Постанова № 40980187, 29.07.2014, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
29.07.2014
Номер справи
461/560/14-а
Номер документу
40980187
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 461/560/14-а

Категорія 38

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29.07.2014 року Галицький районний суд м. Львова в складі головуючої - судді- Волоско І.Р. , при секретарі - Гром»як О.М.,розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові справу за адміністративним позовом ПАТ «ІРОКС» до Львівської міської ради, за участю третьої особи - Автогаражного кооперативу № 15 Галицького району м. Львова про визнання протиправними та скасування рішення суб'єкта владних повноважень, -

ВСТАНОВИВ:

ПАТ «Ірокс» звернулося до суду з позовом до Львівської міської ради про визнання протиправною та скасування Ухвали Львівської міської ради від 11.03.2010 р. № 3397 « Про відміну рішення виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів від 18.02.1988 р. № 63». Позовні вимоги обґрунтовує тим, що вказаною Ухвалою відмінено Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів від 18.02.1988 р. № 63 «Про відвод Автогаражному кооперативу № 15 Ленінського району земельної ділянки в комунальній зоні масиву «Сихів» площею 1,7 га. для будівництва 2 - х 5 - ти поверхових гаражів - стоянок». Позивач вважає, що при прийнятті оскаржуваної Ухвали, Львівська міська рада вийшла за межі наданих їй повноважень Законом України « Про місцеве самоврядування» та Земельного кодексу України; вважає надуманими і безпідставними доводи міської ради щодо несплати земельного податку кооперативом , оскільки згідно Акту перевірки ДПІ у Галицькому районі м. Львова від 04.02.1999 р. № 23-237/83, податковими розрахунками по сплаті земельного податку, платіжним дорученням № 7 від 23.04.2010 р, довідкою ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області від 27.12.2013 р., земельний податок повністю сплачений за період з 2007 року по 2023 рік; заборгованості по його сплаті не має. Факт освоєння земельної ділянки підтверджується відповідними Актами виконаних робіт з будівництва багатоповерхових гаражів та об'єктів нерухомості (житлових будинків) на вул. Антонича у м. Львові на загальну суму 5 309 848,80 грн. Крім цього, зазначає, що на даній земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомості, які є власністю Позивача.

В судовому засіданні представник ПАТ «Ірокс» позовні вимоги підтримав, дав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві; вимоги просить задоволити.

Представник відповідача Львівської міської ради проти позову заперечив, пояснив, що вирішення питань регулювання земельних відносин відноситься до виключної компетенції сільських , селищних, міських рад. Рішення виконавчого комітету з питань віднесених до власної компетенції виконавчих органів влади, можуть бути скасовані відповідною радою. Підставами припинення права користування земельною ділянкою є систематична несплата земельного податку, невикористання земельної ділянки для забудови протягом 3-х років підряд. Згідно листа ДПІ у м. Львові № 15747/15-326 від 16.10.2009 р. АГК № 15 Галицького району за період 2005-2009 рр. не здійснювалась плата за земельну ділянку площею 1,7 га по вул. Антонича у м. Львові. Відповідно до листа Управління Держкомзему у м. Львові № 40/3/88 від 06.10.2009 р. земельна ділянка площею 1,7 га по вул. Антонича у м. Львові відноситься до земель міста, що не надані у власність чи користування.

Представник третьої особи в судовому засіданні дав пояснення аналогічні викладеним у письмових поясненнях. Проти позову не заперечував, вирішення спору покладає повністю на розгляд суду.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задоволити, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правовх відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб»єктів при здійсненні ними власних управлінських функцій на основі законодавства, в отому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. У справах щодо оскарження дій, рішень чи бездіяльності суб»єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обгрунтовано, тобто, з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо \ неупереджено \ ; добросовісно, розсудливо; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямване це рішення; тощо.

Відповідно до ст.6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутись до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб»єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Оскаржуваною Ухвалою Львівської міської ради від 11.03.2010р. № 3397 «Про відміну рішення виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів від 18.02.88 № 63» відмінено рішення виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів від 18.02.88 № 63 «Про відвод автогаражному кооперативу № 15 Ленінського району земельної ділянки в комунальній зоні масиву «Сихів», площею 1,7 га для будівництва 2-х 5-ти поверхових гаражів - стоянок».

Встановлено, що Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів № 63 від 18.02.1988 р. Автогаржному кооперативу № 15 Галицького району м.Львова відведено земельну ділянку в комунальній зоні масиву «Сихів» площею 1,7га. для будівництва 2-х 5-ти поверхових гаражів - стоянок на 1260 - 1300 автомобілів. 08.08.1990 р.

