ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
16 жовтня 2014 року Справа № 808/6787/14 м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Нечипуренко О.М., перевіривши матеріали
за позовом Обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго"
до Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області
про скасування рішення № 186/17-2-0008261702 від 25.09.2014, -
та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,
ВСТАНОВИВ:
Обласне комунальне підприємство "Донецьктеплокомуненерго" звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, в якому просить скасувати рішення від 25.09.2014 №186/17-2-0008261702 заступника начальника Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області Сущенка А.О. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені у загальному розмірі 34443,75 грн. до виробничої одиниці Обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" "Костянтинівкатепломережа".
Відповідно до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, з огляду на наступне.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Із змісту адміністративного позову вбачається, що позивачем у справі є Обласне комунальне підприємство "Донецьктеплокомуненерго".
Приписами ч.1 ст.3 КАС України встановлено, що позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.
Як встановлено ч. 1 ст. 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Частиною 2 ст. 50 КАС України передбачено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Оскаржуване рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску прийнято Костянтинівською ОДПІ відносно Виробничої одиниці ОКП "Донецьктеплокомуненерго" "Костянтинівкатепломережа", яка є самостійною юридичною особою. Із змісту Сертифікату (висновку) про настання обставин непереборної сили (вих.№3068/05-4 від 12.09.2014), виданого Торгово-промисловою палатою України, судом встановлено, що Виробнича одиниця ОКП "Донецьктеплокомуненерго" "Костянтинівкатепломережа" (Донецька область, м. Костянтинівска, вул. Радянська, буд.62) є юридичною особою (ідентифікаційний код 05540860).
Проте, у позові не зазначено, чи вважає Виробнича одиниця Обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" "Костянтинівкатепломережа", як самостійна юридична особа порушеними свої права та інтереси і у чому саме полягає порушення. Крім того, позивачем у позові не обґрунтовано, які саме права та інтереси позивача порушені відповідачем.
Нормами ч.1, 2 ст.6 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Доказів, якими підтверджувалось право Обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" звертатись до суду в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю виробничої одиниці Обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" "Костянтинівкатепломережа", позивачем суду надано не було.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання суду належним чином оформленої заяви у відповідності до вимог ст.ст. 105, 106 КАС України, а саме: уточнення підстави звернення до суду із адміністративним позовом та надання доказів на їх обґрунтування.
Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" до Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про скасування рішення залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви з урахуванням поштового перебігу до 10 листопада 2014 року року
Зазначені документи надіслати до суду супровідним листом з посиланням на номер справи.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.М. Нечипуренко