Постанова № 41003835, 16.10.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.10.2014
Номер справи
813/5585/14
Номер документу
41003835
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 жовтня 2014 року Справа № 813/5585/14

13 год. 14 хв. Зал судових засідань № 7

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Карп'як О.О. ,

при секретарі судового засідання Дорош Х.Р.,

за участю представників сторін:

від позивача - Андрес О.В.

від відповідача - Дмитрів А.В., Овчаренко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівське АТП - 14631» до Дрогобицької районної державної адміністрації про визнання протиправними дії, рішень та зобов'язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в :

08.08.2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівське АТП - 14631» звернулось до суду з адміністративним позовом до Дрогобицької районної державної адміністрації про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії.

Позивачем двічі подано заяви про уточнення позовних вимог, з врахуванням яких позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати розпорядження Дрогобицької районної державної адміністрації №132 від 09.07.2014 року "Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 03.07.2014 року №124";

- визнати протиправним рішення конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій Дрогобицької районної державної адміністрації, від 23.07.2014 року, оформлене протоколом №2 засідання конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій в частині нарахування 11 балів за кожен маршрут, що входить до об'єкту конкурсу за критерієм "робота перевізника-переможця попереднього конкурсу не менше передбаченого договором (дозволом) строку на маршруті (маршрутах), що є об'єктом конкурсу»;

- визнати протиправним та скасувати рішення конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій Дрогобицької районної державної адміністрації, оформлене протоколом №3 засідання конкурсного комітету з розгляду поданих конкурсних пропозицій від 08.08.2014 року, в частині недопущення ТзОВ "Львівське АТП-14631" до участі в конкурсі;

- визнати протиправним та скасувати рішення конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій Дрогобицької районної державної адміністрації, оформлене протоколом №3 засідання конкурсного комітету з розгляду поданих конкурсних пропозицій від 08.08.2014 року, в частині визначення переможцем на об'єкті конкурсу №3 МПП "Транспортник" та перевізника, що посів 2-ге місце ПП "Дрогобич-Авто-Рем";

- визнати протиправним та скасувати пп. 1.3. пункту 1 розпорядження Дрогобицької районної державної адміністрації про введення в дію рішення конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району №178 від 18.08.2014 року визначення переможцем конкурсу на об'єкті конкурсу №3 МПП "Транспортник";

- зобов'язати Дрогобицьку районну державну адміністрацію провести новий конкурс на наступних маршрутах загального користування: №106 Дрогобич- АС-Дережичі, №119 Дрогобич АС-Лішня, №146 Дрогобич АС-Уріж, №152 Дрогобич АС-Перепростиня, №165 Борислав АС-Дрогобич АС з виконанням окремих рейсів до СШ №5 м. Борислав, №168 Борислав (вул. Коваліва)-Східниця, №176 Трускавець АС-Східниця.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач безпідставно не допустивши ТзОВ «Львівське АТП-14631» до участі в конкурсі, прийняв рішення про визначення переможця конкурсу без врахування конкурсних пропозицій підприємства та ввів його в дію своїм розпорядженням, чим порушив законні права та інтереси підприємства, як перевізника претендента на участь в конкурсі, які підлягають захисту в судовому порядку. Окрім того зазначає, що не відповідала вимогам Закону України " Про автомобільний транспорт" та постанові Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року № 1081 процедура проведення самого конкурсу, що полягало в незалученні робочого органу, недотримання процедури формування конкурсного комітету, та неправильному нарахуванні балів перевізникам-претендентам за критерієм «робота перевізника-переможця попереднього конкурсу не менше передбаченого договором (дозволом) строку на маршруті (маршрутах), що є об'єктом конкурсу», що призвело до неправильного нарахування сумарної кількості балів та визначення переможця конкурсу. Ще одним суттєвим порушенням вважає порушення конкурсним комітетом вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року № 1081 в частині недотримання строків проведення конкурсу.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві та заявах про уточнення позовних вимог, просить позов задоволити у повному обсязі.

