Справа № 520/8660/14-а
Провадження № 2-а/520/377/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2014 року
Київський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Прохорова П.А.,
при секретарі - Козловій Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за адміністративним позовом Державного Закладу «Дорожня Лікарня ДП «Одеська Залізниця» до Одеської міської ради про скасування рішення та про зобов'язання вчинити певні дії -
встановив:
В липні 2014 року позивач звернувся до Київського районного суду м. Одеси з вказаним адміністративним позовом, у якому просив скасувати рішення Одеської міської ради №4611-VІ від 13.02.2014 року «Про відмову у наданні дозволу суб'єктам господарювання на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у м. Одесі» у частині відмови позивачу у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Шклярука 4-а у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель лікувального закладу та зобов'язати Одеську міську раду прийняти відповідне рішення про задоволення вимог позивача щодо надання зазначеного дозволу.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач зазначав, що раніше, за рішенням Одеської міської ради у 1958 року Управлінню Одеської залізниці було відведено земельну ділянку площею до 4,5 га під будівництво лікарні, та після того, у 2006 року Одеська залізниця повідомила відповідача про згоду на передачу зазначеної земельної ділянки, наданої у 1958 році міській раді для подальшого її надання лікарні у постійне користування. З метою отримання зазначеної земельної ділянки у постійне користування у 2013 році лікарня звернулась до Одеської міської ради у встановленому законом порядку, однак відповідач порушуючи норми процесуального та матеріального права порушивши будь-які розумні строки на вирішення зазначеного клопотання, ухвалила необґрунтоване та протиправне рішення яким безпідставно відмовила позивачу у наданні вказаного дозволу на розробку проекту землеустрою.
У судове засідання сторони не з'явились, про час та місце розгляду повідомлені належним чином. Представник позивача звернувся до суду з заявою, у якій просив розглядати справу за його відсутності, заявлені вимоги підтримав. Відповідач жодних пояснень, клопотань або заперечень до суду не надав, про час та місце судового засідання повідомлений 28.07.2014 року та 25.09.2014 року, про що свідчать відповідні зворотні поштові повідомлення.
Зважаючи на зазначені обставини, та виходячи з положень ч.4 ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін, оскільки позивач звернувся до суду з заявою про розгляд справи за його відсутності, а відповідач є суб'єктом владних повноважень, а тому неявка його представника у судове засідання не перешкоджає розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо від заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до викладених позивачем обставин справи, на підтвердження яких надані письмові докази, суд встановив наступні обставини справи.
«Дорожня лікарня ДП «Одеська залізниця» є державним лікувально-профілактичним закладом та відноситься до сфери управління Міністерства Інфраструктури України, що випливає зі статуту ДЗ «Дорожня лікарня ДП «Одеська залізниця» від 22.02.2008 року з подальшими змінами та доповненнями.
Відповідно до положень ч.1-2 ст. 92 ЗК України, право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування такою ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності без встановлення строку, та такого права набувають підприємства, установи та організації, що належать до державної форми власності у встановленому законом порядку.
Згідно ч.2 ст. 123 ЗК України, особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самовряду вання, які відповідно до повноважень, визначених ст. 122 Земельного Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.
У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилу чення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади ,:бо органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
08.11.2013 р. Державний заклад «Дорожня лікарня ДП «Одеська залізниця» звернулася до відповідача з клопотанням у порядку ст.123 ЗК України щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою про відведення земельної ділянки у постійне користування для обслуговування будівель лікарні (копія клопотання від 28.09.2013 року №03/702, що згідно відмітки подано до Одеської міської ради 08.11.2013 року та прийнято канцелярією без зауважень). Одночасно зі змісту такого клопотання випливає, що до нього було додано передбачені законом документи - графічні матеріали з зазначенням бажаного місця розташування земельної ділянки.
Згідно ч.3 ст.123 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у паданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обгрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Рішення про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою відповідач прийняв лише 13.02.2014 р. тобто із порушенням зазначеної ч.3 ст. 123 ЗК України
При цьому згідно наданої до суду копії такого рішення Одеської міської ради №4611-VI від 13.02.2014 року, у ньому відсутнє належне обґрунтування підстав відмови позивачу у задоволенні його клопотання.
Разом з тим на окрему увагу заслуговують посилання позивача на те, що Рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 31.05.1958 р. №446. п.4. Управлінню Одеської залізниці відведено земельну ділянку площею до 4.5 га між вулицями Парниковою Жовтневої революції та Героїв Прикордонників, під будівництво лікарні на 400 койок.
31.12.1969 р. державною комісією було прийнято в експлуатацію побудовану лікарню за вказаною адресою по вул. Парникова. 4. Акт прийняття будівель в експлуатацію затверджений рішенням виконкому Одеської міської ради від 31.12.1969 р. №800а.
Рішенням виконкому Одеської міської ради від 16.06.1966 р. №437. ву л. 1 Іарникова була перейменована у вул Павла Шклярука.
31.12.1981 р. державною приймальною комісією було прийнято в експлуатацію закінчене будівництво по розширенню лікарню - поліклініку та окремо стоячу заглиблену спору'ду (сховище цивільної оборони).
15.09.2006 р. Одеська залізниця повідомила відповідача про згоду про передачу земельної ділянки, наданої у 1958 р. під будівництво лікарні, міській раді з подальшою передачею лікарні у постійне користування.
А за такого, враховуючи що посилання позивача на обставини, які вказують на законність його вимог щодо надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Шклярука 4 - а у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель лікувального закладу, та те, що такі посилання не були спростовані відповідачем, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність їх задоволення в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. Керуючись ст.ст. 7-9, 11, 71, 158,160, 162, 163, 167, п.1.ч.1 ст. 256 КАС України, ст. ст. 92, 123 ЗК України, -
постановив:
Адміністративний позов Державного Закладу «Дорожня Лікарня ДП «Одеська залізниця» до Одеської міської ради про скасування рішення та про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Скасувати рішення Одеської міської ради №4611-VI від 13.02.2014 року «Про відмову у наданні дозволу суб'єктам господарювання на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у м. Одесі» у частині відмови позивачу у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Шклярука 4-а у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель лікувального закладу.
Зобов'язати Одеську міську раду прийняти рішення про надання Державному закладу «Дорожня лікарня ДП «Одеська залізниця» дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 3,826 га по вул. Шклярука, 4-А у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель лікувального закладу.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Київський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її отримання.
Суддя Прохоров П. А.