Рішення № 40997933, 14.10.2014, Господарський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
14.10.2014
Номер справи
909/823/14
Номер документу
40997933
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 жовтня 2014 р. Справа № 909/823/14

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Деделюка Б.В.,

при секретарі судового засідання Попович Л.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: першого заступника прокурора Івано-Франківської області, вул. Грюнвальдська, 11, м. Івано-Франківськ, 76015, в інтересах держави в особі Уторопської сільської ради (фонду охорони навколишнього природного середовища), с. Уторопи, Косівський район, Івано-Франківська область, 78622,

до відповідача: державного підприємства "Кутське лісове господарство", вул. Січових Стрільців, 1, смт. Яблунів, Косівський район, Івано-Франківська область, 78621,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області, вул. Сахарова, 23А, м. Івано-Франківськ, 76000,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства, вул. Грушевського, 31, м. Івано-Франківськ, 76018,

про стягнення 117309 грн. збитків, завданих навколишньому природному середовищу внаслідок незаконної рубки дерев,

за участю представників сторін:

від прокуратури: Вовк В.В. - старший прокурор відділу прокуратури Івано-Франківської області, посвідчення № 020421 від 17.09.2013 року,

від позивача: Ніжевський О.І. - сільський голова,

від відповідача: Бойчук І.М. - юрисконсульт, довіреність № 01-3/361 від 05.08.2014 року,

від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Соколов С.С. - головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, довіреність №10-18/1154 від 12.08.2014 року,

від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Поціхович Р.І. - представник, доручення № 03/19-309-1149 від 14.10.2014 року,

встановив:

перший заступник прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Уторопської сільської ради (фонду охорони навколишнього природного середовища) звернувся в господарський суд Івано-Франківської області із позовною заявою до Державного підприємства "Кутське лісове господарство" про стягнення 117309 грн. збитків, завданих навколишньому природному середовищу внаслідок незаконної рубки дерев, шляхом перерахування 58654 грн. 50 коп. (50 відсотків) на користь фонду охорони навколишнього природного середовища Уторопської сільської ради, 23461 грн. 80 коп. (20 відсотків) до спеціального фонду Івано-Франківського обласного бюджету, 35192 грн. 70 коп. (30 відсотків) до спеціального фонду Державного бюджету України.

Позовні вимоги мотивовані тим, що згідно актами Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області від 29.01.2014 року та від 12.03.2014 року при здійсненні перевірки виявлено незаконну рубку 36 дерев різних порід та діаметрів, загальним об'ємом 24,14 м3, на території лісової ділянки 29 кварталу 19 майстерської дільниці № 5 Яблунівського лісництва державного підприємства "Кутське лісове господарство", чим заподіяно істотну шкоду навколишньому природному середовищу на загальну суму 117309 грн.

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 01.08.2014 року прийнято позовну заяву і порушено провадження у справі та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 12.08.2014 року.

Ухвалою суду від 12.08.2014 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Державну екологічну інспекцію в Івано-Франківській області, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства, продовжено строк вирішення спору та відкладено розгляд справи на 28.08.2014 року.

Ухвалою суду від 28.08.2014 року відкладено розгляд справи на 14.10.2014 року.

Прокурор та представник позивача, в судовому засіданні 14.10.2014 року, позовні вимоги підтвердили в повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві та уточненнях до позовної заяви. Обґрунтовуючи позовні вимоги посилаються на те, що згідно з актами Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області від 29.01.2014 року та від 12.03.2014 року при здійсненні перевірки виявлено незаконну рубку 36 дерев різних порід та діаметрів, загальним об'ємом 24,14 м3, на території лісової ділянки 29 кварталу 19 майстерської дільниці № 5 Яблунівського лісництва державного підприємства "Кутське лісове господарство", чим заподіяно істотну шкоду навколишньому природному середовищу на загальну суму 117309 грн. Вказують, що вироком Косівського районного суду від 24.06.2014 року ОСОБА_8 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України та на підставі Закону України "Про амністію" звільнено від відбування основного і додаткового покарань, судом встановлено, що вказаний громадянин, працюючи на посаді майстра лісу Яблунівського лісництва ДП "Кутське лісове господарство", будучи працівником правоохоронного органу, який наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, допустив службову недбалість, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам. Позовні вимоги обґрунтовують положеннями ст.ст. 1, 3, 17, 19, 86, 107 Лісового кодексу України, ст.ст.47, 68, 69 ЗУ "Про охорону навколишнього природного середовища", ст.ст. 29, 69 Бюджетного кодекс України. Просять стягнути з відповідача 117309 грн. збитків, завданих навколишньому природному середовищу внаслідок незаконної рубки дерев, шляхом перерахування 58654 грн. 50 коп. (50 відсотків) на користь фонду охорони навколишнього природного середовища Уторопської сільської ради, 23461 грн. 80 коп. (20 відсотків) до спеціального фонду Івано-Франківського обласного бюджету, 35192 грн. 70 коп. (30 відсотків) до спеціального фонду Державного бюджету України та покласти на відповідача судові витрати в розмірі 2346 грн. 18 коп. судового збору.

