Постанова № 40934458, 30.09.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2014
Номер справи
804/14338/14
Номер документу
40934458
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2014 р. Справа № 804/14338/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Єфанової О.В. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості , -

ВСТАНОВИВ:

Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області звернулась з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в якому позивач просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, АДРЕСА_1) заборгованість до бюджету по платежу податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування всього в сумі 11259,89 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач не сплатив самостійно визначених грошових зобов'язань та зобов'язань визначених податковим органом, у зв'язку з чим виникла заборгованість по платежу податок на доходи фізичних осіб в розмірі 11259,89 грн.

Відповідно до ст.183-2 КАС України позов прийнято до розгляду в скороченому провадженні та ухвалою суду відповідачу запропоновано у 10-тиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття надати до суду заперечення на позов або заяву про визнання позову.

Відповідач у встановлений судом строк не надав до суду ні заперечень на позов, ні заяви про визнання позову, про відкриття провадження у цій справі та розгляд її у скороченому провадженні повідомлений належним чином, відповідно до вимог ст. 35 КАС України.

Пунктом 4 ч.1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження..

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Згідно до п.2 ч.5 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована з 02.04.2010 року фізичною особою-підприємцем та включена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Юридична адреса Відповідача: 53225, АДРЕСА_1.

Відповідно до вимог чинного законодавства позивач є платником податків, зборів (обов'язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Нікопольській ОДПІ з 06.04.2010 року за № 26816.

Відповідачем 10.02.2014 подано до Нікопольської ОДПІ податкову декларацію про майновий стан і доходи за № 1400004086 (далі - Декларація №1400004086).

Крім того, Відповідачем 10.02.2014 разом з Декларацією №1400004086 подано до податкового органу Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності за № 1400004087 (далі - Розрахунок № 1400004087).

Вказаним Розрахунком (рядок 8) Відповідачем визначено розмір квартальних авансових платежів з податку, що підлягають сплаті до бюджету у наступному за звітним році у сумі 518,81 грн.

На момент нарахування авансового платежу у розмірі 518,81 грн. по строку сплати до 15.03.2014 року в картці особового рахунку платника по платежу податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування існувала переплата у розмірі 74,38 грн.

Таким чином, з врахуванням переплати податковий борг ФОП ОСОБА_1 з авансового внеску у розмірі 518,81 грн. по строку сплати до 15.03.2014 склав 443,43 грн.

Відповідачем у встановлені строки суму грошових зобов'язань з авансового внеску по строку сплати до 15.03.2014 у розмірі 443,43 грн. не сплачено, тому вона набула статусу податкового боргу з 15.03.2013 року.

На момент нарахування авансового платежу у розмірі 518,81 грн. по строку сплати до 15.05.2014 року в картці особового рахунку платника по платежу податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування переплати не було.

Відповідачем у встановлені строки суму грошових зобов'язань з авансового внеску по строку сплати до 15.05.2014 у розмірі 518,81 грн. не сплачено, тому вона набула статусу податкового боргу з 15.05.2014 року.

На момент нарахування авансового платежу у розмірі 518,81 грн. по строку сплати до 15.08.2014 року в картці особового рахунку платника по платежу податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування переплати не було.

Відповідачем у встановлені суму грошових зобов'язань з авансового внеску по строку сплати до 15.08.2014 у розмірі 518,81 грн. не сплачено, тому вона набула статусу податкового боргу з 15.08.2014 року.

Також, фахівцями Нікопольської ОДПІ проведено документальну позапланову невиїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства, за результатами якої було складено акт від 07.07.2014 р. № 1900/04-07-17-03.2724205805. Вказаний акт було надіслано на адресу відповідача засобами поштового зв'язку з рекомендованим повідомленням про вручення та отримано останнім 10.07.2014.

За актом документальної позапланової невиїзної перевірки від 07.07.2014 року № 1900/04-07-17-03.2724205805 винесено податкове повідомлення-рішення від 22.07.2014 р. № 0008361703, яким відповідачеві донараховано суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в загальній сумі 9777,84 грн. (в частині основного платежу 7822,27 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1955,57 грн.).

Вказане податкове повідомлення-рішення надіслано на адресу відповідача засобами поштового зв'язку з рекомендованим повідомленням про вручення та отримано останнім 24.07.2014.

У зв'язку з несплатою відповідачем у встановлені терміни суми грошових зобов'язань, Нікопольською ОДПІ на виконання вимог п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України на адресу відповідача виставлено податкову вимогу від 14.04.2014 р. за № 696-25. Вказану вимогу було отримано відповідачем нарочно 17.04.2014 року.

Таким чином, заборгованість відповідача по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування складає 11259,89 грн.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом.

Відповідно до пп.20.1.19 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу.

Згідно ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу.

Згідно п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу.

Згідно п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Підпунктом 177.5.1 п.177.5 ст. 177 Податкового кодексу України визначено, що авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).

Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У відповідності до п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п. п. 36.1-36.3 ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Суд доходить висновку, що позивачем надані належні докази, які свідчать про заборгованість відповідача перед бюджетом, а також здійснені всі заходи, направлені на досудове врегулювання відповідного спору.

Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158 - 163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, АДРЕСА_1) заборгованість до бюджету по платежу податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування всього в сумі 11259,89 грн.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя О.В. Єфанова