Постанова № 40951618, 26.08.2014, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.08.2014
Номер справи
822/2036/14
Номер документу
40951618
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/2036/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 серпня 2014 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Лабань Г.В. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро лізинг" про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся з адміністративним позовом до відповідача в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Євро лізинг" до Державного бюджету України (на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", код бюджетної класифікації за доходами 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106) штраф у сумі 17000 грн.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що внаслідок проведеної перевірки позивачем складено акт про порушення законодавства про фінансові послуги товариством з обмеженою відповідальністю "Євро лізинг" від 21.11.2013 року № 205/16/03-ЛК, на підставі якого винесено постанову про застосування штрафу за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг у сумі 17000 грн.

На підставі викладеного, просить стягнути зазначену заборгованість, оскільки на момент пред'явлення позову заборгованість не погашена.

Відповідачу було надіслано ухвалу про відкриття скороченого провадження з адміністративним позовом та додатками, що підтверджується рекомендованим листом, однак у строк передбачений п. 3 ч. 5 ст. 183-2 КАС України заперечень від відповідача не поступило.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що 21 листопада 2013 року позивачем проведено перевірку товариства з обмеженою відповідальністю "Євро лізинг", за результатами якої складено акт про правопорушення законодавства про фінансові послуги від 21.11.2013 року № 205/16/03-ЛК, яким встановлено, що станом на 21.11.2013 року товариством з обмеженою відповідальністю "Євро лізинг" не надано Нацкомфінпослуг звітних даних страховика за третій квартал 2013 року у паперовій та електронній формі, що свідчить про порушення товариством з обмеженою відповідальністю "Євро лізинг" вимог ст.14 Закону України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" щодо обов'язку фінансових установ надавати звітність відповідно до законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та нагулювання ринків фінансових послуг, пункту 2.3, 2.5 розділу 2, пункту 4.1 розділу 4 та пункту 5.2 розділу 5 Порядку надання звітності фінансовими компаніями, довірчими товариствами, а також юридичними особами - суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 27.01.2004 року №27 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.04.2004 р. за №431/9030.

На підставі вказаного акту позивачем винесено постанову №205/16/03/01-ЛК від 12.12.2013 року про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг в сумі 17000 грн.

Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12 липня 2001 року N 2664-III (далі - Закон) встановлює загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг, здійснення регулятивних та наглядових функцій за діяльністю з надання фінансових послуг.

Відповідно до статті 1 Закону, фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг.

Пунктом 1 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента від 23.11.2011 N 1070 (далі - Положення) визначено, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України. Нацкомфінпослуг здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.

Згідно з підпунктом 3 пункту 4 Положення, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг відповідно до покладених на неї завдань та у межах своєї компетенції здійснює відповідно до законодавства державне регулювання та нагляд за діяльністю фінансових установ (крім банків, професійних учасників фондового ринку, інститутів спільного інвестування, фінансових установ, які мають статус міжурядових міжнародних організацій, Державної казначейської служби України та державних цільових фондів).

Комісія має право в межах своїх повноважень здійснювати інспектування та застосовувати заходи впливу.

Згідно до підпункту 7 пункту 1 статті 1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12 липня 2001 року N 2664-III учасники ринку фінансових послуг - особи, які відповідно до закону мають право надавати фінансові послуги на території України; особи, які провадять діяльність з надання посередницьких послуг на ринках фінансових послуг; об'єднання фінансових установ, включені до реєстру саморегулівних організацій, що ведеться органами, які здійснюють державне регулювання ринків фінансових послуг; споживачі фінансових послуг. Законами з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг можуть визначатися інші учасники ринків фінансових послуг.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Євро лізинг" внесене до Державного реєстру страхових та перестрахових брокерів, який ведеться Нацкомінфпослуг, та є суб'єктом нагляду.

Відповідно до положень статті 28 Закону, уповноважений орган у межах своєї компетенції надсилає фінансовим установам та саморегулівним організаціям обов'язкові до виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про фінансові послуги та вимагає надання необхідних документів, у разі порушення законодавства про фінансові послуги, нормативно-правових актів уповноваженого органу, застосовує заходи впливу та накладає адміністративні стягнення.

Статтею 39 Закону передбачено, у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, уповноважений орган застосовує заходи впливу відповідно до закону.

Положеннями статті 40 Закону встановлено, що уповноважений орган може застосовувати такі заходи впливу, як накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.

Відповідно до статті 41 Закону, що уповноважений орган застосовує до учасників ринків фінансових послуг (крім споживачів фінансових послуг) штрафні санкції за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації - у розмірі від 100 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Рішення уповноваженого органу про застосування штрафних санкцій може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені уповноваженим органом, стягуються у судовому порядку.

Враховуючи те, що в установлені законом строки штраф у сумі 17000 грн., відповідач до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг не сплатив, рішення про його застосування не оскаржив, доказів погашення зазначеної суми станом на день розгляду судом адміністративного позову не надав, суд приходить до висновку, що позовні вимоги необхідно задовольнити.

Керуючись статтями 28, 40, 41 ЗУ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», статтею 183-2 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Євро лізинг" (вул. Проскурівська, буд. 23/1, кв. 2, м. Хмельницький, 29000, код ЄДРПОУ 32774741) до Державного бюджету України (на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", код бюджетної класифікації за доходами 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106) штраф у сумі 17000 грн. (сімнадцять тисяч гривень).

Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/Г.В. Лабань"Згідно з оригіналом" Суддя Г.В. Лабань