Постанова № 40936987, 16.10.2014, Тисменицький районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
16.10.2014
Номер справи
352/1674/14-а
Номер документу
40936987
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 352/1674/14-а

Провадження № 2-а/352/79/14

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2014 року м. Івано-Франківськ

Тисменицький районний суд Івано-Франківської області

в складі: головуючого - судді Дузінкевича І.М.

секретаря Кукули О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Івано-Франківську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі Івано-Франківської області про зобов»язання провести перерахунок пенсії з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та допомогу на вирішення соціально-побутових питань, -

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до відповідача про зобов»язання провести перерахунок пенсії з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та допомогу на вирішення соціально-побутових питань. Позов обгрунтовував тим, що відповідач при призначенні йому пенсії державного службовця, не включив до розрахунку заробітку, з якого визначається пенсія матеріальну допомогу на оздоровлення та на соціально-побутові потреби, з якої було сплачено страхові внески. У зв»язку з цим в липні 2014р. він звернувся до відповідача з проханням провести перерахунок розміру його пенсії. Під час перебування його на державній службі він отримував систематично матеріальну допомогу на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, яка є частиною заробітної плати, виплачуються за рахунок та в межах фонду оплати праці, і на яку нараховувався та сплачувався збір на обов»язкове державне пенсійне страхування, а тому зазначені виплати повинні враховуватись при обчисленні розміру пенсії. Однак у перерахунку пенсії йому було відмовлено з посиланням на ст. 33 Закону України «Про державну службу». Просив постановити рішення, яким зобов»язати відповідача провести перерахунок розміру його пенсії, включивши в суму заробітної плати для обчислення пенсії матеріальну допомогу на оздоровлення і на соціально-побутові потреби.

Позивач у судовому засіданні позов підтримав та просив його задоволити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, пояснила, що при визначенні розміру пенсії державним службовцям у заробітну плату слід враховувати виплати, які входять до структури заробітної плати та які передбачені ст. 33 Закону України «Про державну службу». А матеріальна допомога є одноразовою виплатою і не зазначена в переліку заробітної плати, тому вона не включається до заробітку, що враховується при призначенні пенсії державним службовцям. Просила відмовити у задоволенні позову.

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач з 02.09.2013р. отримує пенсію по віку відповідно до Закону України «Про державну службу» і перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі Івано-Франківської області. Із матеріалів справи вбачається, що УПФ в Тисменицькому районі Івано-Франківської області під час призначення пенсії позивачу, при обчисленні пенсії, не включило матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Ця обставина визнана відповідачем у запереченні і сторонами не оспорюється. У липні 2014року позивач звернувся до відповідача УПФ в Тисменицькому районі Івано-Франківської області із заявою здійснити перерахунок його пенсії державного службовця, враховуючи матеріальну допомогу на оздоровлення та допомогу для вирішення соціально-побутових питань.

Базовим законом, який визначає основні засади пенсійного забезпечення непрацездатних громадян України є Закон України «Про пенсійне забезпечення», статтею 66 якого встановлено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» об'єктом оподаткування є для платників збору, визначеного пунктами 1 та 2 ст.1 цього Закону ( юридичні особи, в т.ч. державні установи), - фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці» а також винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру.

Згідно ст.33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок, може надаватись матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, а згідно ст. 35 цього Закону передбачено, що державним службовцям одночасно з наданням щорічної відпустки виплачується матеріальна допомога на оздоровлення.

Таким чином, Закон України «Про державну службу» передбачає що до заробітку державного службовця крім заробітної плати в розумінні ст.33 Закону України «Про державну службу», входять матеріальні допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оздоровлення, а також інші види виплат , на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно із ст.2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування».

Статтею 37 Закону України «Про державну службу» визначено, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Вищенаведені нормативні акти засвідчують, що основним критерієм при визначенні видів оплати праці, які включаються до заробітку для обчислення пенсії є нарахування на такі виплати страхового збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд достовірно встановив, що при визначенні розміру пенсії позивачу, відповідачем безпідставно не було враховано всі види оплати праці, на які нараховано збір на обов'язкове державне пенсійне забезпечення, а тому позов підлягає до задоволення.

На підставі ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст.ст. 33, 37, 37-1 Закону України «Про державну службу», ст. 2 Закону України «Про збір на обов»язкове державне пенсійне страхування», керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд,-

п о с т а н о в и в:

Позов задовольнити.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі Івано-Франківської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1, включивши в суму заробітної плати для обчислення пенсії виплачену матеріальну допомогу на оздоровлення, допомогу на вирішення соціально-побутових питань, та виплатити заборгованість у частині недорахованої суми пенсії з дня призначення пенсії за віком як державному службовцю з 02 вересня 2013року.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної

скарги, якщо таку не було подано. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тисменицький районний суд Івано-Франківської області.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Головуючий І.М.Дузінкевич