Постанова № 40932930, 13.10.2014, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.10.2014
Номер справи
816/3174/14
Номер документу
40932930
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2014 року м. ПолтаваСправа № 816/3174/14

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Костенко Г.В.,

за участю секретаря судового засідання - Панькіної А.С.,

представника позивача - Козаченко О.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації до ОСОБА_3 про стягнення виплачених коштів, -

В С Т А Н О В И В:

11 серпня 2014 року позивач Управління праці та соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації (далі - позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 (далі - ОСОБА_3, відповідач) про стягнення виплачених коштів в розмірі 165,31 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на несплату відповідачем суми державної допомоги, виплаченої надміру внаслідок зловживань з боку громадянина, а саме: неповідомлення органу, що призначає і здійснює виплату державної допомоги, про зміну обставин, які впливають на виплату допомоги.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка про отримання повістки, причину неявки суду не повідомив, заяви про неможливість прибуття до суду від відповідача не надходило. Відповідач в судовому засіданні 30.09.2014 року проти позову заперечував. Зазначав, що не отримував допомогу за березень місяць, а лише за квітень у розмірі 95,00 грн, а тому вважає що позов має бути частково задоволений.

Суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності відповідача.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що 10.06.2011 року відповідач звернувся до управління праці та соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації із заявою про призначення компенсаційної виплати особі, яка надає соціальні послуги. /а.с.4/.

Згідно із заявою про призначення соціальної допомоги від 10.06.2011 року управлінням праці та соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації було призначено ОСОБА_3 компенсаційну виплату по догляду за ОСОБА_4 на період з 10.06.2011 року по 20.11.2012 року та з 29.11.2012 року по довічно.

Розпорядженням начальника управління праці та соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації на перерахунок компенсації за надання соціальних послуг встановлено розмір допомоги з 01.01.2013 року по 30.11.2013 року в розмірі 89,40 грн, а з 01.12.2013 року по 31.12.2054 року в розмірі 94,90 грн. /а.с.7/.

Протоколом від 07.04.2014 року припинено виплату компенсації ОСОБА_3 з 09.03.2014 року в зв'язку зі смертю підопічної особи ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис про смерть №19. /а.с.8/.

Частиною восьмою статті 7 Закону України "Про соціальні послуги" визначено, що фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначаються і виплачуються компенсаційні виплати в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Так, пунктом 1 Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558 (надалі - Порядок), передбачено, що непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата.

Згідно з пунктом 5 зазначеного порядку компенсація призначається і виплачується органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з документами, зазначеними у пункті 6 цього Порядку.

Пунктом 15 Порядку № 558 встановлено, що фізичні особи, які одержують компенсацію, зобов'язані повідомити органи праці та соціального захисту населення, що призначають ці виплати, про обставини, які можуть вплинути на умови їх призначення. У разі виявлення таких обставин виплата компенсації припиняється з дня, що настає за днем виникнення таких обставин. У разі одержання у зв'язку з цим зайвих сум компенсації одержувачі повинні відшкодувати органам праці та соціального захисту населення надміру виплачені суми.

Якщо фізична особа не повернула добровільно надміру виплачені суми, вони стягуються в судовому порядку на підставі заяви органу праці та соціального захисту населення, що призначив компенсацію.

Матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_3 не повідомив управління праці та соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації про смерть підопічної, хоча зі змісту заяви про призначення компенсаційної виплати від 10.06.2011 року зобов'язувався вчасно повідомити управління про причини, що впливають на призначення компенсаційної виплати. У зв'язку з неповідомленням про смерть підопічної виникла переплата у розмірі 165,31 грн.

Доводи відповідача про не отримання ним компенсаційної виплати за березень місяць 2014 року спростовується відповіддю Полтавського обласного управління АТ "Ощадбанк" від 02.09.2014 року №2584. /а.с.34/. Згідно отриманої інформації встановлено, що 05.03.2014 року на рахунок відповідача (НОМЕР_2) зараховано суму 94,90 грн за березень місяць 2014 року та через ТВБВ №10016/0112 філії - Полтавське обласне управління АТ "Ощадбанк" 12.03.2014 року отримано виплату у розмірі 95,00 грн.

За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а відтак позов підлягає задоволенню.

Доказів, які б свідчили про сплату надміру виплачених коштів на день розгляду справи, суду не надано.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації до ОСОБА_3 про стягнення виплачених коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3 (іден.код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації (р/р 35412033008349, банк ГУДКСУ в Полтавській області, код 05385890, МФО 831019, вул. Короленка, 7, м. Полтава, 36011) надміру виплачені кошти в сумі 165 /сто шістдесят п'ять/ грн,31 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 17 жовтня 2014 року.

Суддя Г.В. Костенко