Головним Управлінням архітектури і містобудування ВК Львівської міської ради погоджено робочий проект багатоповерхової автостоянки для АГК №15.

27.01.1994 р. ПАТ «Ірокс» отримав дозвіл на будівництво 2-х 5-ти поверхових гаражів - стоянок у комунальній зоні масиву «Сихів» по вул. Антонича у м. Львові. На виконання вищезазначеного Рішення АГК № 15 Галицького району м. Львова було належним чином та в повному обсязі виконані всі необхідні роботи та виготовлено технічну документацію, яка необхідна для безпосереднього здійснення будівництва.

Після отримання дозволу на будівництво АГК № 15 Галицького району м. Львова позивач здійснив будівельні роботи, спрямовані на спорудження об'єктів нерухомості. Факт підтвердження вищезазначених будівельних робіт на загальну суму 5 309 848,80 грн. було встановлено і підтверджено під час розгляду судової справи № 2а-973/10 в Галицькому районному суді м. Львова.

24.02.2006 року згідно рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради АГК № 15 Галицького району м. Львова надано право на будівництво на даній земельній ділянці також і об'єктів житлової нерухомості, на виконання вищезазначеного рішення були розроблені і отримані відповідні дозвільні документи , технічні умови на інженерне забезпечення об'єктів нерухомості (електропостачання , водопостачання, газопостачання).

ПАТ «Ірокс» , як пайовик та виконавець будівельно - монтажних робіт, виконав відповідні будівельні роботи по вул. Антонича,8а у м. Львові на загальну суму більше двадцяти мільйонів гривень, що підтверджується актами робіт , копії яких приєднані до матеріалів справи.

Рішенням Господарського суду Львівської області від 13.09.12 у справі № 5015/3570/12 за ПАТ «Ірокс» визнано право власності на вищевказані об'єкти нерухомості, а саме: три поверхи трьох -поверхового житлового будинку по вул. Антонича, 8А (Антонича - Майданна) в мікрорайоні «Сихів» у м. Львові, загальною площею 424,8 кв.м. в та шість поверхів 6-ти поверхового житлового будинку по вул. Антонича, 8А (Антонича - Майданна) в мікрорайоні «Сихів» у м. Львові, загальною площею 973,8 кв.м.

Факт освоєння земельної ділянки підтверджується тим, що ПАТ «Ірокс» є власником об'єктів нерухомості на даній земельній ділянці, наявністю відповідних інженерних мереж на даній земельній ділянці, дозвіл на їх спорудження та підключення до об'єктів нерухомості надавав Відповідач, в особі своїх комунальних підприємств, зокрема ЛМКП «Львівводоканал», ЛМКП»Львівтеплооенерго»,тощо .

Оскаржуваною Ухвалою Львівської міської ради від 11.03.2010 р. відмінено Рішення виконавчого комітету від 18.02.88 № 63 «Про відвод автогаражному кооперативу № 15 Ленінського району земельної ділянки в комунальній зоні масиву «Сихів», площею 1,7 га для будівництва 2-х 5-ти поверхових гаражів - стоянок з підстав систематичної несплати коштів за користування земельною ділянкою, а також не освоєння протягом 20 років земельної ділянки.

У відповідності до п.15 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве само-врядування» та п.5 мотивувальної частини Рішення Конституційного суду України № 7-рп /2009 від 16.04.2009 р. зазначено, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб"єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.

Судом встановлено, що наведені у оскаржуваній Ухвалі підстави для відміни Рішення виконавчого комітету є необгрунтованими.

Зокрема, доводи Львівської міської ради про неосвоєння відведеної земельної ділянки протягом 20-ти років спростовується актами виконаних робіт на суму 5 309 848,80 грн., що встановлено під час розгляду судової справи № 2а -973/10 в Галицькому районному суді м. Львова, та актами виконаних будівельно - монтажних робіт по будівництву об'єктів житлової нерухомості на суму більше двадцяти мільйонів гривень , а також Постановою Господарського суду Львівської області від 22.05.2008 р. \ копії документів приєднані до справи \ том 2 \ .

Крім цього , згідно витягів про державну реєстрацію прав від 07.12.2012 р. та від 24.12.2012 р. ПАТ»Ірокс» є власником об'єктів нерухомості загальною площею 1056,2 кв.м. та 508.5 кв.м. на спірній земельній ділянці.

В судовому засіданні відповідач опосередковано визнав факт освоєння земельної ділянки , а саме , згідно листа Департаменту містобудування Львівської міської ради від 16.09.2013 р. та розпорядження Сихівської районної адміністрації м. Львова від 25.09.2013 року , об'єктам нерухомості по вул. Антонича, у м Львові присвоєні відповідні поштові номери .

