Рішення № 40981857, 14.10.2014, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
14.10.2014
Номер справи
920/1454/14
Номер документу
40981857
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

14.10.2014 Справа № 920/1454/14

За позовом: Тростянецької міської ради, м. Тростянець, Сумська область

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Локнянське-БСР", м. Тростянець, Сумська область

про стягнення 145050 грн. 00 коп.

Суддя Зражевський Ю.О.

Представники сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: Василець С.О.

при секретарі судового засідання Кас'яні А.О.

Суть спору: позивач просить суд стягнути з відповідача до цільового фонду розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Тростянець (одержувач Місцевий бюджет м. Тростянець 24170000, р/р 3151291700389, код 37344688, МФО 837013, УДКСУ в Тростянецькому районі Сумської області) пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту в розмірі 145050,00 грн. та витрати по оплаті судового збору.

Відповідач у відзиві на позовну заяву не визнає позовних вимог, вважаючи їх безпідставними та неправомірними, оскільки ним не порушувались вимоги ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», так як відповідачем не проводилося нове будівництво об'єктів нерухомого майна, а лише проводилася реконструкція раніш придбаних об'єктів нерухомого майна.

Представник позивача в судове засідання не з'явився.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши наявні в справі докази, суд встановив:

Позивач у своїй позовній заяві посилається на те, що відповідач не виконав свого обов'язку взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, не сплатив пайову участь, передбачену ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», чим наносить шкоду законним правам та інтересам територіальної громади м. Тростянець та завдає збитків міському бюджету.

25.02.2014 року позивач отримав Декларацію про готовність об'єкту до експлуатації, зареєстрованого в Інспекції ДАБК у Сумській області 12.02.2014 року за № СМ 14314043024, чим повідомив про закінчення реконструкції приймального відділення зернових по вул. Гришина, 26а в м. Тростянець балансовою вартістю 14505 000 грн.

Тростянецька міська рада неодноразово зверталась до відповідача листами про необхідність укладення договору про пайову участь, у відповідь на це листом № 9 від 14.01.2014р. відповідач повідомив позивача, що для остаточного визначення суми пайового внеску відповідачу необхідно доопрацювати проектно-кошторисну документацію, проте в подальшому так і не звернувся для укладення такого договору.

А тому, позивач звернувся до господарського суду з позовом про стягнення з відповідача в примусовому порядку до цільового фонду розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Тростянець пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту в розмірі 145050,00 грн.

Стаття 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачає порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Згідно абзацу другого названої статі замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури (частина 3 ст. 40 Закону).

Згідно частини п'ятої цієї статті величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і поза майданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію (частини 6 ст. 40 цього Закону).

Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором (частини 7 ст. 40 цього Закону).

Кошти, отримані як пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, можуть використовуватися виключно для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту (абз. 10).

Проте, як встановлено матеріалами даної справи, відповідачем не проводилося нове будівництво об'єктів нерухомого майна, а лише проводилася реконструкція раніш придбаних об'єктів нерухомого майна у ТОВ "Експосервісгруп" згідно договору купівлі-продажу нерухомого майна від 07 жовтня 2011р., посвідченого ОСОБА_2, приватним нотаріусом Сумського районного нотаріального округу Сумської області та зареєстрованого в реєстрі за № 2166.

Так, 16 липня 2012р. на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна від 07 жовтня 2011р. Виконавчим комітетом Тростянецької міської ради було видано ТОВ «Локняняське-БСР» Свідоцтво про право власності на нерухоме майно.

28 серпня 2012р. між Тростянецькою міською радою, як орендодавцем та ТОВ «Локняняське-БСР», як орендарем було укладено Договір оренди землі, який було зареєст ровано 2012р. у відділі Держкомзему у Тростянецькому районі Сумської області, про що 25 вересня 2012р. у Державному реєстрі земель вчинено запис за №59250000401311. В п. 3 даного Договору оренди землі вказано: «на земельній ділянці знаходяться нежитлові приміщення, що належать ТОВ «Локняняське-БСР» відповідно договору купівлі-продажу №2166 від 07 жовтня 2011р.».

Відповідно до п.6 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт» від 13 квітня 2011р. №466 ТОВ «Локняняське-БСР» була подана до Інспекції ДАБК у Сумській області Декларація про початок виконання будівельних робіт по реконструкції приймального відділення зернових по вул. Гришина, 26/а в м. Тростянець Сумської області. Дана декларація була зареєстрована Інспекцією ДАБК у Сумській області 24 вересня 2012р. за №СМ 08312172692.

Згідно п. 4.2 робочого проекту ТОВ «Локнянське БСР» «Реконструкції приймального відділення зернових по вул. Гришина, 26а в м. Тростянець Сумської області» відповідач планував здійснити реконструкцію сушильно-очистного комплексу по прийманню зернових (а.с. 46).

По завершенню робіт по реконструкції приймального відділення зернових ТОВ «Локняняське-БСР» була подана до Інспекції ДАБК у Сумській області Декларація про готовність об'єкта до експлуатації, яка була зареєстрована 12 лютого 2014р. за №14314043024.

05 березня 2014р. Реєстраційною службою Тростянецького районного управління юстиції Сумської області ТОВ «Локняняське-БСР» було видано Свідоцтво про право власності на нерухоме майно.

При цьому відомості про об'єкти нерухомого майна, які містяться в Свідоцтвах про право власності на нерухоме майно від 16 липня 2012р. та 05 березня 2014р. свідчить про проведення саме робіт по реконструкції таких об'єктів.

Статтею 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено, що забудова територій здійснюється шляхом розміщення об'єктів будівництва, тобто приймати участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту мають особи, які здійснюють будівництво нових об'єктів нерухомого майна на земельних ділянках.

Відповідно до ст. 224 Господарського кодексу України учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено. Під збитками розуміються витрати, зроблені управненою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов'язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною.

За таких обставин, посилання позивача на відмову відповідача від укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Тростянець та порушення відповідачем приписів ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», як на підставу своїх позовних вимог не приймаються судом до уваги, а тому стягнення з відповідача пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту (збитків) в розмірі 145050,00 грн. є безпідставним.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

При цьому, згідно ст. 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Оскільки позивачем не було подано суду доказів на підтвердження своєї позиції по справі, позовні вимоги визнаються судом, такими, що не підлягають задоволенню.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 44, 49 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити.

Повне рішення складене 20.10.2014 року

Суддя Ю.О. Зражевський