Справа№ 161/15261/14-а
Номер провадження: 2-а/161/596/14
У Х В А Л А
19 вересня 2014 року суддя Луцького міськрайонного суду Кирилюк В.Ф., вивчивши адміністративний позов Департамента соціальної політики Луцької міської ради до ОСОБА_2 про повернення надміру виплачених коштів,-
В С Т А Н О В И Л А :
Позивач Департамент соціальної політики Луцької міської ради звернувся в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про повернення надміру виплачених коштів.
Згідно ч.ч.1,2 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій та основі законодавства. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
У відповідності до вимог п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
На думку суду, спір, що склався у даній ситуації, не є публічно-правовим спором, який належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки вимоги
позивача зводяться до відшкодування надміру виплачених коштів за призначеними житловими субсидіями. Даний спір знаходиться в площині цивільних правовідносин і повинен розглядатися за правилами ЦПК України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст.17,109 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И Л А:
У відкритті провадження в справі за адміністративним позовом Департамента соціальної політики Луцької міської ради до ОСОБА_2 про повернення надміру виплачених коштів - відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Луцького міськрайонного суду В.Ф.Кирилюк