Позиція відповідача викладена у письмових запереченнях на позов та обґрунтовується тим, що позивачем не подано суду необхідних належних та допустимих доказів, яким мотивує обставини, викладені у позові, не подано доказів порушення його прав. Крім того, до періоду здачі документів до 22.07.2014 року до конкурсного комітету не надходило жодного звернення позивача за роз'ясненнями щодо оформлення документів для участі у конкурсі. Під час приймання документів від перевізників - претендентів, організатором конкурсу було створено умови для одержання кожним перевізником - претендентом детальної інформації про характеристики об'єкта конкурсу, зокрема й для позивача. Вважає, що можлива помилка та неуважність позивача не свідчить про протиправність рішення конкурсного комітету, а свідчить про недостовірність даних ,поданих самим позивачем. Посилання позивача на те, що уточнення, оприлюднене в газеті «Франковий край» №27 від 18.07.2014 року щодо зміни складу об'єктів конкурсу не є зміною умов конкурсу на цих об'єктах. Розглядаючи питання щодо недопущення позивача до участі в конкурсі на перевезення по об'єкту №3 на маршруті Дрогобич АС - Рихтичі ,то встановлено, що даний об'єкт згідно змін до розпорядження від 09.07.2014 року №132 включено до об'єкту №1, а отже подання документів з порушенням заявки на об'єкт є порушенням умов конкурсу згідно п.6 ч.12 Порядку №1081 від 03.12.2008 року, тобто подання конкурсної пропозиції, що не відповідає обов'язковим та додатковим умовам конкурсу. Згідно записів у журналі обліку поданих на конкурс з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування документів, позивач подав документи на конкурс на об'єкт №3 21.07.2014 року о 11 год. 40 хв., відтак вважає, що позивач знаючи про зміни в об'єктах, подав документи за 3 дні після введення змін, тобто свідомо знаючи про це. Також зазначає, що ще однією з підстав, на підставі якої позивача недопущено до участі у конкурсі є порушення в сфері безпеки руху водіями позивача. Тому вважає, що організатор перевезень - Дрогобицька РДА, утворений ним конкурсний комітет при проведенні конкурсу діяли на підставі та в межах закону.

Представники відповідача в судовому засіданні проти позову заперечили з підстав, наведених у письмових запереченнях на позов, просять відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначено Законом України від 5 квітня 2001 року № 2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі - Закон № 2344-III).

Згідно зі статтею 43 Закону № 2344-III визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах. Об'єктом конкурсу можуть бути: маршрут (кілька маршрутів), оборотний рейс (кілька оборотних рейсів). На конкурс виносяться маршрути із затвердженими паспортами.

Статтею 45 Закону № 2344-III передбачено, що у конкурсі на визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування можуть брати участь автомобільні перевізники, які мають ліцензію на той вид послуг, що виносять на конкурс, на законних підставах використовують у достатній кількості сертифіковані автобуси відповідного класу, відповідають вимогам, викладеним у статті 34 цього Закону.

Процедуру підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування визначає Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року (далі Порядок), відповідно до пункту 9 якого у конкурсі можуть брати участь всі автомобільні перевізники, що відповідають його умовам.

Пунктом 29 Порядку визначено перелік документів, які подаються претендентами до проведення конкурсу. Подані документи перевіряються в міру їх надходження організатором.

Відповідно до пункту 37 Порядку достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 цього Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу.

Згідно підпункту 6 пункту 12 Порядку, конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі у конкурсі автомобільного перевізника, який подав конкурсну пропозицію, що не відповідає обов'язковим умовам конкурсу, крім випадків, передбачених частиною третьою статті 44 закону України «Про автомобільний транспорт».

Таким чином, визначальною ознакою для недопущення претендента до конкурсу за підпунктом 6 пункту 12 Порядку є невідповідність конкурсної пропозиції автомобільного перевізника умовам конкурсу.

У відповідності п. 2 Порядку, умови конкурсу - встановлені організатором (обов'язкові та додаткові) умови перевезень пасажирів, які повинні виконувати автомобільні перевізники, визначені на відповідному об'єкті конкурсу.

