Копія
Справа № 822/3473/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2014 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіМатущака В.В. при секретаріГук В.В. за участі:представника позивача: Костриби Л.В., представника відповідача: Гнатюк О.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Ярмолинецького спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Агроліс" в особі директора Огороднік М.А. до Ярмолинецького відділення Городоцької об'єнаної державної податкової інспекції Хмельницької області про скасування рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Ярмолинецьке спеціалізоване лісогосподарське підприємство "Агроліс" в особі директора Огороднік М.А. звернулося з позовом до Ярмолинецького відділення Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області про скасування рішень від 22.05.2014 №№0001391700, 0001411700, 0001421700, 0001451700, 0001461700, 0001471700, 0001481700, 0001501700, 0001511700, 0001521700 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
В обґрунтування позовних вимог вказує, що спірні рішення відповідача по нарахуванню штрафних санкцій та пені є протиправними, оскільки прийняті з порушенням Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Враховуючи вищевикладене, просить їх скасувати.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечувала, посилаючись на обставини, викладені в письмових запереченнях, просила відмовити в задоволенні позову.
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи та надані докази у їх єдності, взаємному зв'язку та сукупності, з'ясувавши повно і всебічно обставини справи, суд вважає, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно ч. 8 ст. 9 Закону платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Частиною 11 ст. 9 Закону встановлено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Відповідно до ч. 10 ст. 25 Закону на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Пунктом 2 ч. 11 ст. 25 Закону передбачено, що орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Згідно з ч.16 ст. 25 Закону строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Судом встановлено, що з часу адміністрування органами доходів і зборів єдиного соціального внеску, у позивача обліковувалась заборгованість по даному внеску в сумі 22807,19 грн.
Городоцькою ОДПІ було застосовано до платника наступні штрафні санкції:
Рішення №0001391700 від 22.05.2014 фінансова санкція в розмірі 646,91 грн. в т.ч. 294,05 - штраф, пеня - 352,86 грн., станом на 21.06.2014 борг в розмірі 2940,5 грн. сплачено 18.10.2013р. ( кількість днів несплати - 120);
Рішення №0001411700 від 22.05.2014 фінансова санкція в розмірі 920,09 грн. в т.ч. 489,41 - штраф, пеня - 430,68 грн. станом на 23.07.2013 борг в розмірі 4894,1 грн. сплачено 18.10.2013 (кількість днів несплати - 88);
Рішення №0001421700 від 22.05.2014 фінансова санкція в розмірі 1300,49 грн. в т.ч. 701,0 - штраф, пеня -599,49 грн. станом на 21.08.2013 борг в розмірі 7010,0грн. сплачено 29.11.2013 (кількість днів несплати - 101);
Рішення №0001451700 від 22.05.2014 фінансова санкція в розмірі 1274,44 грн. в т.ч. 679,02 грн. - штраф, пеня - 594,72 грн. станом на 23.09.2013 борг в розмірі 6797,2 грн. сплачено 20.12.2013( кількість днів несплати - 89);
Рішення №0001461700 від 22.05.2014 фінансова санкція в розмірі 1018,33 грн. в т.ч. 634,33грн. - штраф, пеня - 384,00 грн. станом на 21.11.2013 борг в розмірі 6343,3 грн. сплачено 21.01.2014 ( кількість днів несплати - 62);
Рішення №0001471700 від 22.05.2014 фінансова санкція в розмірі 1027,21 грн. в т.ч. 697,81 грн. - штраф, пеня - 329,4 грн. станом на 21.12.2013р. борг в розмірі 6978,1 грн. сплачено 25.02.2014 ( кількість днів несплати - 67);
Рішення №0001481700 від 22.05.2014 фінансова санкція в розмірі 1056,00 грн. в т.ч. 725,95 грн. - штраф, пеня - 330,05 грн. станом на 20.01.2014 борг в розмірі 7259,5 грн. сплачено 21.03.2014 ( кількість днів несплати - 60);
Рішення №0001501700 від 22.05.2014 фінансова санкція в розмірі 958,2 грн. в т.ч. 742,79грн. - штраф, пеня - 215.41 грн. станом на 20.02.2014 борг в розмірі 7427,90 грн. сплачено 21.03.2014 (кількість днів несплати - 29)
Рішення №0001511700 від 22.05.2014 фінансова санкція в розмірі 734,49 грн. в т.ч. 727,22 грн. - штраф, пеня - 7,27 грн. станом на 20.03.2014 борг в розмірі 7272,20 грн. сплачено 21.03.2014 (кількість днів несплати -1);
Рішення №0001521700 від 22.05.2014 фінансова санкція в розмірі 1113,20 грн. в т.ч. 1101,91 грн. - штраф, пеня - 11.29 грн. (кількість днів несплати - 28).
В судовому засіданні представником позивача не надано жодних пояснень щодо вчасного перерахування єдиного внеску, відтак з огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позивачем не дотримано вимог чинного законодавства щодо обов'язку повного та своєчасного нараховування, обчислення і сплати єдиного внеску, а таму позивач зобов'язаний нести передбачену законом відповідальність.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З врахуванням наведеного, суд вважає, що висновки відповідача про порушення позивачем строків сплати єдиного внеску є доведеними, обґрунтованими та такими, що підтверджуються матеріалами справи, рішення від 22.05.2014 №№0001391700, 0001411700, 0001421700, 0001451700, 0001461700, 0001471700, 0001481700, 0001501700, 0001511700, 0001521700 є правомірними, відповідають дійсним обставинам справи та прийняті з дотриманням норм чинного законодавства.
Керуючись ст.ст. 71, 158 - 163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
у задоволенні адміністративного позову Ярмолинецького спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Агроліс" в особі директора Огороднік М.А. - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 10 жовтня 2014 року
Суддя/підпис/В.В. Матущак"Згідно з оригіналом" Суддя В.В. Матущак