Представник відповідача, в судовому засіданні 14.10.2014 року, проти позову заперечує з підстав викладених у запереченнях проти позову. Вважає, що актами перевірки встановлено тільки факт лісопорушення (самовільної рубки), що не є доказом спричинення шкоди навколишньому середовищу ДП "Кутське лісове господарство". Просить відмовити в задоволенні позову.

Представник Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, в судовому засіданні 14.10.2014 року, позов підтримав, просить його задовольнити.

Представник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, в судовому засіданні 14.10.2014 року, проти позову заперечує, просить відмовити в його задоволенні;

Розглянувши документи і матеріали, подані сторонами та витребувані судом, заслухавши пояснення представника сторін, дослідивши зібрані по справі докази, оцінивши їх відповідно до приписів ст. 43 ГПК України, з"ясувавши обставини, на яких грунтуються позовні вимоги, давши оцінку доказам, які мають значення для справи, із врахуванням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, стосовно розгляду спору впродовж розумного строку, суд вважає за правильне взяти до уваги наступне.

Відповідно до ст. 47 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" для фінансування заходів щодо охорони навколишнього природного середовища утворюються Державний, республіканський Автономної Республіки Крим та місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища, які утворюються у складі відповідного бюджету за місцем заподіяння екологічної шкоди за рахунок, в тому числі: частини грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в результаті господарської та іншої діяльності, згідно з чинним законодавством. Статтею 68 цього Закону зобов'язано підприємства, установи, організації та громадян відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Згідно з актами Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області від 29.01.2014 року та 12.03.2014 року, перевіркою виявлено незаконну порубку 36 дерев різних порід та діаметрів, загальним об'ємом 24,14 м3, на території лісової ділянки 29 кварталу 19 майстерської дільниці № 5 Яблунівського лісництва державного підприємства "Кутське лісове господарство".

Суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до Порядку організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання природоохоронного законодавства, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 464 від 10.09.2008 року, акт перевірки - це документ, який є, зокрема, носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог законодавства та його дотримання, а відтак, зазначені акти слід розцінювати як належний доказ, в якому зафіксовано факт вчинення правопорушення природоохоронного законодавства.

Статтею 1 Лісового кодексу України передбачено, що ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місце розташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах. Усі ліси на території України, незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають, та незалежно від права власності на них, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави.

За змістом ст. 17 Лісового кодексу України постійним лісокористувачем зазначеної ділянки лісу є ДП "Кутське лісове господарство" і саме це підприємство не забезпечило охорону і збереження закріплених лісів, допустило їх самовільну порубку, яку своєчасно не було виявлено, тобто в результаті господарської діяльності зазначеного підприємства порушено вимоги ст. 19 Лісового кодексу України, якою постійних лісокористувачів зобов'язано забезпечувати охорону лісових насаджень, вести лісове господарство, здійснювати використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення.

Порушення вимог лісового законодавства призвело до незаконної порубки лісу на території Яблунівського лісництва ДП "Кутське лісове господарство".

Згідно зі статтею 107 Лісового кодексу України підприємства, установи, організації і громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Вироком Косівського районного суду від 24.06.2014 року ОСОБА_8 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України та на підставі Закону України "Про амністію" звільнено від відбування основного і додаткового покарань. Судом встановлено, що вказаний громадянин, працюючи на посаді майстра лісу Яблунівського лісництва ДП "Кутське лісове господарство", будучи працівником правоохоронного органу, який наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, допустив службову недбалість, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам.

