ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ ТА ПРИЗНАЧЕННЯ СПРАВИ ДО РОЗГЛЯДУ
20 жовтня 2014 року Справа № 808/6947/14 м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Бойченко Ю.П., перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_2
до Державної казначейської служби України
Головного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області
про скасування наказу про звільнення з займаної посади, поновлення на работі та виплату заробітної плати за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИВ:
17 жовтня 2014 року до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 (далі - позивач або ОСОБА_2) до Державної казначейської служби України (далі - відповідач 1 або ДКСУ) та до Головного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області (далі - відповідач 2 або ГУ ДКСУ у Запорізькій області), у якому позивач просить суд:
- скасувати наказ ДКСУ від 11.09.2014 №755-о «Про звільнення ОСОБА_2» та наказ ГУ ДКСУ у Запорізькій області від 17.09.2014 №53-к «Про звільнення ОСОБА_2»;
- поновити позивача на роботі на посаді начальника ГУ ДКСУ у Запорізькій області;
- витребувати з ГУ ДКСУ у Запорізькій області довідку про середньомісячний заробіток ОСОБА_2 за останні два календарних місяці перед звільненням та стягнути з ГУ ДКСУ у Запорізькій області на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу з 21 вересня 2014 року до дня поновлення на роботі.
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
За приписами ч. 2 ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
З доданої до позову копії паспорту вбачається, що позивач зареєстрований на адміністративній території Запорізької області.
Оскільки позивачем оскаржується рішення відповідачів, які мають індивідуальний характер, то в силу вимог ч. 2 ст. 19 КАС України дана справа підсудна Запорізькому окружному адміністративному суду.
Спір виник із публічно-правових відносин, у яких відповідачі є суб'єктами владних повноважень. Зазначений спір згідно зі ст. 17 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства і відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України підсудний окружним адміністративним судам.
Суддею встановлено, що позивачем був дотриманий, передбачений ст. 99 КАС України, строк звернення до адміністративного суду.
Таким чином, підстави для залишення позовної заяви без розгляду, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Згідно із ч. 1 ст. 24 КАС України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
Державна казначейська служба України є центральним органом виконавчої влади та входить до системи органів виконавчої влади.
Відтак, цю справу належить розглядати колегією у складі трьох суддів.
В процесі підготовчого провадження суддя встановив необхідність витребувати у сторін всі наявні в них документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі; у позивача - оригінали документів доданих по позову; у відповідачів - документи та матеріали, якими керувались відповідачі під час прийняття оскаржуємих рішень.
За наслідками розгляду матеріалів позовної заяви, суддя дійшов висновку про необхідність відкрити провадження в адміністративній справі, закінчити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 107, 121, 160, 165 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі №808/6947/14.
2. Закінчити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду у судовому засіданні на 03 листопада 2014 року , яке відбудеться за адресою: м.Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в о/об 11:30 Справа розглядатиметься колегією у складі трьох суддів: головуючий суддя - Бойченко Юлія Петрівна, судді - Батрак Інна Володимирівна, Калашник Юлія Вікторівна.
3. Зобов'язати позивача надати суду: належне нормативне та документальне обґрунтування позовних вимог, з посиланням на конкретні норми права, які, на Вашу думку, порушили відповідачі та документальні докази, які підтверджують ці порушення (при наявності додаткових пояснень); інші документи, які мають значення для вирішення справи по суті; належним чином засвідчені копії усіх витребуваних документів - у справу, оригінали - для огляду.
4. Зобов'язати відповідачів у разі невизнання адміністративного позову подати до судового засідання нормативно та документально обґрунтовані заперечення проти позову з посиланням на конкретні факти та документальні докази; документи та матеріали, якими керувалися відповідачі під час прийняття оскаржуваних рішень; заяву позивача про звільнення від 22.08.2014; обґрунтувати підстави та строки винесення спірних рішень; ГУ ДКСУ у Запорізькій області надати довідку про середньомісячний заробіток ОСОБА_2 за останні два календарних місяці перед звільненням; інші документи, які мають значення для вирішення справи по суті; належним чином оформлену довіреність на представника; належним чином засвідчені копії усіх витребуваних документів - у справу, оригінали - для огляду.
5. Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі разом з витягом про їхні права та обов'язки, відповідачам - копії позовної заяви з додатками до неї.
6. У судове засідання викликати повістками осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя Ю.П. Бойченко