Постанова № 40951435, 16.10.2014, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.10.2014
Номер справи
806/4234/14
Номер документу
40951435
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2014 року Житомир справа № 806/4234/14

час прийняття: 12 год. 35 хв. категорія 8.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Попової О. Г.,

за участі секретаря Слісарчука Б.Я.,

за участі представника позивача Соколовського О.В.,

за участі представника відповідача Дурав В.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Екта-Пром" до Головного управління Міндоходів у Житомирській області про визнання протиправним та скасування наказу від 10.09.2014 р. №599,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Екта-Пром" звернулось до суду з позовом в якому просить визнати протииправним та скасувати наказ Головного управління Міндоходів у Житомирській області від 10.09.2014 року №599 "Про проведення документальної позапланової перевірки ТОВ "ЕКТА -ПРОМ". В обгрунтування заявлених позовних вимог зазначило, що спірний наказ винесено з порушенням приписів Податкового кодексу України, оскільки він виданий за відсутності визначених законом обставин щодо виникнення права на проведення перевірки, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.

В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача просив відмовити в задоволені позовних вимог з підстав викладених в письмових запереченнях щодо позову.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Головним управлінням Міндоходів у Житомирській області відповідно до доповідної записки відділу внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів від 18.07.2014 року №579/7/08-015 щодо неправомірних дій посадових осіб Житомирської ОДПІ при здійсненні документальних перевірок ТОВ "Екта - Пром" винесено розпорядження №642 від 06.09.2014 року про проведення службового розслідування стосовно посадових осіб Житомирської ОДПІ ГУ Міндоходів, які проводили перевірки ТОВ "Екта - Пром" (а.с.29-31).

На підставі вказаного розпорядження відповідачем винесено спірний наказ №599 від 10.09.2014 року про проведення документальної позапланової перевірки ТОВ "Екта - Пром" (а.с.9).

В судовому засіданні представник позивача пояснив, що до перевірки уповноважені особи Головного управління Міндоходів у Житомирській області підприємством допущені не були, оскільки спірний наказ є незаконним та не відповідає вимогам чинного законодавства.

Досліджуючи спірні правовідносини, судом встановлено наступне.

Відповідно пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків в порядку, встановленому цим Кодексом.

Згідно вимог п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених ПК України, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.

В пп.75,1.2 п.75.1 ст.75 ПК України зазначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і провадиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених ПК України. Документальна виїзна - перевірка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Обставини за яких проводиться документальна позапланова виїзна перевірка чітко встановлені п.78.1 ст.78 ПК України.

Зокрема, п.п. 78.1.12 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України передбачено право на проведення позапланової перевірки у разі якщо контролюючим органом вищого рівня в порядку контролю за діями або бездіяльністю посадових осіб контролюючого органу нижчого рівня здійснено перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або матеріалів документальної перевірки, проведеної контролюючим органом нижчого рівня, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповне з'ясування під час перевірки питань, що повинні бути з'ясовані під час перевірки для винесення об'єктивного висновку щодо, дотримання платником податків вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Рішення про проведення документальної позапланової перевірки в цьому випадку приймається контролюючим органом вищого рівня лише у тому разі, коли стосовно посадових осіб контролюючого органу нижчого рівня, які проводили документальну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

З аналізу зазначених норм права встановлено, що підставою для проведення документальної позапланової перевірки, в тому числі, є службове розслідування щодо посадових осіб контролюючого органу нижчого рівня, які проводили документальну перевірку платника податків.

Встановлено, що від відділу внутрішньої безпеки на ім"я в.о. начальника ГУ Міндоходів у Житомирській області надійшла доповідна записка від 18.07.2014 року №579/7/08-015 стосовно проведення документальних перевірок ТОВ "Екта - Пром" Житомирською ОДПІ.

ГУ Міндоходів у Житомирській області в порядку контролю за діями осіб, що здійснювали перевірки ТОВ «Екта-Пром» проведено аналіз актів перевірок, а саме:

- від 21.02.2013 №941/22-2/13560309/0110 (Про результати планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Екта-Пром» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2009 року по 30.09.2012 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2009 року по 30.09.2012року);

- від 20.03.2013 №1392/22-2/13560309/0100 (Про результати позапланової виїзної документальної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю Екта- Пром» з питань, що стали предметом оскарження по запереченню № 43 від 04.03.2013 року (4323/10 від 04.03.2013 року) до акту перевірки 21.02.2013р. № 941/22-2/13560309/0110 за період з 01.10.2009р. по 30.09.2012р.);

- від 07.04.2014 № 2213/06-25-22-01/13560309 (Про результати планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Екта-Пром» (код за ЄДРПОУ 13560309) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період діяльності з 01.10.2012 р. по 31.12.2013р. та з питань дотримання вимог законодавства по єдиному соціальному внеску за період з 01.10.2012 року по 31.12.2013 року).

В ході проведеного аналізу матеріалів виявлено неповне з'ясування під час перевірки питань, що повинні бути з'ясовані під час перевірки для винесення об'єктивного висновку щодо дотримання платником податків вимог законодавства, зокрема не досліджено на належному рівні взаємовідносини перевіряємого підприємства з ТОВ «Компанія Екта».

3 метою надання належної оцінки діям працівників, що здійснювали перевірки позивача, розпорядженням ТУ Міндоходів у Житомирській області від 06.08.2014 №642, створено робочу групу для проведення службового розслідування. Зобов'язано організувати та провести позапланову перевірку ТОВ «Екта-Пром», забезпечивши повне відпрацювання недоліків та неопрацьованих питань в ході попередніх перевірок.

Враховуючи вимоги п.п. 78.1.12 п. 78.1 ст. 78 Головним управлінням Міндоходів у Житомирській області, як контролюючим органом вищого рівня над Житомирською ОДПІ прийнято наказ від 10.09.2014 №599 «Про проведення документальної позапланової перевірки ТОВ «Екта-Пром».

За таких обставин, суд приходить до висновку, що оскаржуваний наказ прийнятий у відповідності до норм діючого законодавства.

З огляду на вищевикладене, суд відмовляє в задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Екта-Пром".

Керуючись ст.ст.158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд -

постановив:

В задоволенні позовних вимог Товариству з обмеженою відповідальністю "Екта-Пром" відмовити.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.Г. Попова

Повний текст постанови виготовлено: 20 жовтня 2014 р.