У період грудня 2013 - березня 2014 року ОСОБА_8, у порушення вимог ст.ст. 19, 86, 89 - 91, 105 Лісового кодексу України, п.п. 2. 4, 6, 7 Положення про державну лісову охорону, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2009 року № 967, та п.п. 2.2, 2.7 - 2.9, 2.10 ч. 2 Посадової інструкції майстра лісу, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, не вживав жодних заходів по недопущенню незаконних (безбілетних) рубок лісу, не складав акти про виявлені порушення лісового законодавства, не виявляв осіб, винних у порушенні лісового законодавства, не здійснював їх затримання, не повідомляв про такі факти керівництво державного підприємства, чим створив умови, при яких упродовж грудня 2013 - січня 2014 року та 22.02.2014 року - 11.03.2014 року невстановленими особами на території лісосіки санітарно-вибіркової рубки у лісовій ділянці 29 кварталу 19 майстерської дільниці № 5 Яблунівського лісництва ДП "Кутське лісове господарство" вчинено самовільні рубки 36 дерев різних порід і діаметрів.

Відповідно до таксаційного опису плану ведення лісового господарства по Яблунівському лісництву ділянка 29 кварталу 19 входить до господарської зони Національного природного парку "Гуцульщина".

Згідно розрахунку, проведеного Державною екологічною інспекцією в Івано-Франківській області на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2013 року № 541, розмір шкоди, завданої незаконною рубкою дерев лісового фонду ДП "Кутське лісове господарство", а саме на території лісової ділянки 29 кварталу 19 майстерської дільниці № 5 Яблунівського лісництва становить 117309 грн., внаслідок чого державі завдано істотної шкоди.

Відповідно до ст. 16, ч. 1 ст. 17 Лісового кодексу України право користування лісами здійснюється в порядку постійного та тимчасового користування лісами. У постійне користування ліси на землях державної власності для ведення лісового господарства без встановлення строку надаються спеціалізованим державним лісогосподарським підприємствам, іншим державним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані лісогосподарські підрозділи.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 19, ч.ч. 1, 5 ст. 86 Лісового кодексу України постійні лісокористувачі зобов'язані, зокрема, забезпечувати охорону, захист, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень. Організація охорони і захисту лісів передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження лісів від пожеж, незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захист від шкідників і хвороб. Забезпечення охорони і захисту лісів покладається на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства та органи місцевого самоврядування, власників лісів і постійних лісокористувачів відповідно до цього кодексу.

В силу положень ст.ст. 86, 88, 89, 90 Лісового кодексу України організація і забезпечення охорони і захисту лісів, яка передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження лісів, зокрема, від незаконних рубок, покладається на постійних лісокористувачів відповідно до цього Кодексу.

Згідно ст. 5 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" ліс, як природний ресурс загальнодержавного значення, підлягає державній охороні і регулюванню на всій території України.

Статтею 40 наведеного Закону передбачено, що використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов'язкових екологічних вимог.

У статті 41 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" закріплені економічні заходи забезпечення охорони навколишнього природного середовища, зокрема, передбачено відшкодування в установленому порядку збитків, завданих порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Відповідно до ч. 4 ст. 68 вказаного Закону підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства зобов'язані відшкодувати шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів (ч. 1 ст. 69 наведеного вище Закону).

Згідно ч. 1 ст. 105 Лісового кодексу України порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону.

Відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев та чагарників (п. 1 ч. 2 ст. 105 ЛК України).

Відповідно до ст. 107 Лісового кодексу України підприємства, установи, організації і громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Статтею 1166 ЦК України визначені загальні підстави відповідальності за завдану майнову шкоду, відповідно до якої, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно ст. 1172 ЦК України юридична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.

Підставою для настання цивільно-правової відповідальності за заподіяння шкоди є правопорушення, що включає в себе певні елементи: шкода; протиправність поведінки особи, яка заподіяла шкоду; причинний зв'язок між ними; вина. Відсутність хоча б одного елемента складу правопорушення, за загальним правилом, виключає настання відповідальності.

Факт незаконної порубки дерев, внаслідок чого лісу завдано шкоду, підтверджено складеним за наслідками перевірки актами від 29.01.2014 року та 12.03.2014 року, які є чинним на час вирішення спору та підписані представником відповідача без жодних зауважень.

Поряд з цим, наведений факт підтверджується також вироком Косівського районного суду від 24.06.2014 року у справі № 347/1008/14-к, відносно працівника відповідача ОСОБА_8, якого визнано винним у вчинені злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України та діями якого завдано збитків навколишньому природному середовищу.

Відповідно до ч. 4 ст. 35 ГПК України, вирок суду в кримінальному провадженні або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов'язковими для господарського суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок або постанова суду, лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинено воно цією особою.

Системний аналіз змісту положень п. 1 ч. 2 ст. 19, п. 5 ст. 64, ч.ч. 1, 5 ст. 86, п. 5 ч. 2 ст. 105 та ст. 107 Лісового кодексу України свідчить про те, що відповідач, як постійний лісокористувач, має нести відповідальність за порушення вимог щодо ведення лісового господарства, зокрема, за незабезпечення охорони та захисту лісів від незаконних рубок на підвідомчій відповідачу території.

