ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/2783/14
14 жовтня 2014 року
м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Державної фінансової інспекції у Рівненській області
до
Оржівської селищної ради
про зобов'язання вчинення певних дій, -
ВСТАНОВИВ :
Державна фінансова інспекція у Рівненській області звернулася з позовом до Оржівської селищної ради про зобов'язання забезпечити перерахування безпідставно отриманих коштів у сумі 15 519, 96 грн.
До початку розгляду справи по суті позивачем зменшено позовні вимоги до 4772, 10 грн. та заявлено клопотання про розгляд справи без уповноваженого представника.
Відповідачем подано письмову заяву щодо визнання позову в частині заявленій позивачем про зменшення позовних вимог та розгляд справи без його участі.
З огляду на подані сторонами по справі зави про розгляд справи без їх представників, судом прийнято рішення про розгляд вказаної справи у порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши письмові докази, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Як встановлено судом, Рівненською міжрайонною державною фінансовою інспекцією відповідно до п. 6.4.6.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Рівненській області на І квартал 2014 року проведено селищного бюджету, фінансово-господарської діяльності в Оржівській селищній раді за період з 01.01.2011 по 31.01-2014, з окремих питань фінансово-господарської діяльності по 01.03.2014.
Aкт ревізії від 26.05.2014 №270-16/81 підписано об'єктом контролю 05.06.2014 без заперечень.
У відповідності до п.7 ст.10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 №2939-ХІІ, листом від 05.06.2014 №270-13/1237 об’єкту контролю направлено вимоги про усунення виявлених ревізією порушень (термін виконання вимог - до 02.09.2014 року).
Станом на момент розгляду справи Оржівською селищною радою не виконано, зокрема, п. 2 вимог в частині перерахування до загального фонду Державного бюджету України помилково зарахованих доходів на загальну суму 4772, 10 гривень.
Ревізією дотримання вимог бюджетного законодавства при формуванні доходної частини селищного бюджету на 2011 - 2013 роки, встановлено, що при затвердженні рішень про Оржівський селищний бюджет на відповідний період у складі доходів загального фонду Оржівською селищною радою заплановано надходження від адміністративних штрафів та інших санкцій.
З 2011 року відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 69 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI, адміністративні штрафи, що накладаються місцевими органами виконавчої влади та виконавчими органами рад або утвореними ними в установленому порядку адміністративними комісіями, зараховуються до доходів місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів.
Ревізією встановлено, що адміністративною комісією Оржівської селищної ради, протягом 2011-2013 років адміністративних штрафів накладено в розмірі 510,00 гривень. Вказана сума зарахована до доходів селищного бюджету по КБКД 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції» за 2012 р.
В ході ревізії, з метою з'ясування органів, по постановах яких накладено адміністративні штрафи, які в подальшому зараховано до доходів Оржівського селищного бюджету, проведено зустрічну звірку в Управлінні Державної казначейської служби у Рівненському районі, за результатами якої згідно із представленими виписками по аналітичному рахунку №31417542700298 Оржівської селищної ради підтверджена загальна сума надходження КБКД 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції» за 2011-2013 роки в розмірі 16703,96 гривень, в тому числі в 2011 році надійшло 12621,60 грн., в 2012 році - 2948,36 гривень, в 2013 році - 1134,00 гривень.
Згідно даних, отриманих в ході зустрічної звірки в Управлінні Державної казначейської служби у Рівненському районі встановлено, що адміністративні штрафи на загальну суму 13199,86 грн., які сплачені в 2011- 2013 роках до Оржівського селищного бюджету, накладені по постановах РВ УМВС України в Рівненській області.
При цьому, в ході ревізії 16.03.2014 року за № 116 Оржівською селищною радою направлено запит до РОУ ПАТ «Державний ощадний банк України» щодо надання інформації про прийняті за період з 01.01.2011 по 31.01.2014 платежі на розрахунковий рахунок Оржівської селищної ради № 31417542700298 за призначенням «Адміністративні штрафи та інші санкції».
28.03.2014 року за № 15.3-32/1077 РОУ ПАТ «Державний ощадний банк України» надано для Оржівської селищної ради реєстр прийнятих платежів.
Також, Рівненською міжрайонною державною фінансовою інспекцією направлено запити від 17.03.2014 № 270-12/590 та від 04.04.2014 № 270-12/714 до Рівненського РВ УМВС України з метою отримання інформації щодо осіб притягнутих до адміністративної відповідальності протягом 2011-2013- січня 2014 року.
Співставленням даних, отриманих в ході зустрічної звірки в Управлінні Державної казначейської служби у Рівненському районі, реєстру платежів на розрахунковий рахунок Оржівської селищної ради № 3142199270098, наданих РОУ ПАТ «Державний Ощадбанк України» та інформацій Рівненського РВ УМВС України в Рівненській області (від 25.03.2014 № 65/10-2559 та від 14.04.2014 №65/10-3258), щодо осіб, які проживають на території Оржівської селищної ради та яких притягнуто до адміністративної відповідальності протягом 2011-2013 років встановлено, що адміністративні штрафи на загальну суму 15519,96 грн.
З врахуванням заяви позивача про зменшення позовних вимог від 14.10.2014, за період з 01.01.2011 по 01.01.2014 до доходів 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції" зайво зараховано адміністративних штрафів, які накладені по протоколах та постановах Рівненського РВ УМВС України в Рівненській області завдано державному бюджету матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 4772, 10 гривень.
Відповідно до п.10 ч. 1 ст.10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» №2939-ХІІ, органам держфінінспекції надано право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Крім того, згідно п.4.3 Положення про Державну фінансову інспекцію в Рівненській області, затвердженого Головою Державної фінансової інспекції України 07.12.2011, інспекція відповідно до покладеного на неї завдання здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства, а саме звертається до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового : контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
З урахуванням викладеного, суд прийшов до переконання, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами та підлягають до задоволення.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України судові витрати не підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Зобов'язати Оржівську селищну раду (код ЄДРПОУ 04387102) забезпечити перерахування з Оржівського селищного бюджету до Державного бюджету України безпідставно отримані кошти у сумі 4772 грн. 10 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Жуковська Л.А.