Статтею 44 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що до обов'язкових умов конкурсу на перевезення пасажирів належать: визначена органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування обґрунтована структура парку автобусів, що працюватимуть на маршруті загального користування, за пасажиромісткістю, класом, технічними та екологічними показниками; державні соціальні нормативи у сфері транспортного обслуговування населення. А у відповідності до п. 10 Порядку, крім обов'язкових організатор може затверджувати додаткові умови конкурсу (наявність у перевізника GPS-системи, встановленої на транспортних засобах, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, тощо). Організатор встановлює вимогу щодо забезпечення роботи на об'єкті конкурсу, який включає міські та приміські автобусні маршрути загального користування, не менш як одного транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Судом встановлено, що розпорядженням Дрогобицької районної державної адміністрації від 03.07.2014 року №124 «Про затвердження умов конкурсу з визначення автомобільних перевізників на приміських маршрутах загального користування, що не виходять за межі Дрогобицького району» визначено обов'язкові (структура парку автобусів) та додаткові (наявність GPS - системи, наявність форменого одягу для водіїв) умови конкурсу.

Згідно оголошення про проведення конкурсу, що є додатком 2 до вказаного розпорядження передбачено, що засідання конкурсного комітету з визначення переможця конкурсу відбудеться о 10 год. 00 хв. 05.08.2014 року, документи на участь у конкурсі приймаються до 22.07.2014 року (а.с.65-66).

Відповідно до оголошення в газеті «Франковий край» №25(35) від 04.07.2014 року, Дрогобицька районна державна адміністрація Львівської області оголосила конкурс на визначення перевізників для роботи на автобусному маршруті загального користування, що не виходять за межі району (а.с.9-10).

Судом також встановлено, що позивач 21.07.2014 року, подав всі необхідні та належним чином оформлені документи для участі в конкурсі на об'єкт конкурсу номер три на наступні маршрути: №106 Дрогобич- АС-Держичі, №119 Дрогобич АС-Лішня, №130 Дрогобич АС-Рихтичі, №146 Дрогобич АС-Уріж, №152 Дрогобич АС-Перепростиня, №165 Борислав АС-Дрогобич АС з виконанням окремих рейсів до СШ №5 м. Борислав, №168 Борислав (вул. Коваліва)-Східниця, №176 Трускавець АС-Східниця та у строки, визначенні розпорядженням Дрогобицької районної державної адміністрації від 03.07.2014 року №124.

Розпорядженням Дрогобицької районної державної адміністрації №132 від 09.07.2014 року «Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 03.07.2014 року №124" з посиланням на пункт 36 Порядку №1081 від 03.12.2008 року, відповідач вносить зміни щодо об'єкту та дати проведення конкурсу виключивши маршрут №135 Дрогобич АС-Летня зі складу об'єкта №1, маршрут №130 Дрогобич АС-Рихтичі зі складу об'єкта №3 та включивши до складу об'єкту №1 а також змінює дату реєстрації представників претендентів з 05.08.2014 року на 9:30 08.08.2014 року (а.с. 67).

Пунктом 36 Порядку №1081 від 03.12.2008 року передбачено, що інформація про будь-яку зміну умов конкурсу повинна бути доведена до відома всіх перевізників-претендентів не менш як за 20 днів до дати проведення конкурсу шляхом опублікування у засобах масової інформації, в яких було розміщено оголошення про конкурс.

Таким чином розпорядження Дрогобицької районної державної адміністрації №132 від 09.07.2014 року «Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 03.07.2014 року №124» не відповідає вимогам пункту 28, 36 Порядку №1081 від 03.12.2008 року, а тому таке рішення є протиправним.

Як вбачається з протоколу №3 засідання районного конкурсного комітету з розгляду поданих конкурсних пропозицій від 08.08.2014 року, конкурсний комітет прийняв рішення про недопущення позивача до участі в конкурсі у зв'язку з невідповідністю умовам конкурсу наданої документації, зокрема на підставі пп.6 п.12 Порядку. Зокрема вказано, що підставами для прийняття такого рішення було те, що в порушення умов конкурсу позивачем неправильно вказаний в заявці склад об'єкту №3, наявність 3-х ДТП з потерпілими з вини водіїв за період з 04.07.2013 року по 04.07.2014 року.