Оскільки при вирішенні даного спору слід виходити з презумпції вини правопорушника, то саме відповідач повинен довести, що шкоду завдано не з його вини, або ж у діях його працівників відсутня вина у заподіянні шкоди. Відповідач не подав доказів відсутні вини у вчиненні правопорушення - незабезпечення охорони та захисту лісів від незаконних рубок на підвідомчій йому території. При цьому, факт наявності вини відповідача у заподіянні шкоди, який пов'язаний з неналежним виконанням службових обов'язків його працівником, встановлений вищевказаним вироком суду і має преюдиційне значення.

Таким чином, відповідач, як постійний лісокористувач, допустив незаконну рубку лісу, що є підставою для стягнення з нього збитків, завданих навколишньому природному середовищу.

При стягненні шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, слід врахувати приписи ст. 47 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та вимоги п. 7 ч. 3 ст. 29, п. 7 ч. 2 ст. 69 Бюджетного кодексу України, які визначають, що джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України в частині доходів є 30 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, а до надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів належать 70 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, в тому числі: до сільських, селищних, міських бюджетів - 50 відсотків, обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим - 20 відсотків, бюджетів міст Києва та Севастополя - 70 відсотків.

У відповідності до пункту 4 частини третьої статті 129 Конституції України та відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст. 34 ГПК України).

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

За наведених обставин, вимоги позивача щодо стягнення з відповідача 117309 грн. збитків, завданих навколишньому природному середовищу внаслідок незаконної рубки дерев, шляхом перерахування 58654 грн. 50 коп. (50 відсотків) на користь фонду охорони навколишнього природного середовища Уторопської сільської ради, 23461 грн. 80 коп. (20 відсотків) до спеціального фонду Івано-Франківського обласного бюджету, 35192 грн. 70 коп. (30 відсотків) до спеціального фонду Державного бюджету України, є обгрунтованими та підтверджуються матеріалами справи, тому позов підлягає задоволенню.

Оскільки спір виник внаслідок неправильних дій відповідача, на нього відповідно до приписів, встановлених ст. 49 ГПК України, слід покласти витрати понесені позивачем в зв"язку з розглядом справи, а саме: 2346 грн. 18 коп. судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 124, 129 Конституції України, ст. ст. 47, 68, 69 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. 29 Бюджетного кодексу, ст.ст. 1166, 1172 Цивільного кодексу України, ст.ст. 22, 33, 34, 43, 49, 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов першого заступника прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Уторопської сільської ради (фонду охорони навколишнього природного середовища) до державного підприємства "Кутське лісове господарство", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства, про стягнення 117309 грн. збитків, завданих навколишньому природному середовищу внаслідок незаконної рубки дерев, задовольнити.

Стягнути з державного підприємства "Кутське лісове господарство", вул. Січових Стрільців, 1, смт. Яблунів, Косівський район, Івано-Франківська область, 78621, (ідентифікаційний код 20562608), на користь Уторопської сільської ради, с. Уторопи, Косівський район, Івано-Франківська область, 78622, (ідентифікаційний код 03566392), 117309 (сто сімнадцять тисяч триста дев"ять) грн. збитків, завданих навколишньому природному середовищу внаслідок незаконної рубки дерев, шляхом перерахування 58654 (п"ятдесят вісім тисяч шістсот п"ятдесят чотири) грн. 50 коп. на користь фонду охорони навколишнього природного середовища Уторопської сільської ради, 23461 (двадцять три тисячі чотириста шістдесят одну) грн. 80 коп. до спеціального фонду Івано-Франківського обласного бюджету, 35192 (тридцять п"ять тисяч сто дев"яносто дві) грн. 70 коп. до спеціального фонду Державного бюджету України.

Стягнути з державного підприємства "Кутське лісове господарство", вул. Січових Стрільців, 1, смт. Яблунів, Косівський район, Івано-Франківська область, 78621, (ідентифікаційний код 20562608), в дохід Державного бюджету (номер рахунку 31219206783002, одержувач УДКСУ в м. Івано-Франківську, МФО 836014, ЄДРПОУ одержувача 37952250, код класифікації доходів 22030001, назва коду класифікації доходів судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), назва суду господарський суд Івано-Франківської області), 2346 (дві тисячі триста сорок шість) грн. 18 коп. судового збору.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 20.10.14

Суддя Деделюк Б.В.

Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"

______ Козло П. М. 20.10.14