Постанова № 41073669, 27.10.2014, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.10.2014
Номер справи
819/2119/14-а
Номер документу
41073669
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/2119/14-a

"27" жовтня 2014 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Чепенюк О.В.,

розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Тернополі адміністративну справу за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

Інспекція з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області звернулася до суду з позовною заявою до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 1700 грн. 00 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу № 2 від 16.05.2014 року за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами на відповідача накладено штраф у розмірі 1700 грн. 00 коп. На момент пред'явлення позову вказане рішення відповідач добровільно не виконав. Враховуючи викладене вище, позивач просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 у дохід Державного бюджету штраф за порушення законодавства про рекламу в розмірі 1700 грн. 00 коп.

Ухвалою судді Тернопільського окружного адміністративного суду від 07.10.2014 року відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі. Копія ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі була надіслана відповідачу рекомендованою кореспонденцією за адресою місця проживання, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, проте зазначена копія ухвали не була вручена відповідачу з незалежних від суду причин, а тому відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) слід вважати, що така копія ухвали вручена належним чином. Від відповідача у встановлений судом строк заперечень проти позову або заяви про визнання позову не надійшло, в зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 КАС України.

Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 08.11.2005 року зареєстрована як фізична особа - підприємець, здійснює діяльність щодо забезпечення трудовими ресурсами, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 01.10.2014 року (а. с. 19-20).

25.03.2014 року службовою особою Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області складено протокол № 2 про порушення законодавства про рекламу, в якому зафіксовано використання у рекламі зображення символів інших держав та міжнародних організацій, в даному випадку державну символіку Республіки Польща та Європейського Союзу, чим порушено пункт 6 частини першої статті 8 Закону України «Про рекламу» (а. с. 5).

Інспекція з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області листом від 25.03.2014 року № 285 повідомила відповідача про виявлене порушення та про розгляд справи щодо порушення рекламного законодавства, на яку запрошувалась підприємець, також вказувалось про необхідність надати копії таких документів: свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, свідоцтва платника податку, договору з виробником реклами та вартість розміщеної реклами, вартість її розміщення (а. с. 6). У зв'язку з не поданням інформації щодо вартості розповсюдженої реклами, 25.04.2014 року службовою особою Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області складено протокол № 2 про порушення законодавства про рекламу, а саме: частини шостої статті 27 Закону України «Про рекламу» (а. с. 7).

25.04.2014 року на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу № 2 від 25.04.2014 року начальником Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області прийнято рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу відносно фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (а. с. 8). 05.05.2014 року за вихідним № 409 відповідачу направлено повідомлення про розгляд 16.05.2014 року справи про порушення законодавства про рекламу (а. с. 9).

16.05.2014 року рішенням Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу № 2 встановлено порушення фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 частини шостої статті 27 Закону України «Про рекламу», а саме: неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами спеціально уповноваженому територіальному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів у Тернопільській області необхідної для здійснення передбачених цим законом повноважень, та накладено на відповідача штраф у розмірі 1700 грн.00 коп. (а. с. 11), вказане рішення надіслано ОСОБА_2 23.05.2014 року (а. с. 12).

Виходячи з характеру спірних правовідносин, суд зазначає, що базовим законом, який визначає засади рекламної діяльності, регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами є Закон України «Про рекламу» від 03.07.1996 року № 270/96-ВР.

Контроль за дотриманням законодавства про рекламу, відповідно до частини першої статті 26 даного Закону здійснює у межах своїх повноважень, зокрема, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів реклами.

Згідно із частиною шостою статті 27 Закону України «Про рекламу» за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пунктів 18, 20 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 року № 693, за результатами розгляду справи приймається рішення, що оформляється у двох примірниках, один з яких залишається у Держспоживстандарті або його територіальному органі, другий - у 10-денний строк надсилається особі, стосовно якої було прийнято рішення, або видається її представникові під розписку. Сума штрафів за порушення законодавства про рекламу сплачується добровільно або стягується в судовому порядку відповідно до законодавства.

Відомостей щодо оскарження рішення Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу № 2 від 16.05.2014 року сторонами суду не надано, а судом в процесі розгляду справи не здобуто. Також в матеріалах справи відсутні докази надання відповідачем Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або її виготовлення та/або вартості її розповсюдження.

Таким чином, оскільки рішення Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу № 2 від 16.05.2014 року у встановленому законом порядку не скасоване та є чинним, відповідач добровільно штраф не сплатив, тому суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача на користь держави суми штрафу за порушення законодавства про рекламу в розмірі 1700 грн. 00 коп.

Відповідно до частини першої статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження. Отже, дана постанова підлягає до негайного виконання.

Керуючись статтями 11, 71, 86, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 (нуль) копійок, які перерахувати за наступними реквізитами: одержувач - Державний бюджет у місті Тернополі 21081100, розрахунковий рахунок 31118106700002, МФО 838012, код 37977726.

Постанова підлягає до негайного виконання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя Чепенюк О.В.

копія вірна:

Суддя Чепенюк О.В.