ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2014 року Житомир справа № 806/3942/14
категорія 8.2.3
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шимонович Р.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтаенергосоюз" про стягнення податкового боргу,-
встановив:
Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області (далі - Житомирська ОДПІ) звернулась до суду з адміністративним позовом, у якому, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог, просила стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтаенергосоюз" (далі - ТОВ "Нафтаенергосоюз") податковий борг в сумі 15079514,00 грн. В обґрунтування позову зазначила, що вказана суму боргу є узгодженою та у добровільному порядку відповідачем не погашена.
Представник позивача подала заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не прибув, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи, відповідно до частини 7 статті 9, частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, був повідомлений належним чином.
Суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження, відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з огляду на наступне.
Як свідчать матеріали справи, за ТОВ "Нафтаенергосоюз" обліковується податковий борг в загальній сумі 15079514,00 грн, у тому числі: по податку на прибуток в сумі 9170517,00 грн та по податку на додану вартість в сумі 5908997,00 грн (а.с. 55).
Встановлено, що у період з 31.07.2008 по 28.08.2008 посадовими особами ДПІ у м. Житомирі (правонаступником якої є Житомирська ОДПІ) проведена виїзна планова перевірка ТОВ "Нафтаенергосоюз" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 24.02.2007 по 31.03.2008, за результатами якої складено акт № 4568/23-1/34973007/0110 від 04.09.2008 (а.с. 40-52).
Актом перевірки зафіксовано, крім інших, порушення ТОВ "Нафтаенергосоюз":
- пп.5.2.1 п. 5.2 ст. 5, пп. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", в результаті чого занижено податок на прибуток за період з 01.01.2006 по 31.03.2007 на суму 4997577,00 грн, в тому числі: І квартал 2007 року - 22173,00 грн, півріччя 2007 року - 787628,00 грн, 9 місяців 2007 року - 1940286,00 грн, І квартал 2008 року - 1233274,00 грн;
- пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", в результаті чого занижено податок на додану вартість в сумі 3938004,00 грн, в тому числі по періодах: квітень 2007 року - 97500,00 грн, травень 2007 року - 345615,00 грн, червень 2007 року - 158119,00 грн, липень 2007 року - 376883,00 грн, серпень 2007 року - 237218,00 грн, вересень 2007 року - 253585 грн, жовтень 2007 року - 695724,00 грн, листопад 2007 року - 530327,00 грн, грудень 2007 року - 221446,00 грн, січень 2008 року - 339966,00 грн, лютий 2008 року - 464998,00 грн, березень 2008 року - 216623,00 грн.
На підставі акту перевірки № 4568/23-1/34973007/0110 від 04.09.2008, відповідачем 03.04.2009 прийняті податкові повідомлення-рішення:
- № 0002342301/3, яким визначено суму грошового зобов’язання з податку на прибуток в розмірі 9170517,00 грн, у тому числі: за основним платежем - 4997577,00 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями - 4172940,00 грн (а.с. 8);
- № 0002352301/3, яким визначено суму грошового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 5908997,00 грн, у тому числі: за основним платежем - 3939331,00 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями - 1969666,00 грн (а.с. 9).
Не погодившись із рішеннями контролюючого органу, відповідач звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду із позовною заявою про їх скасування.
Ухвалою суду від 26.05.2011 по справі № 2а-2503/09/0670, позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтаенергосоюз"до Державної податкової інспекції у м. Житомирі залишено без розгляду. Дана ухвала набрала законної сили, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, 15 червня 2011 р. (а.с. 53)
Таким чином, грошове зобов’язання з податку на прибуток та податку на додану вартість в сумі 15079514,00 грн, визначене податковими повідомленнями-рішеннями від 03.04.2009 № 0002342301/3 та № 0002352301/3, вважається узгодженим.
Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Житомирською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Житомирській області була сформована та надіслана Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтаенергосоюз" податкова вимога № 2461-25 від 28.04.2014 (а.с. 5), проте залишена ним без реагування.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно пунктів 95.3 - 95.4 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи викладене та беручи до уваги, що відповідач заперечень проти позову та доказів про сплату податкового боргу в розмірі 15079514,00 грн не надав, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Судові витрати, відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, не стягуються.
Керуючись статтями 86, 94, 128, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтаенергосоюз" на користь держави в особі Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області податковий борг в сумі 15079514,00 грн, шляхом стягнення грошових коштів боржника з рахунків у банках.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Р.М.Шимонович