Постанова № 4090523, 24.06.2009, Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
24.06.2009
Номер справи
2-а-110/2009
Номер документу
4090523
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2-а-110/2009р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

25 червня 2009 року смт.Чорнобай

Чорнобаївський районний суд в складі: головуючого судді - Синецької Л.А.,

при секретарі - Чекалі В.М.,

за участю представника позивача - Панченко О.В.,

представника заінтересованої особи - Винник С.В.,

відповідачки - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Чорнобай адміністративну справу за позовом прокурора Чорнобаївського району Черкаської області в інтересах держави в особі Державної служби зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, представленого Чорнобаївським районним центром зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю в сумі 57 грн. 06 коп.,-

в с т а н о в и в :

Позивач прокурор Чорнобаївського району Черкаської області в інтересах держави в особі Державної служби зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, представленого Чорнобаївським районним центром зайнятості звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю в сумі 57 грн. 06 коп., мотивуючи тим, що відповідачка під час перебування в Чорнобаївському районному центрі зайнятості з 30 січня 2009 року по 17 березня 2009 року отримала допомогу по безробіттю в розмірі 608,64 грн. в зв»язку з тим, що вона несвоєчасно подала довідку про віднесення її до членів особистого селянського господарства.

А тому, виплату допомоги по безробіттю ОСОБА_1 було припинено та видано наказ № 70 від 24 березня 2009 року директора Чорнобаївського районного центру зайнятості “Про повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю та вартості наданих соціальних послуг”, згідно якого ОСОБА_1 зобов»язано повернути 608,64 грн. виплачених як допомога по безробіттю, оскільки 551,58 грн. було повернено банком, то борг відповідачки складає 57 грн. 06 коп. 30 березня 2009 року відповідачці направлено лист - повідомлення про повернення заборгованих коштів та додатково поінформовано в телефонному режимі про необхідність повернути заборговані кошти, але зазначених коштів відповідачка в добровільному порядку не повертає, а тому позивач змушений звернутись до суду в інтересах держави для здійснення стягнення невиплаченої суми.

В судовому засіданні представник позивача Панченко О.В. та представник заінтересованої особи Винник С.В. підтримали позовні вимоги, просили їх задоволити, відповідачка ОСОБА_1 не заперечила проти задоволення позову.

Судом встановлені слідуючі обставини справи та належні їм правовідносини.

Прокуратурою Чорнобаївського району в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів проведено перевірку додержання вимог Закону України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” в Чорнобаївському районному центрі зайнятості.

Перевіркою встановлено, що згідно ст. 19 Закону України “Про зайнятість населення” державна служба зайнятості створюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування для здійснення заходів, передбачених державною програмою зайнятості населення, діє в інтересах держави, є робочим органом Виконавчої дирекції Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та є органом, який уповноважений державою здійснювати функції з приводу спірних правовідносин.

Згідно Закону України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” джерела коштів Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття формуються із страхових внесків страхувальників. Фонд загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати, забезпечення та надання соціальних послуг. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом.

На підставі Закону України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг мають застраховані та незастраховані особи - військовослужбовці звільнені в зв”язку із скороченням чисельності штату без права на пенсію, в тому числі особи, які вперше шукають роботу та інші незастраховані особи, у разі їх реєстрації в установленому порядку як безробітних. Відповідно до ст. 19 Закону України “Про зайнятість населення ” державна служба зайнятості населення діє в інтересах держави і розпоряджається коштами державного фонду на випадок безробіття, який утворений як позабюджетний цільовий фонд для фінансування заходів, передбачених програмою зайнятості населення.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, звернулася до Чорнобаївського районного центру зайнятості в пошуках роботи 23.01.2009 року.

30 січня 2009 року за заявою та згідно наказу Чорнобаївського районного центру зайнятості № НТ 090130 від 30 січня 2009 року, їй надано статус безробітної та призначено виплату допомоги по безробіттю відповідно до ст. 2 Закону України “Про зайнятість населення”, ст.ст. 22, 23 Закону України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” як застрахованій особі.

З 30 січня 2009 року по 17 березня 2009 року відповідачка перебувала на обліку в Чорнобаївському районному центрі зайнятості та отримала допомогу по безробіттю в розмірі 608,64 грн.

Відповідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення» від 25 грудня 2008 року № 799 на облік до центру зайнятості члени особистих селянських господарств можуть стати лише за умови пред»явлення ними довідки сільської, селищної чи міської ради про припинення такої діяльності чи вихід із складу членів особистого селянського господарства.

17 березня 2009 року під час відвідування центру зайнятості відповідачка надала довідку від 13 березня 2009 року за № 147 видану Староковрайською сільською радою Чорнобаївського району Черкаської області про те, що вона є членом особистого селянського господарства.

Виплату допомоги по безробіттю ОСОБА_1 було припинено та видано наказ № 70 від 24 березня 2009 року директора Чорнобаївського районного центру зайнятості “Про повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю та вартості наданих соціальних послуг”, згідно якого ОСОБА_1 зобов»язано повернути 608,64 грн. виплачених як допомога по безробіттю, оскільки 551,58 грн. було повернено банком, то борг відповідачки складає 57 грн. 06 коп. 30 березня 2009 року відповідачці направлено лист - повідомлення про повернення заборгованих коштів та додатково поінформовано в телефонному режимі про необхідність повернути заборговані кошти, але зазначених коштів відповідачка в добровільному порядку не повернула.

Таким чином, вислухавши представника позивача, представника заінтересованої особи, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задоволити, оскільки для цього є всі законні підстави.

Керуючись ст. 30 Основ законодавства України про загальнообов»язкове державне соціальне страхування, ст.ст. 5, 6, 7, 36, 39 Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст. ст. 158, 159, 160, КАС України, суд-

п о с т а н о в и в :

Позов прокурора Чорнобаївського району Черкаської області в інтересах держави в особі Державної служби зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, представленого Чорнобаївським районним центром зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю в сумі 57 грн. 06 коп - задоволити повністю .

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки АДРЕСА_1 кошти, виплачені як допомогу по безробіттю в сумі 57 грн. 06 коп. на користь Чорнобаївського районного центру зайнятості на рахунок 37177001000893 в Черкаській області МФО 854018 код ЄДРГІОУ 21368483.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 3 грн. 40 коп. на користь держави.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обгрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 Суддя Чорнобаївського

районного суду Л.А. Синецька