Слід також звернути увагу на те, що конкурсним комітетом допущено до участі у конкурсі ПП «Дрогобич - Авто - Рем» попри те, що таке взагалі невірно зазначило об'єкт конкурсу, що вбачається з матеріалів справи вказавши лиш три маршрути №106, 130, 146 (а.с.115- 119.)

Таким чином, під час вирішення питання про допуск до конкурсу конкурсний комітет поставив перевізників-претендентів у нерівне становище та порушив рівність умов при здійсненні останніми права на участь у конкурсі, надавши привілеї іншому претенденту.

Крім того, п.12 Порядку визначено виключні підстави за наявності яких конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, серед яких не наведено таких підстав як наявність про ДТП з вини водіїв перевізника, такі лиш можуть впливати на нарахування балів.

Стосовно висловлених зауважень конкурсним комітетом щодо зазначення позивачем у заяві про участь в конкурсі зайвого маршрута, то такі суд вважає формальними. Подача підприємством всіх документів ще на один маршрут, який неправомірно відповідачем було виключено з об'єкту конкурсу не є підставою для недопущення перевізника претендента до участі в конкурсі з міркувань невідповідності умовам конкурсу та надання привілеїв іншому претенденту. Такими діями відповідач поставив перевізників-претендентів у нерівне становище та порушив рівність умов при здійсненні останніми права на участь у конкурсі.

Відтак, необґрунтованим є висновок конкурсного комітету про недотримання позивачем пп. 6 п. 12 Порядку №1081 від 03.12.2008 року, а тому рішення про недопущення позивача до участі у конкурсі з цих підстав є протиправним.

З огляду на встановлене, неможливо вважати законним проведення конкурсу та визначення переможцем конкурсу на об'єкті №3 - МПП «Транспортник», а перевізником, який посів друге місце ПП «Дрогобич-Авто-Рем», оскільки іншого учасника (позивача) було не допущено до участі без належних підстав.

Відтак протиправним є також пп. 1.3. пункту 1 розпорядження Дрогобицької районної державної адміністрації про введення в дію рішення конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району №178 від 18.08.2014 року в частині визначення переможцем конкурсу на об'єкті конкурсу №3 МПП «Транспортник», оскільки вказаним рішення затверджені підсумки конкурсу, якій проведено з порушенням встановленого законом порядку.

Відповідно до положень ч.9 статті 44 Закону України "Про автомобільний транспорт" для підготовки та проведення конкурсу органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування утворюють конкурсний комітет, до складу якого входять представники відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, та територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України, відповідальних за безпеку дорожнього руху, а також громадських організацій.

Відповідно до п.23.Порядку, до складу конкурсного комітету входять представники відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Укртрансінспекції, Державтоінспекції та громадських організацій. При цьому кількість представників громадських організацій, діяльність яких пов'язана з автомобільним транспортом, повинна становити не менш як 50 відсотків загальної кількості представників громадських організацій. До складу конкурсного комітету не можуть входити представники суб'єктів господарювання - автомобільних перевізників, які є перевізниками-претендентами або які провадять діяльність на ринку перевезень пасажирів, а також представляють інтереси окремих автомобільних перевізників.

Відповідно до п.24.Порядку, чисельність складу конкурсного комітету визначається організатором за поданням наведених у пункті 23 цього Порядку органів та організацій. Із складу конкурсного комітету 50 відсотків - представники органів виконавчої влади та (або) органів місцевого самоврядування, решта - представники громадських організацій.

Таким чином у відповідності до розпорядження Дрогобицької районної державної адміністрації від 13.06.204 року №104, склад конкурсного комітету сформовано з недотримання квотного принципу, що встановлений частиною другою пункту 23 Порядку №1081 від 03.12.2008 року, щодо кількості представників громадських організацій, діяльність яких пов'язана з автомобільним транспортом та яка повинна становити не менш як 50 відсотків загальної кількості представників громадських організацій, оскільки такі організації представлено в конкурсному комітеті лише представниками Міжнародної Асоціації автомобілістів Прикарпаття Дзиндзюрою В.В., Громадської організації «Спілка водіїв Дрогобиччини» Маршалоком С.І., місцевого відділення ВГО «Асоціація платників податків України», ГО «Спідка підприємців м. Борислава», Дрогобицької міськрайонної ГО «Захист бізнесу», ГО «Спілка водіїв Дрогобиччини» з 24 членів. Відповідачем не подано доказів реєстрації інших організацій як громадських організацій, такі не вказані у реєстрі громадських організацій (rgo.informjust.ua). Що стосується включення до конкурсного комітету представників асоціацій, слід зазначити, що чинне законодавство України розмежовує поняття громадської організації та асоціації, зокрема:

Громадська організація - об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів (Закон "Про об'єднання громадян"); громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи (Закон України від 22.03.2012 № 4572-VI);

Асоціація - договірне об'єднання, створене з метою постійної координації господарської діяльності підприємств, що об'єдналися, шляхом централізації однієї або кількох виробничих та управлінських функцій, розвитку спеціалізації і кооперації виробництва, організації спільних виробництв на основі об'єднання учасниками фінансових та матеріальних ресурсів для задоволення переважно господарських потреб учасників асоціації (ГК України); договірне об'єднання, створене з метою постійної координації господарської діяльності. Асоціація не має права втручатися у виробничу і комерційну діяльність будь-якого з її учасників.(Держстандарт, Наказ "Класифікація організаційно-правових форм господарювання" від 22.11.1994 N 288).

Відтак, організатором було порушено принцип та порядок формування конкурсного комітету (Аналогічна правова позиція з вказаного питання висловлена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 04.06.2013 року К/9991/20970/12).

Пункт 40 Порядку передбачає, що одним із показників для оцінки перевізників-претендентів, що беруть участь в проведені конкурсу, є якість роботи автомобільного перевізника на даному маршруті (у разі обслуговування на умовах договору (дозволу), укладеного (наданого) на підставі попереднього конкурсу.

У додатку № 4 до Порядку №1081 від 03.12.2008 року, проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування в пункті 4 визначено, що робота перевізника - переможця попереднього конкурсу не менше передбаченого договором строку на маршруті, що є об'єктом конкурсу, дає право на зарахування претенденту 11 балів.

Системний аналіз вказаних положень дає підстави для висновку, що при визначені показників оцінки перевізника-претендента під час конкурсу належне виконання ним своїх обов'язків з перевезень пасажирів на тому ж маршруті протягом строку дії попереднього договору надає йому певні переваги у вигляді додаткових балів, сума яких визначається у відповідності з додатком № 4 до Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.

Розпорядженням Дрогобицької районної державної адміністрації №132 від 09.07.2014 року «Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 03.07.2014 року №124» відповідачем прийнято рішення за кожен маршрут, що входить до об'єкту конкурсу, на який подана заявка перевізником-претендентом, та на якому цей перевізник-претендент, як переможець попереднього конкурсу виконує роботу не менше передбаченого договору строку, нараховувати 11 балів.

Суд вважає, що дане рішенні не відповідає вимогам Порядку №1081 від 03.12.2008 року, оскільки пунктом 4 Додатку 4 вищезазначеного Порядку передбачена максимальна кількість балів, що нараховується організатором перевезень за роботу перевізника-переможця попереднього конкурсу не менше передбаченого договором (дозволом) строку на маршруті (маршрутах), що є об'єктом конкурсу становить 11 балів.

Відповідно до абзацу 7,8 пункту 53 Порядку №1081 від 03.12.2008 року передбачено, що організатор повинен провести конкурс не пізніше ніж за два місяці до моменту закінчення строку дії договору (дозволу). Строк ж дії договору (дозволу) не може бути продовжено, а рейси включаються до іншого об'єкта конкурсу.

