ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/2771/14
21 жовтня 2014 року 09год. 35хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. за участю секретаря судового засідання Лютко М.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився,
відповідача: представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Рівненський міський центр зайнятості доОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги,
ВСТАНОВИВ :
Рівненський міський центр зайнятості звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги в сумі 2474,32 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання, яким позовні вимоги підтримав та просив справу розглянути без його участі.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, відповідно до ч.11 ст.35 КАС України (а.с.26). Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні. Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-ІІІ від 02.03.2000 (далі - Закон № 1533-ІІІ), Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Згідно з ч. 1, ч. 2 ст.12 Закону № 1533-ІІІ виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на обласні, міські, міськрайонні та районні центри зайнятості.
Судом встановлено, що 30.07.2013 громадянка ОСОБА_1 звернулась до Рівненського міського центру зайнятості з заявою з проханням вирішити питання про її працевлаштування та про надання їй статусу безробітної з виплатою допомоги по безробіттю. При цьому повідомила центр зайнятості, що на час звернення з обумовленою заявою вона не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує, не має права на пенсію за віком, в тому числі за вислугу років (а.с.8).
Відповідно до статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" громадянці ОСОБА_1 16.08.2013 було надано статус безробітної з виплатою допомоги по безробіттю (а.с.6-7).
Відповідно до ч.2 ст.36 Закону № 1533-ІІІ застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Судом встановлено, що 21.07.2014 на адресу Рівненського міського центру зайнятості надійшов лист від ТОВ "Огион", завірена копія цивільно-правового договору №12 від 01.11.2013 та акти виконаних робіт від 30.11.2013 та від 31.12.2013 (а.с.9-12).
Дослідженням вищевказаних документів встановлено, що в період перебування на обліку як безробітна ОСОБА_1 надавала послуги ТОВ "Огион" та отримувала грошову винагороду від виконання робіт.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач подав недостовірну інформацію центру зайнятості про істотні обставини, які впливали на можливість надання йому статусу безробітного та виплати державної допомоги по безробіттю.
Відповідно до пп.1 п.20 "Порядку реєстрації, перереєстрації, ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 219, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня встановлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час перебування особи на обліку як безробітної.
Відповідно до пп.8 п.5.5 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2000 за № 915/5136, виплата допомоги по безробіттю припиняється з дня призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості.
Згідно з довідкою Рівненського міського центру зайнятості ОСОБА_1 у період з 01.10.2013 по 17.03.2014 отримала дохід в розмірі 3018,32 грн., а саме: за жовтень 2013 року - 544,00 грн., за листопад 2013 року - 544,00 грн., за грудень 2013 року -544,00 грн., за січень 2014 року - 544,00 грн., за лютий 2014 року - 544,00 грн. та за березень 2013 року - 298,32 грн. (а.с.14).
Частиною 3 статті 36 Закону № 1533-ІІІ та пунктом 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, передбачено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
31.07.2014 ОСОБА_1 позивачем направлено повідомлення № 07-18/4373 з вимогою сплатити безпідставно отримані кошти в сумі 2474,32 грн. (а.с.15). На момент звернення до суду заборгованість відповідачем не сплачена.
Згідно з статтею 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінивши надані позивачем та відповідачем докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно з ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, адреса: 33000, АДРЕСА_1) на користь Рівненського міського центру зайнятості, що діє від імені Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", кошти в сумі 2474,32 грн. (дві тисячі чотириста сімдесят чотири гривні 32 коп.), які перерахувати на п/р 37176001000246, банк - Головне управління ДКСУ в Рівненській області, МФО 833017, одержувач - Рівненський міський центр зайнятості, ЄДРПОУ 21084805 - із зазначенням в платіжному дорученні в "Призначенні платежу" - "Повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю (внаслідок розслідування страхового випадку) гр. ОСОБА_1.".
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дорошенко Н.О.