Справа № 640/16118/14-а
н/п 2-а/640/209/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про повернення позовної заяви
"19" вересня 2014 р.
Суддя Київського районного суду м. Харкова Золотарьова Л.І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Харківського міського центру зайнятості про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
16.09.2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просить: визнати дії Харківського міського центру зайнятості у внесенні запису в Додаток 2 до Персональної картки № НОМЕР_1 ОСОБА_1 «поновити СБ» незаконними;
зобов'язати Харківський міський центр зайнятості скасувати запис «поновити СБ», який внесений в Додаток 2 до Персональної картки № НОМЕР_1 ОСОБА_1;
зобов'язати відповідача внести запис в Додаток 2 до Персональної картки № НОМЕР_1 ОСОБА_1 «надано статус безробітного»;
Визнати дії відповідача в наданні неповної інформації на його інформаційний запит від 21.07.2014 незаконними;
Зобов'язати відповідача надати йому копію наказу про поновлення статусу безробітного з 01.07.2014;
Визнати дії відповідача у ненаданні йому довідки про доходи за період з 01.01.2014 по 07.05.2014 незаконними;
Зобов'язати відповідача видати йому довідку про доходи за період з 01.01.2014 по 07.05.2014;
Визнати дії відповідача в направленні його на роботу охоронника незаконними;
Визнати дії відповідача в ненаданні йому направлення на роботу контролер пасажирського транспорту незаконними.
Дослідивши позовну заяву, вважаю, що вона не підсудна Київському районному суду м. Харкова з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п. 7 ч.1 ст.3 КАС України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 1 «Положення про Державну службу зайнятості України», затвердженого Указом Президента України від 16 січня 2013 року № 19/2013, державна служба зайнятості України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України. Служба входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері зайнятості населення та трудової міграції.
Згідно з п. 7 «Положення…», служба здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах, а також через міжрегіональні територіальні органи Служби.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Як вбачається з позовної заяви, відповідачем по справі є територіальний орган Державної служби зайнятості України як центрального органу виконавчої влади.
Таким чином, відповідач є суб'єктом владних повноважень, який реалізує владні управлінські функції у сфері державної політики зайнятості населення.
Враховуючи, що спір є публічно-правовим та відповідачем по справі є орган державної влади, то спір повинен розглядатися окружним адміністративним судам.
Таким чином, для розгляду цього спору позивачу необхідно звернутися до окружного адміністративного суду.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Відповідно ч. 6 ст. 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 18, 108 КАС України, суддя, -
УХВАВЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Харківського міського центру зайнятості про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Київський районний суд м. Харкова протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
Суддя -