ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
09 жовтня 2014 р. Справа № 802/3452/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Крапівницької Н.Л.,
секретаря судового засідання Середюка М.А.,
за участю представників сторін:
позивача: Цехановського І.Л., Стадник О.В.,
відповідача: Стахової В.О.,
представника третьої особи Мусіровського О.А., Басенка В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Вінниці адміністративну справу за позовом
фінансового управління Козятинської районної державної адміністрації
до "Козятинської районної аптеки Козятинської районної ради",
третя особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Державна фінансова інспекція у Вінницькій області, Козятинська об'єднана державна податкова інспекція головного управління Міндоходів у Вінницькій області
про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулося фінансове управління Козятинської районної державної адміністрації з адміністративним позовом до "Козятинської районної аптеки Козятинської районної ради" про стягнення коштів.
Позовні вимоги мотивовані тим, що посадовими особами Державної фінансової інспекції у Вінницькій області проведено ревізію Козятинського районного бюджету у фінансовому управлінні Козятинської районної державної адміністрації за період з 01.01.2010р. по 01.11.2013р. та встановлено, що "Козятинською районною аптекою Козятинської районної ради" не сплачено до районного бюджету частину чистого прибутку в розмірі 20935 гривень у зв'язку з чим, позивач звернувся до суду з вимогою стягнути з відповідача зазначену суму коштів на користь районного бюджету.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали, посилаючись, при цьому, на обставини, що наведені у адміністративному позові.
Представник відповідача проти позову заперечував та просив у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Представники третьої особи Державної фінансової інспекції у Вінницькій області заявлені позовні вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити.
Представник третьої особи Козятинської об'єднаної державної податкової інспекції в судове засідання не з'явився, однак надав клопотання в якому просив провести розгляд справи за його відсутності. Додатково зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Частина 4 статті 122 КАС України передбачає, що особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
З урахуванням зазначеного, суд вважає за можливе провести розгляд вказаної справи за відсутності уповноваженого представника третьої особи Козятинської об'єднаної державної податкової інспекції.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши адміністративну справу, суд встановив наступне.
Протягом періоду з 11 листопада 2013 року по 27 січня 2014 року посадовими особами Державної фінансової інспекції у Вінницькій області проведено ревізію Козятинського районного бюджету у фінансовому управлінні Козятинської районної державної адміністрації за період з 01 січня 2010 року по 01 листопада 2013 року у відповідності робочого плану. За наслідками проведеної ревізії складено акт № 08-13/2 від 03 лютого 2014 року, яким зафіксовано порушення фінансової дисципліни.
На підставі акту ревізії, Державною фінансовою інспекцією у Вінницькій області сформовано вимогу про усунення порушень, виявлених ревізією 25 лютого 2014 року, акт №02-08-28-14/1236, зокрема:
- пунктом 2 Вимоги фінансове управління Козятинської районної державної адміністрації зобов'язано спільно з Козятинською ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області забезпечити надходження до загального фонду районного бюджету частини чистого прибутку від комунального підприємства "Козятинська районна аптека Козятинської районної ради" в сумі 20935 гривень.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначаються Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" (надалі - Закон).
Згідно з частинами 1, 2 статті 2 Закону головними завданнями органу державного фінансового контролю є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.
Статтею 10 Закону визначено, що органу державного фінансового контролю надається право: пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Судом встановлено, що Державна фінансова інспекція у Вінницькій області зверталась з адміністративним позовом до фінансового управління Козятинської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії. Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 27 травня 2014 року адміністративний позов задоволено повністю, зобов'язано фінансове управління Козятинської районної державної адміністрації спільно з Козятинською ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області забезпечити надходження частини чистого прибутку до загального фонду районного бюджету (а.с.6-9).
Разом з тим, на виконання зазначеного рішення суду головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного управління юстиції у Вінницькій області 11 липня 2014 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №43958236 (а.с.26-27).
Відповідно до статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, судовим рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 27 травня 2014 року у адміністративній справі №802/1243/14-а з'ясовано, що рішенням 27 сесії районної ради 5 скликання від 14 травня 2010 року №03-27-05 затверджено норматив відрахування до загального фонду районного бюджету комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, які належать до спільної комунальної власності територіальних громад району, частини чистого прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2010 році в розмірі 5%; рішенням 3 сесії районної ради 6 скликання від 11 січня 2011 року №03-03-06 - у 2011 році - 50%; рішенням 8 сесії районної ради 6 скликання від 11 січня 2012 року №02-08-06 - у 2012 році - 15 %; рішенням 12 сесії районної ради 6 скликання від 29 грудня 2012 року №09-12-06 - у 2013 році - 5%.
Однак, згідно звітів про виконання районного бюджету, протягом 2010-2012 років та січня - жовтня 2013 року доходи за КБКД 201010300 "Частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, що виплачується до бюджету" не надходили.
Згідно до частини 9 пункту 1 статті 69 Бюджетного кодексу України до доходів загального фонду місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до бюджету, у порядку, визначеному Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідними місцевими радами.
Згідно зі статтею 111 Бюджетного кодексу України, місцеві фінансові органи здійснюють контроль за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу щодо місцевих бюджетів.
Як свідчать матеріали справи, фінансовим управлінням Козятинської районної державної адміністрації вживались заходи, з метою надходження до загального фонду районного бюджету частини чистого прибутку від відповідача. Так, листом №03-13/997 від 16 липня 2014 року позивач звертався до завідуючої "Козятинської районної аптеки Козятинської районної ради" з вимогою забезпечити надходження до районного бюджету частини чистого прибутку в розмірі 20935 гривень; листами №03-12/1002 від 16 липня 2014 року та №03-12/1091 від 08 серпня 2014 року, адресованих голові Козятинської районної державної адміністрації, позивач просив посприяти у стягненні вищезазначеної суми коштів до районного бюджету; листами №03-12/924 від 03 червня 2014 року та №03-12/1086 від 06 серпня 2014 року фінансове управління Козятинської районної державної адміністрації зверталось до начальника об'єднаної державної податкової інспекції у Козятинському районі з проханням допомогти стягнути до районного бюджету частини чистого прибутку в розмірі 20935 гривень (а.с.18-23,28-29).
Таким чином, проаналізувавши адміністративний позов, докази, що надані представниками позивача та відповідача та досліджені в судовому засіданні, суд вважає, що обставини адміністративного позову, якими обґрунтовувалися вимоги позивача знайшли своє підтвердження, а відповідач, в свою чергу, не надав доказів які б підтвердили протилежне.
З урахуванням встановлених у судовому засіданні обставин справи та вищезазначених положень чинного законодавства України, суд дійшов висновку щодо правомірності та обґрунтованості вимог позивача та таких, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з "Козятинської районної аптеки Козятинської районної ради" (код ЄДРПОУ 35526524; Вінницька область, м. Козятин, вул. Червоноармійська, 75) кошти в сумі 20935 гривень (двадцять тисяч дев'ятсот тридцять п'ять гривень) на користь районного бюджету за кодом бюджетної класифікації доходів 21010300 - частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, перерахувавши на рахунок 33219857700187 УК у Козятинському районі/Козятинський район, 21010301, ЄДРПОУ 37926586, відкритий в ГУ ДКСУ у Вінницькій області, МФО 802015.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Вінницький окружний адміністративний суд, шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її проголошення, апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.
Суддя підпис Крапівницька Н. Л.
Копія вірна
Суддя
Секретар