Постанова № 41041450, 22.08.2014, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.08.2014
Номер справи
760/17840/14-п
Номер документу
41041450
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

№ 3-5516-14

(№ 760-17840-14-п)

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22. 08. 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Бобровник О. В., за участю прокурора Кучер Ю. М., представника Київської регіональної митниці Дєдєньовій Д. О., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської регіональної митниці, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, директора ТОВ «Спецторгсервіс» (ЄДРПОУ 0032773622, 03150, м. Київ, вул. Боженка 86-н), НОМЕР_2, виданий Гайворонським РВ УМВС України в Кіровоградській області 12.10.1996 року, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_3,

за ч. 1 ст. 483 МК України,

В С Т А Н О В И В :

23. 07. 2014 року головним державним інспектором аналітично-моніторингового відділу оперативного управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями КММ Міндоходів Васько А. О. було складено протокол про порушення митних правил №0488/10000/14 відносно ОСОБА_2, за ч. 1 ст. 483 МК України.

ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Заслухавши пояснення представника Київської регіональної митниці, думку прокурора, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що 28.12.2013 року в зоні діяльності Південної митниці з Туреччини на митну територію України в контейнері № CPSU6476023 на підставі попередній митної декларації (ПД) від 26.01.2014 № 100270003/2013/899066 та товаросупровідних документів: коносамент (Bill of Lading) № 13/12/300/09136-0011868 від 18.12.2013, інвойсу № 543338,543339,543342 від 13.12.2013 переміщено товари «металоконструкції алюмінієві для виготовлення вікон та дверей, в розібраному стані, комплект насадок декоративних з пластмаси», вагою брутто - 26160 кг., загальною вартістю 51 420 дол. США.

Відповідно до товаросупровідних документів одержувачем товарів є ТОВ «Спецторгсервіс» (ЄДРПОУ 0032773622, 03150, м.Київ.,вул. Боженка 86-н.).

Відправник товарів - компанія «Adopen Plastik Ve Insaat Sanayi A.S.» (Organize Sanayi Bolgesi 2.kisim mah.21, No 10/a Antalya, Turkey, Туреччина).

Товари поставлені на виконання умов контракту № 01/12-13 від 02.12.2013, укладеного між компанією «Adopen Plastik Ve Insaat Sanayi A.S.» (Туреччина), та ТОВ «Спецторгсервіс».

14.03.2014 було направлено запит до митних органів Туреччини (вих. № 2147/26-70-53-38) з метою перевірки законності ввезення на митну територію України з Туреччини товару «металоконструкції алюмінієві для виготовлення вікон та дверей, в розібраному стані, комплект насадок декоративних з пластмаси», одержувачем якого виступало ТОВ «Спецторгсервіс».

15.07.2014 до Київської міжрегіональної митниці Міндоходів надійшла відповідь від митних органів Туреччини (лист від 09.07.2014 № 16466/7/99-99-07-16-10-17) на запит про надання адміністративної допомоги у проведенні перевірки законності ввезення вищезазначеного товару.

Митні органи Туреччини надіслали в нашу адресу завірену копію оригіналу оформленої ними експортної декларації №13343100ЕХ227462 від 19.12.2013 з якої встановлено, що вона стосуються цієї партії товару, а саме : співпадає опис товару, дані про асортимент та кількість товару, дані про виробника та країну походження товару , одержувача товару , номер інвойсу, номер контейнеру. Відмінність полягає в ціні (вартості) товару, яка згідно гр.22 експортної декларації №13343100ЕХ227462 від 19.12.2013 становить -90 410.80 дол. США.

Таким чином, вантаж «металоконструкції алюмінієві для виготовлення вікон та дверей, в розібраному стані, комплект насадок декоративних з пластмаси» у асортименті, загальною вагою брутто 26160 кг. та загальною вартістю 90 410.80 дол. США., що згідно курсу НБУ станом на дату переміщення вантажу через митний кордон України (28.12.2013) складає 722653,52 грн., були переміщені через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення, документів, які містять неправдиві данні необхідні для визначення їх митної вартості.

Відповідно до статті ч. 2 ст. 459 МК України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

При перевірці в ПІК «Боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил» ЄАІС Держмитслужби України встановлено, що ОСОБА_2 до відповідальності за ст. ст. 482, 483 МК України не притягувалася.

Однак, 04. 07. 2014 року ОСОБА_2 притягувалась до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 470 та ст.. 485 МК України.

Таким чином, в діях директора ТОВ «Спецторгсервіс» ОСОБА_2 наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України.

Під час провадження у справі Південною митницею був надісланий лист від 31. 07. 2014 року компанії експедитора ТОВ «Фарконт Транспорт Солюшн», яка здійснювала експедирування вантажу в Одеському Торгівельному морському порту з корабля до Південної митниці.

Згідно листа експедитора, пакет документів на вантаж для його митного оформлення та експедирування в порту, надав представник ТОВ «Спецторгсервіс».

Вартість предметів правопорушення становить 722 653,52 грн.

Безпосерені предмети правопорушення митницею не вилучались, оскільки до складання протоколу були випущені у вільний обіг.

Відповідно до ч. 1 ст. 483 МК України переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

З огляду на наведене вище, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 винна у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

Зважаючи на викладене, керуючись ст. 483, ст. 487, ст. 527 Митного кодексу України, ст.. 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винною ОСОБА_2 у вчинені правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

Піддати ОСОБА_2 адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 722 653,52 грн., який необхідно сплатити на наступні реквізити:

- отримувач УДКСУ у Солом'янському районі:

- код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 820019;

- банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві;

- р/р №31113106705010;

- призначення платежу: *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави вартість випущених в обіг товарів в розмірі 722 653,52 грн., які необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами:

- отримувач УДКСУ у Солом'янському районі;

- код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 820019;

- банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві;

- р/р №31113106705010;

- призначення платежу: *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора. Апеляційна скарга чи подання прокурора подаються до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: