h
справа № 2-а-517/09
категорія 6.9
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капустинського М.М. ,
при секретарі - Заріцькій О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
запозовом Прокурора Богунського району м. Житомира в інтересах держави в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до Відкритого акціонерного товариства "Овруцька льононасінницька станція"
про стягнення 7480,00 грн.,-
встановив:
Прокурор Богунського району м. Житомира звернувся до суду в інтересахдержави в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) з позовом. При цьому зазначав, що відповідачем порушено вимоги чинного законодавства, яке регулює правовідносини у сфері обігу цінних паперів. У зв”язку з цим постановами № 190-ЖИ від 17 липня 2008 року, № 360-ЖИ від 8 жовтня 2008 року, № 126-ЖИ від 17 липня 2008 року, № 139-ЖИ 25 липня 2008 року, № 207-ЖИ від 8 жовтня 2008 року та № 202-ЖИ від 25 липня 2008 року до ВАТ “Овруцька льононасінницька станція”застосовано фінансові санкції у сумі 7480, 00 грн., яку прокурор просить стягнути.
Прокурор і представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі. Просили позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з”явився, хоча про час і місце розгляду справи повідомлений вчасно і у передбаченому законом порядку. Про причини неявки суд не повідомив. Письмове заперечення на позовну заяву не надіслав.
Заслухавши пояснення прокурора і представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Спірні правовідносини регулюються Законами України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”від 30.20.1996 року, "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 року, Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року N 1591 " Про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів " (далі - Положення). Судом встановлено, що відкрите акціонерне товариство “Овруцька льононасінницька станція”має державну частку в обсязі, більше 25 % акцій у статутному капіталі.
Згідно з ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік. Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Звітним періодом для складання квартальної інформації про емітента є квартали поточного року. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття. Особливості подання та оприлюднення регулярної інформації інститутами спільного інвестування встановлюються законодавством.
Пунктами 1, 3 Глави 3 Розділу 4 Положення передбачено, що розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії. Акціонерні товариства, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.
Квартальну інформацію про результати фінансово-господарської діяльності відповідачем Комісії не надано, чим порушено вимоги ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п. 1, 3 Глави 3 Розділу 4 Положення. За ненадання інформації за 1-4 квартали 2007 року, 1-й квартал 2008 року постановою № 190-ЖИ від 17 липня 2008 року до відповідача застосовано фінансову санкцію у розмірі 1700, 00 грн., за 2-й квартал 2008 року –постановою № 360-ЖИ від 8 жовтня 2008 року у розмірі 510, 00 грн.
За ухилення від виконання розпоряджень про усунення порушень законодавства про цінні папери постановами № 126-ЖИ від 17 липня 2008 року, № 139-ЖИ 25 липня 2008 року та № 207-ЖИ від 8 жовтня 2008 року до відповідача застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 1700, 00 грн., 1700, 00 грн. та 510, 00 грн. відповідно.
Відповідно до вимог частини 2 пункту 1 глави 7 Розділу 5 Положення, розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії – у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування в офіційному друкованому виданні –у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії –не пізніше 01 червня року, наступного за звітним.
Також товариство з обмеженою відповідальністю "Овруцька льононасінницька станція" у визначений законодавством термін не розмістило у загальнодоступній базі даних Комісії, не опублікувало в офіційному друкованому виданні та не подало до Комісії річну інформацію за 2007 рік, допустивши при цьому порушення ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та ч. 2 п. 1 Глави 7 Розділу 5 Положення. За вказане порушення постановою № 202-ЖИ від 25 липня 2008 року до відповідача застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 2550, 00 грн.
На день розгляду даної справи відповідач добровільно вище зазначені штрафи на загальну суму 7480, 00 грн. не сплатив, вказані постанови не оскаржив.
Відповідно до ст. ст. 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірах, встановлених цим Законом. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Згідно з ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", прокурор має право звертатися до суду з позовами, коли порушуються інтереси держави.
Враховуючи викладене, Житомирський окружний адміністративний суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб”єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, відповідно до Законів України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”від 30.20.1996 року, "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 року, Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року N 1591 " Про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів ", керуючись ст. ст. 94, 158 –163, 167, 186, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд
постановив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства “Овруцька льононасінницька станція”(вул. Правди, 12 а, м. Овруч, Житомирська область, код 00698555) на користь Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (вул. В. Бердичівська, 15, м. Житомир) 7480, 00 грн. штрафних санкцій.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: М.М. Капустинський