УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 жовтня 2014 р. Справа № 9104/10279/13
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді - Богаченка С. І.,
суддів - Старунського Д.М., Рибачука А.І.,
розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові заяву відділу Держземагенства у Чортківському районі Тернопільської області про роз'яснення постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2014 року по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 25 червня 2013 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Чортківської районної державної адміністрації, відділу Держземагенства у Чортківському районі Тернопільської області, Чортківського районного відділу Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах» про визнання нечинними державних актів на право власності на земельні ділянки,-
В С Т А Н О В И Л А:
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 25 червня 2013 року у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
30 січня 2014 року, Львівським апеляційним адміністративним судом прийнято постанову за наслідками розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 25 червня 2013 року в справі 819/1327/13-а, якою апеляційну скаргу задоволено, оскаржувану постанову скасовано та прийнято нову, якою позовні вимоги задоволено частково, визнано протиправними та скасувано державні акти на право власності на земельні ділянки, які видавалися жителям АДРЕСА_1, внаслідок розпаювання колишнього КСП «Поділля» та на підставі розпорядження Чортківської районної державної адміністрації від 19 грудня 2007 року № 876 «Про передачу у власність земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) та виготовлення державних актів на право власності на земельні ділянки на території Скородинської та Бичківської сільських рад» та скасовано державну реєстрацію права власності на земельні ділянки посвідчені (права) зазначеними державними актами.
31 березня 2014 року, Львівським апеляційним адміністративним судом отримано заяву відділу Держземагенства у Чортківському районі Тернопільської області про роз'яснення постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2014 року.
Згідно поданої заяви вказана постанова є незрозумілою, а саме незрозумілий порядок виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2014 року.
Зазначає, що у зв'язку із змінами, які відбулись у законодавстві що регулюють реєстрацію прав на нерухоме майно а саме: Пунктом 2 розділу ІІ «прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України « Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» та інших законодавчих актів України» (зі змінами, внесеними згідно із Законом України від 09.12.2011 року №4152-VI) передбачено, що з 01.01.2013 року державна реєстрація прав на нерухоме майно здійснюється в порядку, визначеному цим Законом. Вказує, що відділом Держземагенства стало неможливим виконання рішення суду щодо скасування державних актів на право власності на земельні ділянки.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 та ст. 170 КАС України, вважає можливим проведення розгляду такої заяви за відсутності сторін по справі, без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши доводи заяви про роз'яснення судового рішення, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення такої.
Статтею 170 КАС України встановлено, що у випадку, коли судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання (ч.2 ст.170 КАС України).
Слід зазначити, що можливість роз'яснення судом ухваленого ним рішення надається з метою усунення такого недоліку, як незрозумілість судового рішення (наприклад, можливість неоднакового тлумачення висновків суду), що перешкоджає його належному виконанню. Виходячи із системного тлумачення положень ст.170 КАС України, роз'ясненою може бути постанова чи ухвала суду у разі, якщо без такого роз'яснення її важко виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.
Апеляційний суд, також вважає за доцільне відмітити, що роз'яснення судового рішення за своєю суттю є одним із способів усунення його недоліків, але без виправлення і постановлення додаткового судового рішення цим же судом.
Відповідно до постанови Пленуму Верхового Суду України від 18.12.2009р. №14 «Про судове рішення у цивільній справі», роз'яснення судового рішення можливе у випадку, коли воно є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію; при цьому суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі роз'яснення мотивів ухваленого рішення, суд своєю ухвалою відмовляє в роз'ясненні рішення.
У поданій відділом Держземагенства у Чортківському районі Тернопільської області заяві про роз'яснення рішення суду не вказується, які саме труднощі виникають при його виконанні, натомість, із змісту самого рішення вбачається, що таке є зрозумілим та чітким. Також, в резолютивній частині судового рішення яке просить роз'яснити заявник відсутні суперечності які б викликали труднощі при його виконанні, а саме не вказано, що саме відділ Держземагенства у Чортківському районі Тернопільської області має виконувати постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2014 року.
Враховуючи все вищенаведене, апеляційний суд вважає, що у задоволенні заяви про роз'яснення судового рішення слід відмовити, оскільки таке (зокрема його мотивувальна і резолютивна частини) є чітким та зрозумілим.
З урахуванням викладеного, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення заяви про роз'яснення судового рішення.
Керуючись ч. 1 ст. 41, ст. ст. 158-160, 170, 254 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
В задоволенні заяви відділу Держземагенства у Чортківському районі Тернопільської області про роз'яснення постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2014 року в справі № 9104/10279/13 (№ 819/1327/13-а) - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий суддя С.І. Богаченко
Суддя Д.М. Старунський
Суддя А.І. Рибачук