ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 жовтня 2014 року № 813/5467/14
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Хоми О.П.,
з участю секретаря судового засідання Бравчука Д.Є,
з участю представника позивача Боднара В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом прокурора Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції, Реєстраційної служби Трускавецького міського управління юстиції Львівської області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю «Техноліріс» про визнання недійсними змін щодо місцезнаходження платника податків та скасування державної реєстрації,
в с т а н о в и в:
Дрогобицька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Львівській області (далі - Дрогобицька ОДПІ) звернулась до суду з позовом до Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції (далі - РС Дніпропетровського МУЮ), Реєстраційної служби Трускавецького міського управління юстиції Львівської області (далі - РС Трускавецького МУЮ), третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю «Техноліріс» (далі - ТзОВ «Техноліріс»), в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить визнати недійсними зміни щодо місцезнаходження ТзОВ «Техноліріс», внесені РС Дніпропетровського МУЮ та РС Трускавецького МУЮ; зобов'язати РС Дніпропетровського МУЮ скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ТзОВ «Техноліріс» в частині зміни місцезнаходження та зобов'язати РС Трускавецького МУЮ повернути реєстраційну справу ТзОВ «Техноліріс» за місцем попередньої реєстрації. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що на підставі неправдивих відомостей щодо місцезнаходження ТзОВ «Техноліріс» за адресою: м. Трускавець, вул. Героїв УПА 25, кв. 2, державним реєстратором було проведено внесення змін до установчих документів, які не відповідають вимогам законодавства. Зазначає, що працівниками Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ проведено обстеження платника податків за юридичною адресою: м. Трускавець, вул. Героїв УПА 25, кв. 2, в результаті якого встановлено відсутність будинку № 25 на вул. Героїв УПА у м. Трускавець та відповідно і відсутність ТзОВ «Техноліріс» за вказаною адресою. Відділом податкової міліції Дрогобицької ОДПІ проведено перевірку по встановленню місцезнаходження ТзОВ «Техноліріс», в результаті якої фактичного місцезнаходження платника податків не встановлено. За таких обставин просить визнати недійсними зміни щодо місцезнаходження ТзОВ «Техноліріс», внесені РС Дніпропетровського МУЮ та РС Трускавецького МУЮ.
Представник позивача Боднар В.І. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві. Просив позов задовольнити повністю.
Відповідач - РС Трускавецького МУЮ, повідомлений належним чином про дату. Час і місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, надіслав клопотання про проведення судового засідання без участі уповноваженого представника та заперечення на адміністративний позов, суть яких полягає у наступному. Державний реєстратор при здійсненні будь-яких реєстраційних дій керується Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», який є спеціальним Законом, що регулює відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Державним реєстратором РС Дніпропетровського МУЮ були внесені записи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо зміни місцезнаходження ТзОВ «Техноліріс» відповідно до вимог статей 19, 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» на підставі поданих товариством документів. Реєстрація дії щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах юридичної особи у зв'язку із зміною місцезнаходження юридичної особи ТзОВ «Техноліріс» з вул. Щорса, 4/410 в м. Дніпропетровську на вул. Героїв УПА, 25. КВ.3 в м. Трускавці проведена на підставі відомостей реєстраційної картки в порядку статті 19 вказаного Закону. У відповідності до строків та порядку, встановленому статтею 14 цього ж Закону, державним реєстратором РС Дніпропетровського МУЮ реєстраційна справа була надіслана поштовим відправленням за описом державному реєстратору за новим місцезнаходженням юридичної особи. Державний реєстратор РС Трускавецького МУЮ протягом десяти робочих днів з дати прийняття реєстраційної справи повідомив юридичну особу про зміну місцезнаходження та вніс до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про зміну місцезнаходження реєстраційної справи. Державному реєстратору забороняється вимагати документи, що не передбачені статтею 29 вищевказаного Закону. Перевірка достовірності наданих відомостей щодо місцезнаходження юридичної особи не входить до компетенції державного реєстратора. Просив у задоволенні позову відмовити повністю.
Представники відповідача РС Дніпропетровського МУЮ та третьої особи ТзОВ «Техноліріс» в судове засідання не з'явились, причини неявки суду не повідомили, свого відношення до позову не висловили. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись судом належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача та заперечення відповідача, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються та оцінивши їх в сукупності, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
19.02.2013 року Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців були внесені зміни до відомостей про юридичну особу ТзОВ «Техноліріс», що не пов'язані зі змінами в установчих документах (реєстраційна дія № 12241070009051612): зміна місцезнаходження, зміна відомостей про керівника юридичної особи, зміна керівника юридичної особи, зміна складу підписантів.
20.02.2013 року до Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ надійшли з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відомості щодо зміни юридичної адреси юридичної особи ТзОВ «Техноліріс», що пов'язана зі зміною адміністративного району: 82200, Львівська область, м. Трускавець, вул. Героїв УПА, буд. 25 кв. 3.
11.02.2014 року Трускавецьким відділенням Дрогобицької ОДПІ ТзОВ «Техноліріс» було прийнято на облік за № 10312.