Як вбачається із розпорядження Сихівської районної адміністрації № 439 від 25.09.2013р. « Про присвоєння поштових номерів 3,5 на вул.В.-І.Антонича» , таке прийнято на підставі: витягу про державну реєстрацію прав від 07.12.2012р.№36604349, витягу про державну реєстрацію від 24.12.2012р. № 36934470, з яких вбачається, що власником нерухомого майна - двох житлових будинків по вул.. Антонича, 8»а» корпус 8 та по вул.. Антонича, 8»а» є ПАТ «Ірокс» ; листа Департаменту містобудування від 16.09.2013р.,з якого вбачається , що департамент не заперечив проти утворення містобудівних одиниць

Зведені житлові будинки готові для здачі в експлуатацію; підведені всі інженерні мережі, комунікації один з них частково заселений мешканцями. Як пояснив суду представник позивача , процедура прийняття будинків в експлуатацію не завершена та Державний акт не підписаний у зв»язку із невирішеним спором щодо земельної ділянки ,яка провинна бути виділена для обслуговування будинку та прибудинкової території .

Твердження відповідача про систематичну несплату коштів за користування земельною ділянкою зі сторони АГК № 15 Галицького району Львова спростовується актом перевірки ДПІ у Галицькому районі м. Львова від 04.02.1999 р. за № 23-237/83 згідно якого з 1994 -1998 рр. земельний податок сплачувався вчасно та в повному обсязі, у відповідності до платіжного доручення від 23.04.2010 р. земельний податок сплачено за період з 2007-2023 рр. та згідно довідки від 27.12.2013 р. ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ Міндоходів У Львівській області будь - якої заборгованості по сплаті земельного податку не має.

Таким чином, аналізуючи всі представлені суду докази та враховуючи всі обставини справи, суд вважає що позовні вимоги слід задоволити. Визнати протиправною та скасувати Ухвалу Львівської міської ради 16 -ої сесії 5-го скликання за № 33-97 « Про відміну рішення виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів від 18.02.1988 р. за № 63».

Таке рішення суду буде відповідати принципу рівності перед законом; буде пропорційним, зокрема, дотриманим необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.

Щодо строку звернення до суду із адміністративним позовом ,то причини пропуску такого слід визнати поважними та поновити строк звернення до суду із адміністративним позовом.

Відповідно до Конституції України та норм КАС України кожна особа має право звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Допомогти відносити чи захистити такі права покликані спеціальні норми, які стосуються інституту строку звернення до адміністративного суду, які регламентують цю процедуру та надають суду право за наявності підстав визнати причини пропуску строку поважними.

Як ствердив суду представник позивача про існування оскаржуваної ухвали вони дізнались із листа АГК№15 Галицького району м.Львова від 27.05.2013р.\ копія приєднана до справи \.

Після отримання вказаної інформації, позивач 25.06.2013р. звернувся у Вищий адміністративний Суд України із заявою про перегляд рішення суду у зв»язку із ново виявленими обставинами \ рішення у спорі АГК№15 та Львівської міської ради про визнання недійсною ухвали сесії \, оскільки не був залучений до участі у справі, вважаючи, що ухвалене рішення безпосередньо стосується його прав в частині щодо користування земельною ділянкою по вул.Антонича, 8 в м.Львові . Ухвалою Вищого Адміністративного суду України від 28.11.23013р. заяву ПАТ»Ірокс» залишено без розгляду ,т.я. суд вважав, що подана заява не узгоджується із приписами гл.4 КАС України, які не надають особі, що звернулась до суду із заявою про перегляд рішення за ново виявленими обставинами, права змінювати правові підстави такої заяви, трансформуючи її в документ, щодо якого процесуальним законом передбачені інші правила подання та розгляду в адміністративних судах України.

Таким чином, ПАТ «Ірокс» після 28.11.2013р. внаслідок ухвалення означеного судового рішення Вищим Адміністративним судом України, за захистом свого порушеного права звернувся до суду із даним позовом.

Такі обставини слід визнати поважними та поновити позивачу строк звернення до суду із адміністративним позовом.

Керуючись ст.ст .3,6,7-12,99,100Є 161,162 КАС України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити. Поновити строк звернення до суду із адміністративним позовом.

Визнати протиправною та скасувати Ухвалу Львівської міської ради 16 -ої сесії 5-го скликання за № 33-97 « Про відміну рішення виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів від 18.02.1988 р. за № 63».

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через районний суд протягом 10 днів з моменту її проголошення.

Суддя І.Р.Волоско.