КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-4242/12/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Виноградова О.І. Суддя-доповідач: Бабенко К.А
У Х В А Л А
Іменем України
22 вересня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Борисюк Л.П., Кобаля М.І., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області на Постанову Київського окружного адміністративного суду від 01 листопада 2013 року за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Термінал Бровари» до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби, Броварського управління Державної казначейської служби України Київського області про стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, -
В С Т А Н О В И В:
В зв'язку з неприбуттям жодного з представників осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, відповідно до п. 2 частини першої ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 01 листопада 2013 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.
Позивачем до Відповідача - Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби подано Податкові декларації з податку на додану вартість та Уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, копії яких наявні в матеріалах справи (Т.1, а.с.37-40,83-84,41-44,87-88,49-52,93-94,59-62,104-105,68-71,99-100,76-79,109-110), та відповідно до яких залишок від'ємного значення, що після бюджетного відшкодування підлягав включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду складав: за лютий 2008 року - 39024,00 грн. (після уточнення - 38170,00 грн.), за квітень 2008 року - 867145,00 грн. (після уточнення - 808220,00 грн.), за червень 2008 року - 8525310,00 грн. (після уточнення - 7627865,00 грн.), за липень 2008 року - 10161930,00 грн. (після уточнення - 1636620,00 грн.), за серпень 2008 року - 12207755,00 грн. (після уточнення - 2049696,00 грн.), за жовтень 2008 року - 19421728,00 грн. (після уточнення - 3447114,00 грн.).
Відповідачем - Броварською об'єднаною державною податковою інспекцією Київської області Державної податкової служби проведено позапланову виїзну перевірку Позивача з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку за лютий, квітень, червень, липень, серпень, жовтень 2008 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалась у періоді: січень, березень, квітень, травень, червень, липень, вересень 2008 року, про що складено відповідний Акт №465/23-3/33584049 від 05.10.2009 року (далі - Акт), копія якого також наявна в матеріалах справи (Т.1,а.с.114-138).
Перевіркою встановлено порушення пп. 4.5.1 п. 4.5 ст.4, пп.7.4.1 п.7.4 та пп. 7.5.1 п.7.5 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03 квітня 1997 року № 168/97-ВР (далі - Закон №168/97-ВР), в результаті чого Позивачем завищено на 510453,00 грн. заявлену суму бюджетного відшкодування за квітень 2008 року та на 444,00 грн. за серпень 2008 року. Як вбачається з п.2 висновків Акта, за результатами перевірки на день складання акту підтверджено заявлену Позивачем суму бюджетного відшкодування ПДВ за: лютий 2008 р. у сумі 826,00 грн., що складається з суми ПДВ, підтвердженої до відшкодування по іншим постачальникам, по яких сума ПДВ за місяць складає менше 5% від суми податкового кредиту та не потребує зустрічних перевірок. Остаточні висновки, щодо підтвердження заявленої суми бюджетного відшкодування за лютий 2008 року у сумі 37344,00 грн. будуть зроблені після отримання відповіді на запит про проведення зустрічної перевірки; квітень 2008 року у сумі 2179,00 грн., що складається з суми ПДВ, підтвердженої до відшкодування по іншим постачальникам, по яких сума ПДВ за місяць складає менше 5% від суми податкового кредиту та не потребує зустрічних перевірок. Остаточні висновки, щодо підтвердження заявленої суми бюджетного відшкодування за квітень 2008 року у сумі 295588,00 грн. будуть зроблені після отримання відповіді на запит про проведення зустрічної перевірки; червень 2008 року у сумі 35933,00 грн., що складається з суми ПДВ, підтвердженої до відшкодування по іншим постачальникам, по яких сума ПДВ за місяць складає менше 5% від суми податкового кредиту та не потребує зустрічних перевірок. Остаточні висновки, щодо підтвердження заявленої суми бюджетного відшкодування за червень 2008 року у сумі 7591932,00 грн. будуть зароблені після отримання відповіді на запит про проведення зустрічної перевірки; липень 2008 року у сумі 27239,00 грн., що складається з суми ПДВ, підтвердженої до відшкодування по іншим постачальникам, по яких сума ПДВ за місяць складає менше 5% від суми податкового кредиту та не потребує зустрічних перевірок. Остаточні висновки, щодо підтвердження заявленої суми бюджетного відшкодування за липень 2008 року у сумі 1609381,00 грн. будуть зроблені після отримання відповіді на запит про проведення зустрічної перевірки; серпень 2008 року у сумі 78316,00 грн., що складається з суми ПДВ, підтвердженої до відшкодування по іншим постачальникам, по яких сума ПДВ за місяць складає менше 5% від суми податкового кредиту та не потребує зустрічних перевірок. Остаточні висновки, щодо підтвердження заявленої суми бюджетного відшкодування за серпень 2008 року у сумі 1970936,00 грн. будуть зроблені після отримання відповіді на запит про проведення зустрічної перевірки; жовтень 2008 року у сумі 422,00 грн., що складається з суми ПДВ, підтвердженої до відшкодування по іншим постачальникам, по яких сума ПДВ за місяць складає менше 5% від суми податкового кредиту та не потребує зустрічних перевірок. Остаточні висновки, щодо підтвердження заявленої суми бюджетного відшкодування за жовтень 2008 року у сумі 3446692,00 грн. будуть зроблені після отримання відповіді на запит про проведення зустрічної перевірки.
На підставі вищезазначених порушень, Відповідачем - Броварською об'єднаною державною податковою інспекцією Київської області Державної податкової служби прийнято податкове повідомлення-рішення форми «В3» від 27 вересня 2012 року №0004691503, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.1,а.с.210), та яким відмовлено Позивачу у наданні 15059062,00 грн. бюджетного відшкодування з податку на додану вартість.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 12 березня 2013 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 08 серпня 2013 року, у справі № 810/596/13-а позов задоволено, визнано протиправним та скасовано вищезазначене податкове повідомлення-рішення форми «В3» від 27 вересня 2012 року №0004691503. Також, зазначеним судовим рішенням встановлено, зокрема, що відмова податкового органу Позивачу у наданні суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 15059062,00 грн. прийнято всупереч вимогам податкового законодавства.
Відповідно до пп.7.7.1 п.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР (далі - Закон №168/97-ВР), сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно з абз. «а» пп. 7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону №168/97-ВР, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).
Відповідно до пп. 7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону №168/97-ВР, протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
А згідно з пп.7.7.6 п.7.6 ст. 7 Закону №168/97-ВР, на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Відповідно до частини першої ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку про безпідставність відмови Відповідачем у відшкодування заявлених Позивачем сум з податку на додану вартість.
Згідно із частиною другою ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, вимоги якої Відповідачем не виконано.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області залишити без задоволення, а Постанову Київського окружного адміністративного суду від 01 листопада 2013 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя Бабенко К.А.
Судді: Борисюк Л.П.
Кобаль М. І.
.
Головуючий суддя Бабенко К.А
Судді: Борисюк Л.П.
Кобаль М.І.