22.01.2014 року працівниками Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ було проведено обстеження платника податків за юридичною адресою м. Трускавець, вул. Героїв УПА, 25 кв. 3.
За результатами обстеження встановлено відсутність по вул. Героїв УПА будинку за номером 25, відповідно і відсутність ТзОВ «Техноліріс», про що складено акт № 11/15-20/36354302.
Відсутність будинку за номером 25 по вул. Героїв УПА у м. Трускавці підтверджується листом Виконавчого комітету Трускавецької міської ради від 28.01.2014 р. № 18/17-253/1.
На запит Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ № 169/15-01 від 22.01.2014 р., Відділом податкової міліції Дрогобицької ОДПІ проведено перевірку по встановленню місцезнаходження ТзОВ «Техноліріс», в результаті якої фактичного місцезнаходження платника податків не встановлено.
Дрогобицькою ОДПІ направлено до Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Трускавецького міського управління юстиції повідомлення форми № 18-ОПП про відсутність ТзОВ «Техноліріс» за місцезнаходженням для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців змін до відомостей про юридичну особу.
29.04.2014 року Реєстраційною службою Трускавецького управління юстиції Львівської області до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено інформацію щодо відсутності юридичної особи ТзОВ «Техноліріс» за вказаною адресою (82200, Львівська область, м.Трускавець, вул. Героїв УПА, 25, кв.3) (реєстраційна дія № 14181430011001031).
Дрогобицька ОДПІ обґрунтовує своє звернення до суду з даним позовом посиланням на норми частини другої статті 53 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» та підпункт 20.1.37 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України.
Вирішуючи даний спір суд виходив з наступного.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, визначають Податковим кодексом України (далі - Податковий кодекс) - стаття 1 Податкового кодексу.
Державна податкова справа - сфера діяльності контролюючих органів, передбачена цим Кодексом та іншими актами законодавства України, спрямована на формування і реалізацію державної податкової політики в частині адміністрування податків, зборів, платежів.
Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.
Як слідує з пункту 41.3. цієї ж статті, повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України.
Функції контролюючих органів, до яких належить Дрогобицька ОДПІ, визначені статтею 191, а права - статтею20 Податкового кодексу.
Відповідно до підпункту 20.1.37. пункту 20.1. статті 20 Податкового кодексу контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Окрім цього, відповідно до пункту 67.2. статті 67 Податкового кодексу, контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо:
припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;
відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;
скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Відповідно до частини першої статті 57 Господарського кодексу України установчими документами суб'єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб'єкта господарювання.
Загальні вимоги до установчих документів містяться у частинах другій - п'ятій цієї статті.
В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб'єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.
У засновницькому договорі засновники зобов'язуються утворити суб'єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб'єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб'єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону.
Статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного капіталу та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
Положенням визначається господарська компетенція органів державної влади, органів місцевого самоврядування чи інших суб'єктів у випадках, визначених законом.
Статут (положення) затверджується власником майна (засновником) суб'єкта господарювання чи його представниками, органами або іншими суб'єктами відповідно до закону.
Аналіз положень статті 57 ГК України свідчить, що процедура створення суб'єкта господарювання нерозривно пов'язана з розробкою його установчих документів, проте чинне законодавство не дає визначення поняття «установчі документи», а наводить лише їх перелік та вимоги до змісту.
Згідно частини першої статті 58 ГК України суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців врегульовано Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2013 № 755-IV зі змінами та доповненнями (далі - Закон України № 755-IV)
Частиною 1 статті 4 Закону України № 755-IV визначено, що державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, в тому числі зміна відомостей про місцезнаходження юридичних осіб, здійснюються в порядку передбаченому статті 19 Закону № 755-IV.
Згідно частини 1 статті 19 Закону України № 755-IV, у разі якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), подає (надсилає поштовим відправленням з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
За правилами частини 2 статті 19 Закону України № 755-IV, державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо вони не передбачені частинами першою - третьою цієї статті.
Згідно частини 6 статті 19 Закону України № 755-IV, державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо: документи подані не за місцем проведення державної реєстрації; документи не відповідають вимогам, встановленим частинами першою - п'ятою статті 8 цього Закону; документи подані не у повному обсязі; документи подані особою, яка не має відповідних повноважень.
У разі якщо державному реєстратору надійшло рішення суду щодо заборони проведення реєстраційних дій, яке набрало законної сили, державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
Проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи здійснюється за процедурами, передбаченими частинами першою - п'ятою статті 25 та частинами другою - третьою статті 27 Закону України № 755-IV.
Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 28.05.2014 року №18744389 підтверджено, що 19.02.2013 року Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (реєстраційна дія № 12241070009051612).
Судом встановлено та підтверджено Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 28.05.2014 року №18744389 підтверджено, що 19.02.2013 року реєстраційною дією № 12241070009051612 Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців були внесені зміни до відомостей про юридичну особу ТзОВ «Техноліріс», що не пов'язані зі змінами в установчих документах: зміна місцезнаходження, зміна відомостей про керівника юридичної особи, зміна керівника юридичної особи, зміна складу підписантів, а були внесені зміни до установчих документів юридичної особи ТзОВ «Техноліріс»: зміна видів діяльності, зміна складу або інформації про засновників.
