Справа№ 161/14638/14-а
Номер провадження: 2-а/161/578/14
У Х В А Л А
16 жовтня 2014 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області у складі :
головуючого - судді Присяжнюк Л.М.,
при секретарі - Фурман Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про визнання протиправною відмови в наданні разової грошової допомоги,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про визнання протиправною відмови в наданні разової грошової допомоги.
Просить прийти до обґрунтованого висновку про зупинення розгляду справи та звернутися до Верховного Суду України з мотивованою ухвалою (постановою) для внесення клопотання перед Конституційним Судом України щодо визнання таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) підпункт 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 102 від 16.04.2014 року «Деякі питання виплати у 2014 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», вирішити дану справу на підставі відповідного рішення Конституційного Суду України, визнати відмову Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Волинської області у виплаті ОСОБА_1 разової грошової допомоги до 05.05.2014 року в повному розмірі, відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», неправомірною, зобов'язати Департамент соціальної політики Луцької міської ради Волинської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 разової грошової допомоги, як інваліду війни 2-ої групи відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в розмірі 8-ми мінімальних пенсій за віком, встановленої абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням виплаченої суми.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, подав на адресу суду заяву, якою просив справу за його позовом до відповідача без його участі, в порядку письмового провадження.
Представник відповідача у судове засідання не з'явилася, подала на адресу суду письмові заперечення, якими просила в задоволення позовних вимог відмовити повністю, а справу розглядати у відсутності представника Департаменту соціальної політики.
Частинами 1, 5 ст. 9 КАС України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, а у разі виникнення в суду сумніву під час розгляду справи щодо відповідності закону чи іншого правового акта Конституції України, вирішення питання про конституційність якого належить до юрисдикції Конституційного Суду України, суд звертається до Верховного Суду України для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності закону чи іншого правового акта.
Статтею 13 Закону України «Про Конституційний Суд України» встановлено, що Конституційний Суд України приймає рішення та дає висновки у справах щодо: 1) конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим; 2) відповідності Конституції України чинних міжнародних договорів України або тих міжнародних договорів, що вносяться до Верховної Ради України для надання згоди на їх обов'язковість; 3) додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту в межах, визначених статтями 111 та 151 Конституції України; 4) офіційного тлумачення Конституції та законів України; 5) відповідності проекту закону про внесення змін до Конституції України вимогам статей 157 і 158 Конституції України; 6) порушення Верховною Радою Автономної Республіки Крим Конституції України або законів України.
Частиною 4 ст. 9 КАС України визначено, що у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
З огляду на положення вищезазначених норм закону та обставин справи , суд не вбачає підстав для звернення до Верховного Суду України для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо неконституційності правового акта, а саме підпункту 1 пункту Постанови Кабінету Міністрів України № 102 від 16.04.2014 року «Деякі питання виплати у 2014 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».
Підстави для зупинення провадження у справі визначені ст. 156 КАС України.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Тобто, зупинення провадження у справі з підстав вказаних стороною позивача у клопотанні, є правом а не обов'язком суду.
Водночас, інших у розумінні пункту 4 частини 2 статті 156 КАС України причин, за наявності яких суд може зупинити провадження у справі, суд не вбачає. А тому, відповідне клопотання позивача ОСОБА_1 є необґрунтованим і в його задоволенні слід відмовити.
Крім того, суд враховує те, що згідно з частиною 1 статті 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 49, 156, 160 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про зупинення розгляду справи та звернення до Верховного Суду України із мотивованою ухвалою для внесення клопотання перед Конституційним Судом Укрїани щодо визнання таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) підпункт 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 102 від 16.04.2014 року «Деякі питання виплати у 2014 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду Присяжнюк Л.М