче провадження з примусового виконання вищевказаного рішення, 13.03.2014 року винесено постанову про повернення виконавчого документу стягувачеві у зв'язку з неможливістю стягнення.
Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 31.10.2013 року № 818/8107/13-а було стягнуто з ФОП ОСОБА_3 заборгованість в сумі 63 662,98 грн., 31.10.2013 року видано виконавчий лист про примусове виконання вказаного рішення суду, 27.03.2014 року відкрито виконавче провадження.
Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 13.05.2013 року № 818/3172/13-а (а.с. 203 Том 1) було стягнуто з ФОП ОСОБА_3 заборгованість в сумі 1 521,25 грн., 31.05.2013 року видано виконавчий лист про примусове виконання вказаного рішення суду, 10.04.2014 року відкрито виконавче провадження.
Станом на момент вирішення справи боржником не складено та не подано на розгляду господарського суду плану погашення боргів, не подано клопотання про відкладення розгляду справи про банкрутство для проведення розрахунків з кредитором чи укладення мирової угоди, в матеріалах справи відсутні відомості про відкриття спадщини на користь боржника.
Зазначені обставини у відповідності до положень ч. 2 статті 90 Закону є підставами для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 6 статті 91 Закону у постанові про визнання фізичної особи - підприємця банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна.
Згідно з абз. 1 ч. 1 статті 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Матеріали справи свідчать, що автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України відповідно до запиту суду на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого від 09.09.2014р.визначено арбітражного керуючого Антоненко Дмитра Олександровича (свідоцтво № НОМЕР_2 від 23.05.2013р.). Зобов'язано арбітражного керуючого Антоненко Дмитра Олександровича (свідоцтво № НОМЕР_2 від 23.05.2013р.) надати суду заяву щодо участі у справі в якості ліквідатора із зазначенням відомостей передбачених ч.2 статті 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Проте, заяви від арбітражного керуючого Антоненка Д.О. щодо участі у справі в якості ліквідатора до суду подано не було.
У зв'язку з чим, господарським судом було запропоновано арбітражному керуючому Удовенку Р.П. надати заяву щодо участі у даній справі в якості ліквідатора.
Матеріали справи свідчать, що арбітражний керуючий Удовенко Р.П. надав заяву № 02-01/610 від 24.09.2014 року зі згодою бути призначеним ліквідатором у даній справі.
В судовому засіданні представник кредитора не заперечував проти призначення арбітражного керуючого Удовенка Р.П. ліквідатором у даній справі.
Арбітражний керуючий Удовенко Р.П. в судовому засіданні усно підтримав свою заяву щодо участі у даній справі в якості ліквідатора.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Удовенка Р.П.
Згідно з положеннями ч. 8 статті 91 Закону, офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, із зазначенням строку пред'явлення кредиторами вимог до банкрута, який не може перевищувати двох місяців.
Разом з тим, пунктом 1 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону визначено, що він набирає чинності через рік з дня його опублікування, крім положень щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет, які набирають чинності через два роки з дня опублікування цього Закону.
Враховуючи що Закон набрав чинності щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 19.01.2014 року, господарський суд вважає за необхідне оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про визнання Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) банкрутом.
Керуючись статтями 1, 37, 38, 90-91, 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд -
постановив:
Визнати Фізичну особу - підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном
Ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого Удовенка Романа Петровича (свідоцтво НОМЕР_3 від 21.02.2013р.).
Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про визнання Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) банкрутом.
Зобов'язати ліквідатора виконати ліквідаційну процедуру за результатами якої у відповідності до вимог статті 46 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» подати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута.
Копію даної постанови суду надіслати кредитору, боржнику, ліквідатору, державному органу з питань банкрутства, органу ДВС, державному реєстратору.
Суддя Н.О.Спиридонова