Дрогобицька ОДПІ не оскаржує реєстрацію відомостей, пов'язаних із змінами до установчих документів юридичної особи ТзОВ «Техноліріс»: зміна видів діяльності, зміна складу або інформації про засновників.
Предметом оскарження є лише реєстрація відомостей щодо зміни місцезнаходження ТзОВ «Техноліріс», тобто таких відомостей, які не пов'язані із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи.
Суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що відповідно до підпункту 20.1.37. пункту 20.1. статті 20 Податкового кодексу контролюючому органу надано право звертатися до суду про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
При цьому контролюючий орган не наділений повноваженнями щодо звернення до суду про скасування реєстрації відомостей, які не пов'язані із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи.
Відсутність платника податків, яким є ТзОВ «Техноліріс», відповідно до частини другої статті 38 Закону № 755-IV, є самостійною підставою для звернення органу доходів і зборів до суду з позовом про припинення юридичної особи, а не про визнання недійсними зміни місцезнаходження юридичної особи та скасування державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах.
Посилаючись на норми частини другої статті 53 Закону № 755-IV, відповідно до якої можуть бути оскаржені до суду у порядку, встановленому законом дії або бездіяльність державного реєстратора, позивач не просить визнати протиправними дії відповідачів та не вказує про порушення, допущені державними реєстраторами РС Дніпропетровського МУЮ та РС Трускавецького МУЮ при реєстрації внесення змін до відомостей про юридичну особу ТзОВ «Техноліріс», що не пов'язані зі змінами в установчих документах ( в частині зміни місцезнаходження).
Суд звертає увагу, що державний реєстратор не встановлює прав і обов'язків для суб'єктів господарювання і не проводить реєстраційні дії від власного імені. Права і обов'язки сторони набувають на підставі рішення власника, а реєстраційні дії проводяться державним реєстратором тільки після прийняття відповідного рішення власника і доданих до нього правовстановлюючих документів.
Крім того, відповідно до статті 8 Закону № 755-IV відповідальність за відповідність установчих документів чинному законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.
Підстави та порядок передачі реєстраційних справ визначені статтею 14 Закону № 755-IV, відповідно до частини першої якої передача реєстраційних справ здійснюється в разі: зміни місцезнаходження юридичної особи, зміни місця проживання фізичної особи - підприємця, якщо нове місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи - підприємця розташоване на території іншої адміністративно-територіальної одиниці; утворення, зміни меж або ліквідації адміністративно-територіальної одиниці.
Згідно частини четвертої цієї ж статті 14 за наявності підстави, що передбачена абзацом другим частини першої цієї статті, державний реєстратор протягом десяти робочих днів з дати державної реєстрації зміни місцезнаходження юридичної особи, зміни місця проживання фізичної особи - підприємця зобов'язаний надіслати поштовим відправленням за описом реєстраційну справу державному реєстратору за новим місцезнаходженням юридичної особи або за новим місцем проживання фізичної особи - підприємця.
Державний реєстратор, який отримав реєстраційну справу, зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дати її прийому повідомити рекомендованим листом юридичну особу про зміну місцезнаходження реєстраційної справи та внести до Єдиного державного реєстру запис про зміну місцезнаходження реєстраційної справи (частина 6 статті 14 Закону № 755-IV).
Статтею 14 Закону № 755-IV не передбачено підстав для відмови у прийнятті реєстраційної справи, а передача реєстраційної справи у разі зміни адміністративно-територіальної одиниці місцезнаходження юридичної особи державному реєстратору за новим місцезнаходженням юридичної особи є обов'язком державного реєстратора.
Тобто, вчинені державним реєстратором Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради дії щодо направлення після державної реєстрації змін місцезнаходження юридичної особи ТзОВ «Техноліріс» його реєстраційної справи державному реєстратору за новим місцезнаходженням юридичної особи відповідають приписам статті 14 Закону № 755-IV.
Крім того, Законом № 755-IV у державного реєстратора не передбачено таких повноважень, як перевірка фактичного місцезнаходження юридичної особи за її юридичною адресою, а також не передбачено ані права, ані обов'язку державного реєстратора у разі встановлення податковим органом факту незнаходження підприємства за юридичною адресою (при зміни підприємством своєї адреси) скасовувати попередні реєстраційні дії.
За правилами, встановленими статтею 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини третьої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені ) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За встановлених та наведених вище фактичних обставин, ураховуючи вимоги чинного законодавства, суд дійшов висновку, що державні реєстратори РС Дніпропетровського МУЮ та РС Трускавецького МУЮ, діяли на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, відтак вчинені ними дії відповідають критеріям, наведеним у частині третій статті 2 КАС України.
Беручи до уваги викладене, суд дійшов переконання про необґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що не підлягають до задоволенню.
Відповідно до статті 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного України, суд
п о с т а н о в и в :
У задоволенні позову відмовити повністю.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови відповідно до частини другої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Хома О.П.
Повний текст постанови виготовлений 22 жовтня 2014 року.