УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 жовтня 2014 року м. Луцьк Справа № 803/2140/14
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Смокович В.І., вивчивши позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач, підприємець, ОСОБА_1) звернулася в суд з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 08 липня 2014 року №0023001703.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому підлягає залишенню без руху з таких підстав.
За правилами частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Зі змісту адміністративного позову слідує, що позивач заявляє позовні вимоги до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області, однак всупереч вимогам частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України не зазначає поштову адресу відповідача, його номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі.
Позивачу слід усунути даний недолік, а саме подати до суду нову редакцію позову, в якій чітко зазначити відповідача у справі, його повне найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі.
Відповідно до частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В матеріалах адміністративного позову міститься лише два примірника позовної заяви, однак копії оскаржуваного рішення не додано. У позові підприємець не зазначає про неможливість подання податкового повідомлення-рішення та не вказує суму нарахованого грошового зобов'язання, що об'єктивно не дозволяє судді визначити належний розмір судового збору, який слід було сплачувати при поданні позову.
Крім того, згідно акту Волинського окружного адміністративного суду про нестачу матеріалів від 20 жовтня 2014 року, при розкритті поштового відправлення №4302508583185, яке надійшло від ОСОБА_1, не виявилося додатків до позовної заяви (бухгалтерських та господарських документів).
Позивачу слід усунути даний недолік, а саме подати до суду копію податкового повідомлення-рішення від 08 липня 2014 року №0023001703, а також копії бухгалтерських та господарських документів, яких не виявлено під час розкриття поштового відправлення в якому надійшов позов. У разі неможливості надання копії оскаржуваного рішення, або інших документів, ОСОБА_1 слід зазначити про ці обставини для вжиття судом заходів щодо їх витребовування.
За правилами частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Як встановлено суддею, позивачем надано копію адміністративного позову для відповідача, однак не надано копії додатків, про які зазначено в позові.
Для усунення цього недоліку ОСОБА_1 необхідно надати суду копії всіх додатків до позову для відповідача, а у разі подання нової редакції позову - також його копію.
За правилами частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Оскільки позивач ставить вимоги про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 08 липня 2014 року №0023001703, яким нараховане грошове зобов'язання, тому дані вимоги є майновими і при поданні адміністративного позову підприємцю слід було сплатити судовий збір виходячи зі ставки судового збору для позовної вимоги майнового характеру.
Проте ОСОБА_1 до матеріалів адміністративного позову не додала оригіналу платіжного документу, що підтверджує сплату судового збору.
Позивачу необхідно усунути даний недолік, а саме сплатити судовий збір за реквізитами Волинського окружного адміністративного суду та надати суду оригінал відповідного платіжного документу (платіжного доручення, квитанції тощо).
Перерахування судового збору необхідно здійснювати за наступними реквізитами: отримувач коштів - УДКС України у м. Луцьку Волинської області 22030001, код отримувача 38009628, банк отримувача - ГУ ДКС України у Волинській області, код банку отримувача (МФО) 803014, рахунок отримувача 31218206784002, код класифікації доходів бюджету - 22030001 "Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), призначення платежу -"судовий збір, за позовом _ (найменування позивача), Волинський окружний адміністративний суд, код 35123898".
Оскільки до матеріалів позову не додано копії оскаржуваного рішення, а в тексті позовної заяви не зазначена сума нарахованого грошового зобов'язання, тому розмір судового збору необхідно визначити самостійно позивачу за правилами, які встановлені Законом України «Про судовий збір».
Суддя зазначає, що обчислення суми судового збору необхідно здійснювати виходячи з суми нарахованого грошового зобов'язання в оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні, при цьому як за основним платежем, так і за штрафними санкціями разом.
Ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру встановлена у статті 4 Закону України «Про судовий збір» та становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Мінімальна заробітна плата на 2014 рік встановлена у Законі України «Про державний бюджет України на 2014 рік» та становить 1 218,00 грн.
При цьому позивачу необхідно врахувати, що відповідно до частини третьої статті 4 Закону України «Про судовий збір», під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Суддя також роз'яснює позивачу, що перелік пільг по сплаті судового збору наведений у статті 5 Закону України «Про судовий збір». У випадку, якщо ОСОБА_1 звільнена від сплати судового збору, їй необхідно подати до суду копії документів, що підтверджують ці обставини.
Частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на викладені в ухвалі недоліки, позовну заяву необхідно залишити без руху, встановивши позивачу строк до 04 листопада 2014 року для їх усунення.
Керуючись статтями 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків до 04 листопада 2014 року.
Повідомити позивача, що у випадку не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя В.І. Смокович