Судом встановлено, що на маршруті №106 Дрогобич- АС-Дережичі термін дії договору закінчився 22.07.2014 року, на маршруті №119 Дрогобич АС-Лішня - 22.07.2014 року, на маршруті №146 Дрогобич АС-Уріж - ще 14.05.2014 року, на маршруті №152 Дрогобич АС-Перепростиня - 14.05.2014 року, на маршруті №165 Борислав АС-Дрогобич АС з виконанням окремих рейсів до СШ №5 м. Борислав - 14.05.2014 року, №168 Борислав (вул. Коваліва)-Східниця,- 29.05.2014 року та на маршруті №176 Трускавець АС-Східниця - 29.05.2014 року.

З аналізу вищенаведеного слідує, що відповідач не дотримався вимог пункту 53 Порядку №1081 від 03.12.2008 року та не провів конкурс за два місяці до моменту закінчення строку дії чинних договорів. А конкурс, який відбувся 08.08.2014 року, проведено з порушенням встановленого законом порядку, рішення яким затверджено наслідки проведення конкурсу є протиправними та підлягають скасуванню, а відтак організатор конкурсу (Дрогобицька районна державна адміністрація) має з дотримання вимог чинного законодавства провести новий конкурс.

У відповідності до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі-КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з врахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У відповідності до п. 1,2 ч. 1 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення; зобов'язання відповідача вчинити певні дії.

Враховуючи вищенаведене, перевіривши обставини, визначені ч.3 ст.2 КАС України, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підставними, позов підлягає до задоволення у повному обсязі, оскільки під час вирішення питання про допуск у конкурсі, конкурсний комітет поставив перевізників - претендентів у нерівне становище та порушив рівність умов по здійсненню позивачем права на участь у конкурсі, протиправно не допустив позивача до участі у конкурсі, організатором було порушено принцип та порядок формування конкурсного комітету, не дотримано порядку нарахування балів, що передбачене у додатку № 4 до Порядку №1081 від 03.12.2008 року.

Відповідно до частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 87, 94, 158, 160, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати розпорядження Дрогобицької районної державної адміністрації №132 від 09.07.2014 року "Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 03.07.2014 року №124".

3. Визнати протиправним рішення конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій Дрогобицької районної державної адміністрації, від 23.07.2014 року, оформлене протоколом №2 засідання конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій в частині нарахування 11 балів за кожен маршрут, що входить до об'єкту конкурсу за критерієм "робота перевізника-переможця попереднього конкурсу не менше передбаченого договором (дозволом) строку на маршруті (маршрутах), що є об'єктом конкурсу».

4. Визнати протиправним та скасувати рішення конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій Дрогобицької районної державної адміністрації, оформлене протоколом №3 засідання конкурсного комітету з розгляду поданих конкурсних пропозицій від 08.08.2014 року, в частині недопущення ТзОВ "Львівське АТП-14631" до участі в конкурсі.

5. Визнати протиправним та скасувати рішення конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій Дрогобицької районної державної адміністрації, оформлене протоколом №3 засідання конкурсного комітету з розгляду поданих конкурсних пропозицій від 08.08.2014 року, в частині визначення переможцем на об'єкті конкурсу №3 МПП "Транспортник" та перевізника, що посів 2-ге місце ПП "Дрогобич-Авто-Рем".

6. Визнати протиправним та скасувати пп. 1.3. пункту 1 розпорядження Дрогобицької районної державної адміністрації про введення в дію рішення конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району №178 від 18.08.2014 року визначення переможцем конкурсу на об'єкті конкурсу №3 МПП "Транспортник".

7. Зобов'язати Дрогобицьку районну державну адміністрацію провести новий конкурс на об'єкті конкурсу №3, а саме на наступних маршрутах загального користування: №106 Дрогобич- АС-Дережичі, №119 Дрогобич АС-Лішня, №146 Дрогобич АС-Уріж, №152 Дрогобич АС-Перепростиня, №165 Борислав АС-Дрогобич АС з виконанням окремих рейсів до СШ №5 м. Борислав, №168 Борислав (вул. Коваліва)-Східниця, №176 Трускавець АС-Східниця.

8. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівське АТП - 14631» (місцезнаходження: 79024, м. Львів, вул..Пластова, 10, код ЄДРПОУ 03114767) 73 (сімдесят три) гривні 08 коп. сплаченого судового збору.

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 21.10. 2014 року.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна